Le Pop
music — Norway — 2008

8.0
Mana pazīšanās ar "Katzenjammer" daiļradi nesanāca gluži hronoloģiski pareiza - vispirms es iepazinu šī ansambļa otro albumu un tikai tad - debijas plati. Protams, grupai ar diviem ierakstiem tas nav nekas dramatisks, bet vienlaikus - izsekot progresam (vai tā trūkumam šādā veidā ir pagrūti).
Šajā ierakstā ir atrodama vienīgā šīs grupas dziesma, kuru biju dzirdējis pa radio vēl pirms uzzināju par to, kas tā vispār ir par grupu. Nez kādēļ biju domājis, ka "A Bar in Amsterdam" bija hits kaut vai vismaz Vācijā, bet īsti patiesībai šāda teorija neatbilst. Secinājums, nelaiķis radio 101 to savā repertuārā nebija iekļāvis pārmērīgas popularitātes dēļ. Nu, nekas. Tiesa, šī dziesma man visu laiku atsauc prātā Gerija Mūra "Over the Hills and Far Away" (turklāt - Nightwish izpildījumā), bet tas varbūt nav nekas slikts.
Vispār kopumā gan jāatzīst, ka šis ieraksts (salīdzinoši ar savu turpinājumu) ir tiešām klasiskāka popmūzika - ar mazāku folka un kabarē elementu, lai gan - ne vienmēr. Tā, piemēram, "Demon Kitty Rag" ir jūtamas kaut kas no swing revival un tā vien gribās piesaukt "Squirrel Nut Zippers". Kā jau haosa un balagānu mīlim, man labāk tīk mazāk savaldītās šī ieraksta dziesmas - kaut vai titulkompozīcija "Le Pop" ar tās karnevāla atmosfēru. Lai gan man nav iebildumi arī pret "Mother Superior" valsi vai padomju filmu mūziku atsaucošo "To the Sea".
Manas personības vieglākajām šķautnēm labi piemērota mūzika - jautra, bez sevišķa iedomīguma vai neadekvāta pašvērtējuma. Laba izklaide, vienvārdsakot.
2014-04-03
comments powered by Disqus