Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 5.aprīlis

2020-04-05

Kāds Vanderera sastāvs šodien spēlēs pret ASK? Futbolisti var saņemt kurpes. Kas šogad uzvarēs Quer durch Berlin?

Latvijas kareivis


Armijas sporta klubs - Vanderers. Svētdien sāksies pavasara kausa futbolspēles starp ASK, Vandereri, Amatieri un Hakoah. Svētdien plkst. 16 Armijas laukumā pirmā pārī spēlēs ASK ar Vandereru. ASK sastāvā: vārtsargs Degners; aizsargi Īlens un Ābols; pussargi Vītols, Krapovskis, Draguns; uzbrucēji Baraks, Laumanis, Brēdersons, Ļisakovs un Bradiņš. Rezervē paliek Magone, Dimbirs un Strautnieks. Vanderera vārtos būs Jurgens, tāpat pārējie spēlētāji visi no Virslīgas,

Brīvā zeme


Šodien izšķirsies Rīgas meistara nosaukums basketbolā. Satiekas abi turnīra favorīti JKS un "Latvju Jaunatne". Sākums plkst. 8:10.

Kurzemes vārds


LNJS futbolistiem ierasties savienībā saņemt kurpes treniņiem!

Rigasche Rundschau


Berlīnes atklētikas klubs, kas 4.maijā organizē savas tradicionālās 25 kilometru skriešanas un soļošanas sacensības "Quer durch Berlin", uzaicinājis uz tām visus nozīmīgākos Eiropas garo distanču sportistus. Līdšinēji turnīra uzvarētāji (ja nav norādīta valsts, tātad - Vācija).

Skriešanā:


1921 Pauls Hempels
1922 Pauls Hempels
1923 Pauls Hempels
1924 Hanness Kolemainens (Somija)
1925 Šolcs
1926 Aksels Jensens (Dānija)
1927 Artūrs Motmillers (Latvija)
1928 Heinrihs Brauhs
1929 Kapps

Soļošanā:


1921 Hermanis Millers
1922 Hermanis Millers
1923 Hermanis Millers
1924 Pauls Zīverts
1925 Karls Hēnels
1926 Karls Hēnels
1927 Artūrs Tells Švābs (Šveice)
1928 Karls Hēnels
1929 Artūrs Tells Švābs (Šveice)

Lietuva - Austurmprūsija 5:1. Austrumprūsijas sastādītā komanda piedzīvoja katastrofālu zaudējumu Lietuvas futbola izlasei. Lietuvieši, kuru komandu galvenokārt veidoja Klaipēdas futbolisti, pirmajā puslaikā dominēja un ieguva pārsvaru 4:0.

Cīņa par Dienvidvācijas meistara titulu noslēgusies ar galīgu Frankurtes Eintracht panākumu. Pat ja tā pēdējās divās cīņās piedzīvos zaudējumus, titulu Eintracht vairs pazaudēt nevar. Līdz ar to pirmo reizi par Dienvidvācijas čempioni kļūst Frankfurtes komanda.

Pēdējā brīdī


Pavasara kausa izcīņā, kur dalību ņem Rīgas Vanderers, ASK, Amatieris un Hakoah, rīt būs pirmā spēle starp ASK un Vandereri. Vandereru krāsas šinī sacīkstē aizstāvēs viņu otrā garnitūra, kurā vārtsarga posteni ieņems Fēlikss Zandbergs, pussargs būs Harijs Fogels, Ludvigs Maršics u.c. Interesanti būs novērot Zandberga spēli, par kura vārtsarga spējām daudz dzirdēts, bet tas Rīgā vēl nav šinī lomā uzstājies. Amizanti, ka "Latvijas kareivis" ziņo, ka Vanderers spēlēs ar Virslīgas komandu (un Arvīdu Jurgenu vārtos), kamēr "Pēdējā brīdī" - ka ar rezervistiem, Pirmdienas laikrakstos uzzināsim - kā tad īsti bija!