BoJack Horseman: Season 5

Pēc ilgāka pārtraukuma pabeidzu skatīties "Bojack Horseman" piekto sezonu. Pauze bija ne tādēļ, ka pazuda interese, bet visādu citu darāmu lietu izraisīta - prioritātes, prioritātes.

Saturiski "BoJack" joprojām iet ļoti spēcīgi, un atkal jau var teikt "joprojām" reizēm dara lietas, kuras tu nebūtu gaidījis no animēta seriāla. Piemēram, sērija "Free Churro", kura visa ir viens garš galvenā varoņa monologs, stāvot pie viņa mātes zārka ar vadmotīvu - viņa mani nekad nav mīlējusi, bet tagad dzīve būs kļuvusi mazlietiņ sliktāka, jo iepriekš man bija kaut pati mazākā cerība, ka kontakts starp mums varētu izveidoties, bet tagad tā vairs nenotiks. Brīžiem - pilnīgi bezkaunīgi joki, un tad sirdi plosoši momenti. Nav tā, ka citas sērijas būtu būtiski vājākas, kvalitatīvi balansējot starp sociālu komentāru, vieglu humoru un brīžiem - absolūtu bezcerības sajūtu. Viena no sezonas centrālajām tēmām ir tas, kas notiek pēc #MeToo, kad Toda radīts seksa robots vispirms kļūst par ietekmīgas kompānijas vadītāju, tad tiek "pieķerts" tajā, ka viņš ir seksa robots un kompānija spiesta ar viņu saraut saites, bet nepaiet ne mirklis, kad viņš saņem jaunu darba piedāvājumu (ja nu kas - viņš ir acīmredzami DIY veidojums ar daudziem lieliem peņiem, kurš nejaušās situācijās izkliedz frāzes, kuras par seksuālām uzskata aseksuālis Tods, proti, perfekts liela uzņēmuma CEO).

Vēl pie sezonas virsotnēm es pieskaitītu priekšpēdējo sēriju "The Showstopper", kurā Bodžeks arvien vairāk saplūst ar savu aktuālo lomu - šaubīgo policistu Filbertu, ko veicina Bodžeka iegrimšana narkotikās, kas gandrīz beidzas pavisam, pavisam slikti. Mazliet nopietnāku saturu šajā sezonā piedzīvo arī Mr Peanutbutter, sērijā "Mr. Peanutbutter's Boos" noskaidrojoties, kālab viena pēc otras sabrūk viņa laulības.

Īsumā - ar nepacietību gaidu pēdējo sezonu (kura, protams, sen jau ir iznākusi, tikai apzinos, ka ļoti ātri pie tā skatīšanās tāpat netikšu). Joprojām - ja neesi šo seriālu skatījies, ļoti, ļoti rekomendēju!
2022-01-06
8.5
comments powered by Disqus