Noises Off
film — USA — 1992

7
Šī filma ir balstīta uz Maikla Freina tāda pat nosaukuma lugas un tieši Freina dēļ es to skatījos. Proti, izlasījis visai sviestaino romānu Skios, es secināju, ka man patīk šis sagadīšanos pilnais humors un ka varētu būt interesanti noskatīties kādu filmu, kurā tas izmantots. Šī bija pirmā, kas gadījās pa rokai.
Filmas centrā ir lugas iestudējums, līdz ar to filma ir daļēji skatāma kā filma filmā, un personāžu uzvedība abos līmeņos daļēji pārklājas. Tās pirmajā daļā notiek iestudējuma ģenerālmēģinājums, kurš gan vairākas reizes dažādu iemeslu dēļ tiek pārtraukts, bet filmas turpinājumā aktieru savstarpējo attiecību dēļ mēs redzam dažādas šīs lugas ainas, kuru iestudējums izvēršas par cīniņu starp aktieriem, ievērojami atkāpjoties no sākotnējā scenārija, arvien vairāk grimstot haosā un pārvēršoties par pilnīgi cita veida komēdiju.
Ja kas, šī ir viena no pēdējām filmām, kurā piedalās oriģinālais Supermens - Kristofers Rīvss pirms viņa neveiksmīgā kritiena no zirga un sekojošās paralīzes. Tāpat šeit redzams vēl gana žirgs Maikls Keins (vairāk pazīstams kā Betmena mājas pārzinis Alfrēds) un Nikoleta Šeridana, kas vēlāk kļuva par vienu no Izmisušajām mājsaimniecēm.
Protams, šī filma ir viens vienīgs farss bez miņas par dziļāku domu, bet smējos es tās laikā daudz. Par mākslu šo noteikti nenosauksi, tāda trula izklaide vien ir, bet ja jau es tiku izklaidēts, tad man nebūtu pamata par kaut ko žēloties, vai ne?
2012-12-19
comments powered by Disqus