Inside Out
film — USA — 2015

9
Bija laiki, kad bija pieņemts būt redzējušam visas studijas Pixar animācijas filmas. Man tie laiki ir diezgan sen aizgājuši pagātnē, bet "Inside Out" atbilstoši atsauksmēm noteikti ir viena no tām animācijas filmām, ko redzēt ir vērts arī apstākļos, kad kino patēriņš salīdzinoši ar "ziedu laikiem" ir krities vismaz desmit, ja ne vairāk reizes.

Uzreiz jāatzīmē, ka šī ir no tām multfilmām, kuras, lai arī teorētiski ir paredzētas bērniem, daudz interesantākas ir vecākiem, jo vecāki tur redzēs daudz vairāk - bērna līmenī primāri tas ir piedzīvojumu stāsts par to, kā divas meitenes mēģina pārvarēt visdažādākos šķēršļus, lai tiktu mājās, diezgan maz satraucoties par tiem jēdzieniem, procesiem un parādībām, kas ir tam visam apakšā, kamēr vecākos tas gan var raisīt atmiņu uzlidojumus par sevi pašiem dažādos dzīves posmos, gan arī viņi novērtēs to, cik vienlaikus uzskatāmi un gana precīzi tiek atainotas visādas lietas saistībā ar personības veidošanos, atmiņām, atmiņu transformāciju un tā tālāk. Un noteikti pieaugušie daudz vairāk novērtēs arī to, cik satriecoši labi izskatās Pixar multfilmas - tās patiešām šķiet veidotas ar mīlestību, pievēršot uzmanību detaļām, tekstūrām un visiem sīkumiem, par ko lielākoties Dreamworks vispār neliekas ne zinis. Un - atkal jau Dreamworks gadījumā neiedomājama situācija - stāstā par bērniem netiek izmantoti joki ar purkšķienu līdzdalību.

Skaidrs, ka nobeigums šim vēstījumam ir drusku par optimistisku salīdzinoši ar to, kāds tas būtu reālajā pasaulē - viss sāpīgais ir aizmirsts un pārvarēts, bet kopumā tāpat teiktu, ka atrisinājums ir gana labs un pietiekami loģisks. Papildu bonusa punkts par titru daļu un perfekto raksturojumu, kā norit "iekšējie procesi" suņa un kaķa galvās. Patiešām pilnībā saprotu gan to, ka šī multfilma dabūja Oskaru kā labākā animācijas filma un arī tās nominācija par labāko oriģinālscenāriju šķiet pilnīgi pamatota. Perfekti apvienota mākslinieciskā puse un komercpotenciāls. Ja nu tu arī esi mucā turēts, gluži kā es - noteikti iesaku "Inside Out" noskatīties! Es pat teiktu, ka kā kopējs veselums tā šķiet spēcīgāka kā "Up" (kuru arī, ja kas, režisēja Pīts Dokters), lai arī Up ievada ainas saldsērīgumu ir neiespējami pārsist.
2021-03-20
comments powered by Disqus