Silicon Valley Season 6
TV series — USA — 2019

8
Tas nu ir noticis - esam noskatījušies Silicon Valley līdz galam, un jāatzīst - līdz pat beigām seriāla veidotāji latiņu noturēja diezgan augstu, izvairoties no tipiskākajām klišejām un neizdarot neko tādu, ko es nosauktu par "selling out".

Kas, protams, ir jāatzīst, ka ar katru nākamo sezonu reālisma līmenis seriālā iet uz leju, galvenokārt jau tehnoloģiskajā aspektā, Pied Piper produktam arvien vairāk attālinoties no tā, kas būtu teorētiski iespējams. Vienlaikus, tas man sevišķi nesāp, jo es neesmu tāds tehnoloģiju nūģis, kam būtu principiāli iebildumi pret kaut ko (mākslā) "jo tas nav iespējams". Pretējā gadījumā es būtu nolēcis no seriāla skatīšanās jau pēc pirmās sezonas, jo "middle-out kompresija" pati par sevi ir visai apšaubāma padarīšana, un turpmākos piecus gadus uz tās bāzējās viss pārējais. Pret tehnoloģiju nepareizu attēlošanu es drīzāk iebilstu tad, ja man nepieņemamā veidā tiek rādīti cilvēki, kas ar šīm tehnoloģijām strādā, un šajā ziņā "Silicon Valley" viss ir kārtībā - tā varoņi ir vairāk kā tikai stereotipu vācelītes, turklāt seriāla veidotāji nekautrējas savus tēlus atainot kā nebūt ne ideālus cilvēkus. Protams, izņemot Gilfoilu, kurš ir perfekts visās savās izpausmēs.

Kas šajā sezonā ienāk jauns - arī līdz šim gandrīz perfektā Monika izrādās esam tikai cilvēks. Līdz šim viņas vienīgais trūkums bija smēķēšana, bet tagad atklājas, ka pareizajos apstākļos arī viņai piemīt kāre pēc atzinības, nosliece pastumt līdzcilvēku zem autobusa, lai nebūtu pašai jāriskē, un visai ierobežotas spējas strādāt ar cilvēkiem. Vēl viens brīnišķīgs šīs sezonas ieviesums ir tethics jeb tehnoloģiju ētika, kuras radītājs ir ne viens cits kā ētikas etalons Belsona kungs. Vispār - daudz šajā sezonā ir lielisku risinājumu un es nekādi nevaru pievienoties tiem, kas apgalvo, ka Silīcija ielejas beigas bija neizdevuās - gluži otrādi, manuprāt, seriāls beidzās gan ļoti loģiski šim saturam, gan pietiekami neparedzami un beidzot lietā tika likts arī kompānijas nosaukums. Un bija prieks te redzēt arī Geitsa kungu, kurš tolaik nenojauta, cik ļoti daudz viņu kā vizionāru piesauks 2020.gadā (daudzi psihopāti gan uzskata, ka tieši Geitss ir visu tagadējo problēmu vaininieks un izraisītājs, bet tas ir cits stāsts). Gala secinājums: šo seriālu tiešām ir vērts noskatīties pilnā garumā. Jā, brīžiem tas kļūst mazliet kaitinošs, bet kopumā tas tiešām ir labs papildinājums Mike Judge cinisma pilnajā karjerā.
2020-04-03
comments powered by Disqus