Koncerts Kaņepes kultūras centrā
concert — Latvia — 2013

7.5
Turpinu paplašināt savu vietējās mūzikas pazīšanu. Interesanti, bet tā vien šķiet, ka rītdien UP uzstāšanos skatīšos atkal - Agnesei Uplejai gaidāma uzstāšanās "Depo", kurp iešu skatīt "Mantu". Nē, es neesmu UP stalkeris. Es esmu "Mantas" stalkeris. Kā nekā KKC uz UP koncertu bija arī ieradušies "Mantas" dalībnieki. Bet tā bija tikai sakritība, es patiešām neizsekoju ne Šubrovski, ne Mākenu.
Kas īsti ir UP? Dziesminiece, kuras mūzikā ir daudz vairāk elektronikas, kā tas ierasts singer/songwriter gadījumā. Kaut kādā mērā viņu var saukt par pašmāju Lanu del Reju. Protams, diez vai UP varētu kļūt starptautiski atpazīstama, bet tas laikam jau arī nav būtiskākais. Vismaz dažas viņas dziesmas ir patiešām jaukas - vai varbūt ne gluži jaukas, bet savā veidā skaistas. Vienkārši vārdu "jauks" man ne pārmērīgi gribās lietot attiecībā uz tādām dziesmām kā "I&39;ll kill you in your sleep". Ja kas, pašas UP profilā soundcloud viņa tiek raksturota sekojoši:
Latvian singer/songwriter UP (Agnese Upleja) with her debut album Siren is probably the best-kept secret of the 2013 music scene. Siren flashes up like a newborn star in the black Nordic sky and lures you to follow her deeper into the night. Her distinct singing voice and extraordinary songwriting gift proves that at the Baltic seashore a new alternative dark-pop femme fatale is born.
Watch out, for the song of Siren is irresistible. There is no turning back for the ones who hear it.

Šķiet, ka tas bija pirmais koncerts, ko apmeklēju KKC (nedaudz pārsteidzoši, ne?), un jāsaka - ne pārmērīgi man patīk tās šaurās un garās telpas kā koncertu vietas, līdzīgi apstākļi varētu būt, ja grupas uzstātos manā dzīvoklī (pret ko man varbūt arī nebūtu iebildumu, par kaimiņiem gan neatbildu). Principā koncerts bija itin foršs - ne gluži kaut kas tāds, kas mani padarītu par rūdītu UP fanu, bet gana kvalitatīvs muzikālais noformējums citādi visai mierīgam trešdienas vakaram.
2013-12-11
comments powered by Disqus