Tuca & Bertie

Kad beidzu skatīties BoJack Horseman, uzreiz bija jautājums: kas tālāk? Pašā Bodžekā vispār jau bija atbilde: "There's always more show", taču tā īsti nederēja šajā konkrētajā situācijā kā recepte. Un tomēr - izrādījās, ka BoDžeka māksliniece un producente Liza Hanavolta ir izveidojusi pati savu animācijas seriālu pieaugšajiem "Tuca & Bertie", un te nu es esmu nonācis.

Tuka un Bērtija risinās pasaulē, kurai ir gana daudz kopīga ar BoDžeka vidi, taču arī savas atšķirības. Arī šo pasauli apdzīvo cilvēkzvēri ar cilvēku ķermeņiem un zvēru galvām (tiesa, šeit nav sastopami tādi, kuriem ir cilvēku galvas, toties ir sastopami radījumi ar augu galvām). Animācija ir reizē līdzīga un atšķirīga - proti, kamēr tēli ir ārēji tādi paši, pati pasaule ir daudz dīvaināka, ieskaitot to, ka vilcieni pilsētā, kur dzīvo galvenās varones, ir milzīgas čūskas.

Būtiska atšķirība ir tajā, ka "Tuca & Bertie" ir primāri paredzēta sievietēm kā skatītājām, ko definē kaut vai tas vien, ka tā centrālās varones ir divas draudzenes, kamēr vienas no viņiem bojfrends ir diezgan izteikts otrā plāna personāžs, un arī pats saturs lielākoties vēsta par to, kālab dažādās situācijās būt sievietei ir grūti, kādi ir mehānismi, lai pārvarētu traumas un tā tālāk. Savā ziņā varētu pat teikt, ka līdz ar to "Tuca & Bertie" vēsta par aktuālākām problēmām nekā Holivuas bagātnieku raizes, vienlaikus - es īsti neesmu mērķauditorija.

Mans personīgais viedoklis par Tukas un Bērtijas piedzīvojumiem ir visai neskaidrs, te ir lietas, kas man patīk, ieskaitot brīžiem negaidītas pārejas uz citiem animācijas stiliem, pa reizei - kāda nopietna emocionāla atklāsme, bet vienlaikus - nu, nē, nevaru es šo saturu pilnībā izbaudīt, Tukas izdarības varētu teikt, ka ir Todd shenanigans * 10, un tas ir par traku (jā, arī viņai ir trauslā puse, bet viņas disfunkcionālā daļa ir tik milzīga, ka to ir stipri pagrūti paciest). Gan jau, ka arī otro sezonu skatīšos, bet ir tālu no tā, ka es gribētu dalīties ar spilgtākajiem citātiem no šī stāsta.
2022-03-03
7.5
comments powered by Disqus