Insignificance
film — UK — 1985

6.5
Vai tu spētu iedomāties dēku starp Merilinu Monro un Albertu Einšteinu? Pirms šīs filmas noskatīšanās es par šādu scenāriju pilnīgi noteikti nebūtu iedomājies, un jāatzīst - arī tagad es to nespēju iedomāties. Un ne tikai tāpēc, ka galvenos varoņus realitātē šķīra gandrīz pusgadsimta vecuma starpība.
Šī ir visai īpatnēja filma - kaut vai tāpēc ka tā ir angļu lente, kurā visi galvenie varoņi ir vainu amerikāņi vai vismaz amerikāņ-veidīgi. Varoņi nekad netiek saukti vārdos, bet nav grūti identificēt, ka Aktrise = Monro, Proferors = Einšteins, senators = Džozefs Makārtijs un Sportists = Džo Dimadžio.
Filma ir visai smagi sviestaina, pa daļai smieklīga, bet lielākoties - neizpratni izraisoša. Tik lielu neizpratni, ka man pat nav īsti skaidrs, ko es par šo filmu vēlētos pateikt. Varbūt gan te pie vainas ir tas, ka šodien neesmu izcili svaigs - teltī pa nakti gulēju kaut kā dīvaini, un tagad bišķi man ir sajūta, ka es būtu sists ar slapju vistu. Vai arī ar sausu vistu. Tādējādi neko par filmu nepastāstīšu, ielikšu kaut kādu vērtējumu un pēc brīža aizmirsīšu, ka tādu vispār esmu noskatījies. Nebūs pirmā reize, kad šādi atgadās.
2013-04-27
comments powered by Disqus