Koncerts kultūras telpā Balodis
concert — Latvia — 2023

👍
Grupa Les Attitudes Spectrales pastāv jau ilgāku laiku - kopš 2014. gada, kad to kā duetu izveidoja francūzis Žiljēns Žoels Starks un latviete Rūta Rozenfelde (pa šo laiku viņi paspējuši apprecēties un arī Rūta tagad ir Starka), 2019. gadā tā paplašinājās līdz četru dalībnieku sastāvam, tādā tā spēlē arī pašlaik. "Les Attitudes Spectrales" uz šo brīdi izdotas trīs plates un drīzumā esot gaidāma arī jauna, šādiem tādiem skaņdarbiem no tās izskanot arī trešdienas vakara koncertā. Tiesa, es ar šo grupu nebiju gana labi pazīstams, lai zinātu, kuri ir tie jaunie skaņdarbi, ja Žiljēns Starks par to publiku nebūtu informējis.
Les Attitudes Spectrales

Kas attiecas uz grupas spēlēto mūziku, tā šķiet tāda, kuru es diez vai klausītos mājas apstākļos - lai arī uz papīra "pa vidu starp Hole un PJ Harvey" izklausās itin labi, bet šīs spektrālās attieksmes studijas formātā man šķiet pārāk duļķainas. Tikām koncertā pilnīgi cita lieta - grupas uzstāšanās ir gana enerģiska, mūzika gan gana smaga, gan brīžiem arī pietiekama ātra, lai tās koncerta laikā tu būtu izlēkājies. Rūta un arī Žiljēns primāri ir kliedzēji un nevis dziedātāji, un koncerta apstākļos tas strādā labi. Par ko ir viņu dziesmas, man nav ne mazākās nojautas - neesmu drošs, ka es koncerta laikā spēju uztvert kaut vienu frāzi, bet tas nešķita svarīgi. Un arī publika uz "Les Attitudes Spectrales" uzstāšanos pavilkās labi, nojaušu, ka vairums ar šo grupu bija pazīstami arī pirms koncerta, bet tāpat. Tā noteikti ir no grupām, kuras man šķiet primāri paredzētas baudīšanai klātienē, nevis konservētā veidā.

Kā jau teikts - vēlmes iegādāties kādu grupas albumu fiziskā formā (īpaši apstākļos, kad mans plašu atskaņotājs ir "ieziemots", jo ar Jurģi plates pagaidām nav savietojamas) man nav, bet uz viņu koncertu labprāt vēl kādu reizi aiziešu. It īpaši, ja ņem vērā, ka šajā reizē uzstāšanās tika aprauta bez normālām beigām - ap pusvienpadsmitiem ieradās pašvaldības policija (kā nekā policijas iecirknis ir turpat pāri ielai) un paziņoja, ka balle beigta, visiem jāizklīst. Ja grupas nosaukumus būtu "Les Attitudes Nihilistes", tad varbūt koncerts būtu turpinājies, bet spektrālās attieksmes ar valsts varas pārstāvjiem izvēlējās nekonfliktēt. Katrā ziņā nekādi nenožēloju, ka iepazinos gan ar Attieksmēm, gan pirms tam spēlējošo "Aston Kais" - nevar visu laiku klausīties tikai tādas grupas, kuras tu jau pazīsti līdz kaulam (tas nekas, ka man tuvākās nedēļas plānos ir divu tieši tādu grupu - "Gapoljeri" un "Židrūns" - koncerti, runa ir par principu). Un secinājums ir prognozējamais - Latvijas mūzikā notiek gana daudz interesanta, par kā eksistenci es pat nenojaušu.


Te grupas uzstāšanās studijā "Gateris" (arī intervijas fragmenti).
2023-08-16
comments powered by Disqus