One Day
film — UK — 2011

8
Viņš un viņa vienu dienu daudzu gadu garumā. Reizēm viņi šajā dienā viens otru nemaz nesatiek, reizēm viņu attiecības piedzīvo grūtus periodus, bet reizēm viņi ir spiesti atzīt, ka viens otram ir tuvākie un dārgākie cilvēki pasaulē, lai arī tā ir sagadījies, ka visbiežāk viņi nav pāris.

Šī filma bija Marinas skatāmā kino sarakstā, un sākumā es biju mazliet skeptisks, jo nebiju pamanījis, ka:
a) filmas režisore ir Lone Scherfig, atbildīga arī par tādām lentēm kā "An Education" un Italian for Beginners
b) filmas darbība norisinās Anglijā un līdz ar to arī vairums aktieru ir angļi. Tikām Annai Hetevejai viņas amerikāniskumu var viegli piedot. Arī tāpēc, ka šajā filmā viņas varone ir īriete

Emma un Deksters iepazīstas Edinburgas Universitātes izlaidumā. Viņi pavada kopā nakti, bet sanāk tā, ka viens ar otru nepārguļ un vienojas arī turpmāk būt draugi. Patiesībā gan Emma jau studiju gados bija Deksterā iemīlējusies, bet tur nekas īsti nevarēja sanākt, jo viņš bija bagātas nopietnas dzimtas uz tusiņiem tendēta atvase, kamēr viņa - sapņojoša ideāliste ar daudz piezemētākām iespējām. Toties viņai ir lieliska (melna) humora izjūta, un viņa Deksteru patiešām mīl. Arī viņš Emmu mīl, taču problēma ir tajā, ka viņš mīl visas sievietes, līdz ar to viņš nav gatavs viņai dot to, ko viņa gaida. Un tad, kad viņš beidzot nobriest, izrādās, ka viņai ir cits, un atkal viss gandrīz aiziet pa dēli.

Tas, kā personāži šo gadu laikā piedzīvo pārmaiņas, parādīts gana ticami, te tiešām var runāt par character development un to, kā notiek mācīšanās no kļūdām. Jauka un silta filma, tagad ar patiku to atceros pēc tam, kad šovakar noskatījāmies (pēc mana ierosinājuma) "The Bling Ring". Bet par to - citreiz. Tikām "One Day" droši varu tev ieteikt noskatīties - skaista (diezgan skumja) romantiska filma, kas lieku reizi atgādinās, cik svarīgi ir būt vērīgam, braucot ar riteni.
2014-12-29
comments powered by Disqus