Noskaidrots Vilcieniņu meistarības trešās sezonas uzvarētājs!

2016-03-27

Teju visa sezona aizritēja nemitīgā cīņā starp diviem dalībniekiem, kas pārmaiņus ieņēma pirmo vietu kopvērtējumā. Pēc neveiksmīgās iepriekšējās sezonas pilnībā bija atguvies pirmā turnīra uzvarētājs Gustavs, taču ļoti nopietnu konkurenci šogad viņam spēja izrādīt Mārtiņš, kurš kļuva par vienīgo turnīra dalībnieku līdzās Gustavam, kas šajā sezonā pielaikoja dzelteno līdera kreklu. Kā allaž līmenī bija arī Baiba, kura pirms pēdējās kārtas no pirmajā vietā esošā Gustava atpalika mazāk kā 25 punktus - pilnīgi atvinnējama starpība, jo īpaši, ja ņem vērā, ka Gustavam pēdējā kārtā stājās tādi nopietni pretinieki kā vicelīderis Mārtiņš un Irbe. Principiālais jautājums, kas nodarbināja ieinteresētās puses: vai pēdējā kārtā notiks karteļa veidošana Gustava apturēšanai? Irbe bija skaidri motivēta atbalstīt Baibu. Tāpat šajā spēlē piedalījās Māra, kurai radniecības saites ar Mārtiņu varētu arī veicināt Gustava ierobežošanu. Visubeidzot Jānis - kuram palīdzēs un kaitēs viņš? Zināms, ka Latvijas futbola Virslīgā pēdējo kārtu spēlēs trešās puses mēdz motivēt kādu pastarīti uz īpaši centīgu spēlēšanu, lai tas atņemtu punktus pretendentam uz titulu. Vai kas tāds iespējams arī Vilcieniņu meistarībā? Vai tomēr VM būtu pārāka par šādām kuluāru spēlēm?

Šajā sezonā tika izmēģināta jauna Fair Play sistēma, pateicoties kurai dalībnieki pēc aizvadītajām pēdējās kārtas spēlēm pat paši nezināja, kāds tad bijis viņu rezultāts attiecīgajā vakarā, līdz ar to nebija pat iespējams novērtēt, cik tad īsti varētu izmaksāt kāda kļūda. Gustavam uzdevums pēdējā kārtā bija skaidrs - izcīnīt vismaz 190 punktus un neļaut Mārtiņam izcīnīt vairāk kā 195. Tādā gadījumā pat ar perfektu rezultātu Baiba nevarētu Gustavu apsteigt, un Mārtiņš loģiski, ka arī nē.

Pārsteidzošā kārtā neviens izteikti pret Gustavu nespēlēja, tomēr šaubu nebija - Irbe bija ļoti motivēta atņemt turnīra līderim iespējami vairāk punktu. Šķiet, ka šādu spēli no Irbes neviens vēl šajā sezonā nebija pieredzējis - Āzijā savākt 76 punktus par ceļu būvi (neskaitot vagoniņu apdrošināšanu) - tas ir kaut kas! Gustavs gan arī nebija nekāds nīkulis, tomēr šīs spēles rezultātā viņš pazaudēja 21.6 punktus - gandrīz visu potenciālo handikapu pret Baibu (pieņemot, ka Baiba savu spēli būtu uzvarējusi). Skaidrs, ka Gustavs nevarēja precīzi zināt, cik punktu ir Irbei un līdz ar to - cik viņam pašam, tomēr spriedze auga, tur šaubu nav. Atļaušos minēt, ka sviedri lija aumaļām.

Un tad nāca spēle Amerikā. Korespondentam diemžēl nebija iespējas redzēt, kā risinājās šis mačs, bet laukuma gala stāvoklis apliecina vienu - Gustavs pilnībā kontrolēja laukumā notiekošo - kamēr visi pārējie savā starpā kašķējās un viens otro bloķēja, Gustavs mierīgi novilka tīklu pāri Amerikai un bez jebkāda stresa uzvarēja. Domājams, šajā situācijā arī pašam Gustavam bija skaidrs, ka Ameriku viņš ir uzvarējis. Bet par Āziju jau nu gan viņš nevarēja zināt, cik tieši punktus bija ieguvusi Irbe. Līdz ar to cerams, ka mazliet stresiņš palika. Tikām Mārtiņu nobloķēja tā, ka viņš beigu beigās knapi nosargāja trešo vietu kopvērtējumā, rokas stiepiena attālumā pielaižot klāt Gunu. Un jā - Baiba nebija 12.kārtu aizvadījusi izcili.

Un tā nu mēs esam nonākuši pie kopvērtējuma tabulas...

Rezultātus lieki nekomentēsim, ja nu vienīgi uzslavēsim dalībniekus, ka bijuši ļoti demokrātiski un neviens nav centies uzvarēt iespējami lielākā skaitā nomināciju - proti, katrā tabulas ailē ir cits uzvarētājs. Kas savukārt liek secināt, ka panākumu gūšana sezonas kopvērtējumā ir atkarīga no iespējami labāka balansa starp dažādiem spēles komponentiem.

Atskatoties uz līdzšinējām trim Meistarības sezonām, varam secināt, ka joprojām kopvērtējumā Pogas pārspēj Kuģu ielu. Katru gadu kāda no Kuģu ielas depo pārstāvēm mēģina izaicināt Pogas, bet virsroku tāpat gūst Poga. Līdz ar to Baibai nu jau ir divi sudrabi un viena bronza, bet zelta nav. Ai, ai, ai. Taču, ja novērtē visus 11 dalībniekus, kas pilnā garumā piedalījušies visās trīs meistarības sezonās, stabilitātes ziņā nav iespējams konkurēt ar Raiti - viņš katru gadu ieņem 5.vietu, stabili turot uzstādīto latiņu.

201420152016
Gustavs191
Baiba322
Mārtiņš863
Guna614
Raitis555
Ilze246
Irbe11147
Raimonds778
Edijs4310
Arnis131812
Marina91514


Ja kas - tagad "Restorānvagons" pieejams arī papīra formātā! Lejupielādēt to varat šeit (piezīme - faila izmērs: 39 megabaiti).

Iespējams, ja atradīsim finansējumu, kādu mazu numuriņu izdosim arī aprīļa beigās, atskatoties uz sezonu kopumā un pievienojot bildukus no sezonas noslēguma baļļuka, kurā, kā runā, esot piedalījusies arī kāda noslēpumaina blondīne. Bet pagaidām - čiv riv, mūsu mazo lasītāj, "Restorānvagona" praktikantiem sezona redakcijā beigusies, bet sezona parkā uz soliņiem līdz ar pavasara atnākšanu var sākties!

P.S. Pavisam piemirsām: sezonas noslēguma kārtā Ētikas komisijas sēdē tika apstiprinātas jaunās oficiālās krāsas spēles vagoniņiem (vai pareizāk - to atšifrējumi):

- Oranžs = Vimbas rozā
- Rozā = Vimbas oranžs
- Sarkans = Oranžs pa labi
- Zaļš = nenogatavojies oranžs
Pārējām krāsām jaunie nosaukumi vēl nav oficiāli apstiprināti, kamēr nav izdevies atrast to saistību ar Oranžo Vimbu.

Vienmēr jūsu,
Eižens Paksis (personīgi)