Merlin: Season 5
film — UK — 2012

7.5
Lai arī pēc pirmās šī seriāla sezonas blogā ierakstīju, ka turpmākās neskatīšos, tā sanāca, ka noskatījos gan, tikai par sezonām nr.2-4 tā arī neuzrakstīju faktoīdā. Taču tagad, kad seriāls ir pilnībā noslēdzies, varu uzrakstīt vismaz kaut ko līdzīgu kopsavilkumam.
Šķiet, ka otrajā un trešajā sezonā nekas sevišķi jauns pa lielam tā arī nenotika - Merlins joprojām reizi pēc reizes glāba karaļa Utera un viņa dēla Artūra dzīvību, dažādi ļaunie burvji kaut ko shēmoja, regulāri kāds kādu nobūra un tā viss turpinājās. Taču ceturtajā sezonā beidzot mirst karalis Uters, Artūrs kļūst par Kamelotas valdnieku un apprec bijušo istabeni Gvinevru un iekārto apaļo galdu. Maģija gan joprojām ir aizliegta.
Šķiet, ka jau piektajā sezonā par apaļā galda bruņinieku kļūst arī druīdu izcelsmes čalis vārdā Mordreds, par kuru Merlinam dažādi avoti ziņo, ka Mordreds būs Artūra nāves sprieduma izpildītājs, taču Merlinam nekādi neizdodas šo čali apturēt. Tāpat tumsas pusē jau labu laiku ir Artūra pusmāsa Morgāna, kas kļūst par "vecās reliģijas" augsto priesteri. Vispār atstāstīt sižetu te nekādas jēgas nav, bet seriālu skatīties bija gana interesanti, nav tā gan nekāda augstā māksla un diez vai šis būs no tiem seriāliem, kurus atcerēsies vēl gadu desmitiem, bet realizēts tas bija gana profesionāli, un tā viens no lielākajiem plusiem ir episkais un ļoti koncentrētais nobeigums, pateicoties kuram tagad tiešām var droši teikt - seriāls ir beidzies, un turpinājumu tam vairs nebūs, kas man, protams, patīk (nekas, ka pats, ja kaut ko rakstu, uzskatu nobeigumu par formalitāti, kuram patiesībā nav nepieciešama).
2012-12-26
comments powered by Disqus