Koncerts One One
concert — Latvia — 2015

8.5
Tas jau pamazām sāk pārvērsties par tradīciju - pēc izrādes Nacionālajā doties uz koncertu. Šoreiz vispār nebija divu domu - uz "Mantas" uzstāšanos "One One Riga" telpās (vēl pērn tā vieta saucās "9k1" (un arī adrese bija Briāna ielā, nevis Šarlotes) bija jāiet kaut vai tālab vien, ka šogad "Mantu" vēl nebiju vaigā skatījis. Vakara programmā bija arī grupa "Martas asinis", bet īsti necerējām viņu uzstāšanos sagaidīt (ceturtdienas vakars, koncerta sākums solīts ap vienpadsmitiem, bet mums vēl ar riteņiem uz Pārdaugavu jābrauc), un patiešām arī nesagaidījām.

"Manta" it nemaz nelika vilties - uzstāšanos sākot ar trim no četrām "Buržuāzistiskās filozofijas marasma" dziesmām, repertuārā neiekļaujot vienīgi "Aizbēgušo poļu grāfu", un žēl, ka neiekļāva! Toties "Karaliene Anna" gan bija - savulaik biju šeit blogā žēlojies par viņas majestātes trūkumu "Mantas" koncertrepertuārā un tolaik saņēmu atbildi, ka Anna gaidot savu iznāciena stundu. Un, lūk, līdz ar jauno ierakstu sagaidīja ar! Un, kā teica "Manta": "Esiet buržuji - pērciet albumu!"

Vispār koncerta sākuma daļa bija pavisam "svaiga" - līdzās trim "Buržuju" dziesmām izskanēja arī "Krīzpadsmit" un "Eva" - kuras vēl nav pieejamas ieraksta formā, bet tad gan pamazām "Manta" sāka pāriet uz jau labāk zināmo materiālu. Tiesa, šis bija viens no retajiem "Mantas" koncertiem, kur neskanēja galvenais grāvējs - nekādu Voleru šoreiz nebija! Toties bija "Pred pļus", bija "Pastaigājos", bija "Mums jāsmejas kopā", bija "Suņi seko", bija "Milicis", bija "Adīta veste" un pat "Kaste ar dažādām sirdīm" (arī ne gluži bieži spēlēta dziesma). Vispār jau man kā statistiķim būtu interesanti iepazīties ar "Mantas" koncertu setlistēm, līdzīgi kā tas setlist.fm atrodams pasaulē populārām grupām, un noskaidrot, kuras dziesmas cik bieži tiek iekļautas repertuārā. Un, piemēram, kad pēdējo reizi spēlēts "Antikristaps".

Koncerts bija labs - ar nedzirdētām (koncertā) dziesmām, foršu vidi un publiku, un mazliet skaņošanas problēmām, kā dēļ kantrijīgajā "Pred pļus" izteikti trūka ģitāras. Redzēs, vai sanāks tikt uz nākamo "Mantas" koncertu 30.aprīlī (plāni maija sākumam it kā diezgan ambiciozi, līdz ar to kaut ko droši paredzēt vēl nevar).
2015-04-16
comments powered by Disqus