Prometheus
film — UK — 2012

6
Vienmēr esmu ja ne gluži lepojies, tad vismaz izcēlis kaut kādu pamatzināšanu trūkumu manā kino skatītāja biogrāfijā. Līdzās "Titānikam" es joprojām neesmu noskatījies nevienu "Alien" sāgas filmu, tālab man nav pilnīgi nekādas attieksmes pret Sigurniju Vīveri un es pat nezinu, vai Plēsoņa (tas, kas Predator) nāk no šīs pašas sāgas vai arī viņš tikai sastop Svešo filmā Alien vs Predator (kuru es, protams, arī neesmu redzējis). Uz šo jautājumu rast atbildi, protams, nebūtu grūti, jo Google nav novietota tālākajā plauktā, bet šobrīd man nav nekādas vēlmes noskaidrot, kā tad īsti ir patiesībā.
"Prometejs" ir tik maz saistīts ar sengrieķu mitoloģijas varoni, cik vien iespējams. Es nez kādēļ biju pieņēmis, ka šī filma ir balstīta uz kāda kārtējā Marvel komiksa (līdzīgi kā Thor, bet ar komiksiem te saistības nav. Prometejs ir kosmosa kuģis, kas dodas uz Zemei ļoti līdzīgu planētu (nē, laikam tomēr tās pavadoni), kas atrodas sasodīti tālu no Zemes, tālab zinātniskajai fantastikai raksturīgā stilā vairums turp dodošos cilvēku tiek iesaldēti.
Uz šī mistiskā pavadoņa reiz dzīvoja būtnes, kuras, kā liecina zinātniekiem pieejamā informācija, ir mūsu radītājas, kas pirms vairākiem tūkstošiem gadu nenoskaidrotu iemeslu dēļ mūs ir pametušas. Un tagad mums būs var rasties iespēja viņus satikt, un uzzināt, ko viņi varētu mums pateikt. Tā kā šī ir diezgan izteikta action filma/trilleris, diez vai radītāji būs atstājuši pēdējo vēstījumu: "We apologise for the inconvenience."
Interesantā kārtā Ridlijs Skots pamanās filmā, kurā parādās citplanētieši, kas ir radījuši dzīvību uz Zemes, iepīt arī judeokristiešu Dievu, tādējādi rūpējoties par to, lai neviens viņam dzimtajā Amerikā neuzliktu kārtīgu banu par zaimošanu. Par laimi neesmu viens no karojošajiem antikristiešiem, līdz ar to sevišķi mani šī reliģiskā nots nesatrauca, tikai drusku izraisīja smaidu.
Par pašu filmu neko īpaši pateikt nevaru - tāds tipisks trillerītis, šāda stila filmas ir redzētas lielos daudzumos, personāži tajā nav nekādi īpašie, datorgrafika kā jau datorgrafika, filmas vēstījums - kā jau filmas vēstījums. Drusku te ir saskatāma līdzība ar Blade Runner, bet tikai drusku, un noteikti ne par labu jaunajai filmai.
Kā jau parasti to apgalvoju - manai gaumei šī filma ir par tiešu, par holivudisku un tā galīgi neraisa nekādas pārdomas. Ar mazāku naudu šī filma droši vien varētu būt kādu tiesu dziļāka, kamēr realitātē tā ir normāls kinoteātra popkorngabals, ne vairāk, ne mazāk.
Hmm, protams, patiesībā šī filma nav īsti holivudiska tādā ziņā, ka tā ir filmēta Anglijā, tai ir angļu režisors un eiropiešu aktieri, bet vienlaikus - tā šķiet esam tipisks Holivudas produkts, par spīti County of Origin: UK, kas redzama filmas aprakstā Wikipedia.
2012-12-17
comments powered by Disqus