Fading Gigolo
film — USA — 2013

8.0
Nez kādēļ (laikam skaidrs, kādēļ tieši) romantiska komēdija, kuras galvenais varonis ir žigolo, man automātiski rada asociācijas ar Roba Šnaidera "Deuce Bigalow" filmām, kuras pat neesmu dzirdējis, bet gana daudz esmu dzirdējis par to, cik tieši tās ir sliktas. Tiesa, Džons Turturro kā režisors un Vudijs Alens vienā no galvenajām lomām kaut kā liek gaidīt drusku kvalitatīvāku kino ar mazāku daudzumu nesmieklīgu vulgāru joku.
Marijs (Vudijs Alens) ir ne gluži jauns vīrs, kuram nākas slēgt viņa ģimenes grāmatnīcu, jo tā sen vairs nenes ienākumus. Kā jau normālam Alena personāžam, viņam ir daudz psiholoģisku problēmu un viņš daudz viesojas pie ārstiem, tai skaitā viņam ir sava dermatoloģe (Šārona Stouna), kura Marijam paziņo, ka viņai un draudzenei esot vēlme izmēģināt seksu trijatā, bet kaut kā nav trešā, varbūt Marijs var kādu ieteikt? Un, kā jau tipiski dīvains Alena personāžs, šis iesaka savu draugu - puķu tirgotāju Fioravanti (pats Turturro), tiesa, definējot, ka šis čalis tāpat vien bez naudas pasākumos neiesaistās. Draugs gan sākotnēji nav par savu jauno karjeru sajūsmā, bet kaut kā viņš ar to aprod. Nekas, ka viņš nav ne diži jauns, ne fenomenāli skaists, kaut kas viņā tāds ir, kas sievietes pievelk, un viņš to ļoti labi izmanto.
Līdzās sižetam par Fioravantes žigolo karjeru mēs iepazīstam kādu ebreju sievieti (Vanessa Paradis), pie kuras Marijs ved atutot savu afroamerikāņu audžudēlu (šis dzīvo ar melno sievieti, kurai bērnu it nemaz netrūkst), kura bija precējusies ar rabīnu, kurš nu jau pāris gadus kā ir citā valstībā, bet viņas dzīve līdz ar to arī ir apstājusies, un Marijs izlemj, ka viņam (pareizāk - Fioravantem) kaut kas lietas labā ir jādara.
Ievērojot filmas tematiku, jāatzīst, ka tā ir pārsteidzoši normāla un nevulgāra - tas galīgi nav tāds tizls seksa gabals, no kuras es baidītos, bet patiesībā ļoti jauka un varbūt pat neviltoti sirsnīga filma, kino, ko bija patīkami skatīties (nevis stulbi neveikli) un vietām - izcili smieklīga. Varu to ieteikt kā Alena cienītājiem, tā vienkārši cilvēkiem, kam nav alerģijas pret vieglām komēdijām.
2014-06-13
comments powered by Disqus