Koncerts DAD Cafe
concert — Latvia — 2013

9.0
Ar ansambļa "Manta" daiļradi, kā pašam šķiet, esmu pazīstams labi. Līdz ar to uz grupas akustisko koncertu DAD kafejnīcā gāju ar īpašu interesi - dziesmas man ir zināmas, cerēju tās izdzirdēt jaunās skaņās. Un izdzirdēju. Turklāt ne tikai zināmās dziesmas, bet arī dažas iepriekš nedzirdētas. Kā tā par "Krīzpadsmit". Vai Vilka dziesmu no "Sarkangalvītes". Un par "Rudeni-Ziemu" arī iepriekš nebiju dzirdējis, varbūt vēl kādu.
Vispār jau šādi mazie koncerti parasti izceļas ar savu sirsnīguma līmeni, bet šis bija pāri visiem standartiem - patiešām mājīga uzstāšanās, kur neiztrūka fušieru, kas to padarīja vēl tikai labāku - kā, piemēram, situācija, kad Šubrovskis sāka ar nepareizu rindiņu dziedāt "Mums jāsmejas kopā". Un joki bija lieliski. Un Mākens patiešām rumkolas iespaidā bija tīri vai enerģisks. Pārsteidza vienīgi, ka uz šo koncertu "Mantas" dalībnieki nebija pieklājīgi saģērbušies - uzvilkuši žaketes, nevis treniņbikses un sievu sitēju kreklus. Kā tā var?!
Bet citādi - brīnišķīgs koncerts. Nē, nav tā, ka man nepatiktu "Mantas" dziesmas to oriģinālajā skanējumā, bet dzirdēt "Karalieni Annu" ar īstām klavierēm - tas tomēr ir kaut kas! Un jau minētā "Mums jāsmejas kopā" skanēja vienkārši lieliski. Nemaz nerunājot par noslēdzošo "Milici".
Katrā ziņā - man patīk koncerti šādās vietās, it īpaši, ja publikas ir tieši tik daudz, cik vajag - ne vairāk, ne mazāk, kur tu jūties drīzāk kā ģimenes dalībnieks, nevis kā vienkāršs svešinieks un kur auditorijā dominē meitenes, un meiteņu vidū dominē skaistas meitenes. Tiešām - lielisks koncerts, lieliska grupa, lielisks vakars!
2013-12-12
comments powered by Disqus