Tobiass un neparastais ciemiņš
book — Latvia — 2010

7
Ieraugot šo grāmatu bibliotēkā, Esterei bija bažas, vai Jura Zvirgzdiņa grāmata “Tobiass un neparastais ciemiņš” nebūs pārāk baisa (jāatzīst, ka Esteres izpratne par to, kas ir un kas nav baiss, ir ļoti īpatnēja. Tomēr pārliecināju, ka nekā “bailīga” tur nebūs, un tad nu dažos vakaros šo grāmatu izlasījām.

Kā izrādās, Juris Zvirgzdiņš par rotaļu lācīti Tobiasu uzrakstījis jau itin daudz grāmatu un, kā nojaušu, tās mazo lasītāju vidū ir gana populārās (citādi jau šo grāmatu nebūtu daudz). Kaut kur droši vien būtu iespējams noskaidrot, kura pēc kārtas grāmata par Tobiasu šī ir, bet diez vai ir tik svarīgi to precīzi zināt, un nojaušu, ka jebkuru grāmatu par Tobiasu var mierīgi lasīt bez padziļinātām zināšanām lāča apdzīvotās pasaules mitoloģijā.

Un tomēr, ko mums ir nepieciešams zināt: Tobiass ir rotaļu lācis, kas dzīvo Rīgā kopā ar citiem rotaļu lāčiem un cilvēku, kurš stāsta par Tobiasu. Vēl viņam ir draugs - pagalamā sastopams runcis Muris. Nav grūti visā šajā atrast līdzības ar Vinniju Pūku - ne sižetiski, bet tajās epizodēs, kad autors mazliet paver ceturto sienu, akcentējot, ka šis ir stāsts, kas nenotiek tagad, un Tobiass ir rotaļu lācis. Kas šajā grāmatā notiek? Tobiasu apciemo no saimniekiem aizlaidies papagailis, mainās gadalaiki, Tobiass plāno uzkāpt Dzegužkalnā, bet neuzkāpj, vēl viņš gandrīz mācās lidot, būvē smilšu pili un dara visādas citādas bērniem saprotamas lietas. Man personīgi sevišķu sajūsmu šī grāmata neraisīja, bet Esterei, manuprāt, patika tīri labi. Līdz ar to - piecgadnieces viedoklis ir pozitīvs, grāmata atzīstama par lasīšanas vērtu. No savas puses varu teikt, ka man patika Gitas Treices veidotās ilustrācijas, īpaši tas, kā ir zīmēts Muris.
2022-09-30
comments powered by Disqus