Pasaules gals un citas blēņas

8.5
Šī gada Valmieras vasaras teātra festivāla apmeklējumu sāku ar Pasaules gaļu. Kā teikt, nekā īpaši svarīgāka par šo notikumu nav, droši vien pat Olimpisko spēļu laikā LTV savās ziņās atrastu laiku, lai pieminētu pasaules gala iestāšanos. Savukārt par mums var teikt, ka kopš aizpērn uzzinājām par šāda festivāla norisi, nekas nespēj mūs atturēt no brauciena uz Valmieru augusta sākumā.

Šī gada festivāls lielā mērā turpina pagājušā gada iestrādes - izrādes lielākoties notiek neteātra vidē, ar labu gatavību dažādiem valstī noteiktiem ierobežojumiem. Diemžēl tie pasākumi, kas risinās iekštelpās, prasa skatītāju maskēšanos, jo pasākumā, kur liela daļa auditorijas ir vecumā zem 12 gadiem, variants ar tikai sertificētu skatītāju piesaisti cauri neiet (pareizāk - tikai lielajiem ir jābūt sertificētiem). Pasaules galam veltītā izrāde ir viena no tām, kuras notiek iekštelpās, konkrētāk, Valmieras 5. vidusskolas telpās. Izrādes režisore ir Krista Butāne, aktieru duets - Jānis Kronis un Mārtiņš Meiers, bet pasaules gala scenāriju autori - Cēsu skolēni. Tā kā skolēni ir dažādi un viņu vecumu grupas un intereses arī, tāpēc šo scenāriju saturs reizēm būs dziļāks, reizēm... nu tāds. Un arī jauniešu balsis - cita būs izteiksmīgāka, cita ne tik ļoti.

Neesmu gluži pacenties paskaidrot, par ko ir stāsts un kā tas risinās, kas būtu svarīgi. Skatītāji tiek iedalīti krāsās, bet krāsas pāros. Katrs dalībnieks ir aģents vai nu A vai B. Izrādes garumā tu darbosies kopā ar savu pārinieku. Izņemot ievadu un nobeigumu, pārējā izrādes norises laikā, ko tu pavadīsi, apceļojot Blasaules, ar citiem skatītājiem, izņemot savu pārinieku, tev nekādas saskarsmes nebūs. Šo daļu tu pavadīsi, klausoties saturu austiņās un pildot uzdevumus. Uzdevumi nav gluži sarežģīti, tev tik vien, kā jāpilda komandas, taču reizēm šīs komandas ir visai interesantas, nodrošinot to, ka tu izrādi izbaudi ar plašāku skaitu maņu nekā tikai dzirde un redze.

Izrādes mērķauditorija ir 10 līdz 14 gadus veci jaunieši, taču tas ir skaidrs, ka ja saturs ir kvalitatīvs, arī pieaugušajam nebūs problēmu to novērtēt un ar to Valmieras festivāls parasti izceļas - ka tas iepriecina ne tikai mazu, bet arī lielu. Pasaules gals bija izklaidējošs un ar savu devu nopietnības, kā nu bez tās. Labs veids, kā uzsākt festivāla apmeklējumu, kvalitatīvi izmantojot gan tehnoloģijas, gan interaktivitāti, gan runājot par jautājumiem, kas ir aktuāli visai cilvēcei.
2021-08-06
comments powered by Disqus