Моя циганиада
music — USA — 2011

5
Tā noteikti nebija gudra doma no Gogol Bordello puses, ierakstīt albumu krievu valodā (vai vismaz - dominējoši krievu valodā). Nenoliedzami grupas globālo panākumu viena no būtiskākajām sastāvdaļām ir Eugene Hutz uzspēlēti slāviskais akcents un russian-English dziesmu teksti, bet te pēkšņi viņš dzied skaidrā un normālā krievu valodā. Cik saprotu, doma šī albuma ierakstīšanai bijusi tāda, ka bijušajā padomijā Gogol Bordello tiekot uztverti kā klauni un tagad viņi grib pierādīt, ka viņi ir kas vairāk par jokaina akcenta īpašniekiem. Taču šādā gadījumā viņi riskē nonākt vienā teritorijā (jo muzikālais stils tomēr ir gana līdzīgs) ar "Leningrad", un es šaubos, ka Šnurs viņus savā lauciņā laidīs iekšā.
Vairums šī ieraksta dziesmu vispār neizklausās pēc Gogol Bordello, kaut kur ir pazudusi ballītes atmosfēra, pa īstam tā dzirdama vienīgi ieraksta tituldziesmā. Kā pamatīgs pārsteigums man nāca tas, ka šajā ierakstā atrodami vairāku Vladimira Visocka dziesmu "kaveri". Jā - Gogol Bordello spēlē Visocka dziesmas. Kamēr "Песенка об Одессе" no Visocka ir tik vien kā teksts, bet muzikāli tas ir normāls Gogol Bordello balagāns, tad "Баллада о Любви" ir vispār kaut kāda šīze (ne obligāti negatīvā ziņā) - Visockis ar smagu elektronikas piesitienu, ne gluži manā gaumē, bet interesanta, varbūt pat dabstepa vārdu šeit varētu piesaukt.
Un tad pēkšņi nākamais pārsteigums - divas dziesmas ar Kijivas Dinamo futbola komandas fanu piedalīšanos. Gogol Bordello dzied futbola dziesmas? Atkal jau vajadzētu piesaukt "Leningrad" un viņu Zenit veltītās dziesmas. Viena no šīm dziesmām ("Києве мiй") vismaz ir interesanta ar to, ka tā ir ukraiņu valodā.
Vispār visvairāk šis ieraksts cieš no tā, ka tas ir pārāk neviendabīgs un apvieno daudzus Krievijā populārus mūzikas stilus. Tā "Плывет Моряк" varētu būt arī dziesma no Visocka repertuāra, lai gan autori esot paši Gogol Bordello. Un tad nāk "Stivali E Colbacco" kavers ar rupjību iestarpinājumiem. Bet noslēgumā - tituldziesmas remikss.
Smaga putra, vairums dziesmu pašas par sevi būtu gana kvalitatīvas, bet kopiespaids ir pilnīgi nekāds - pat balagānā ir nepieciešama kaut kāda struktūra, bet šeit no tās nav ne miņas, viens vienīgs haoss.
2012-12-21
comments powered by Disqus