Live @ Palladium

Uz Reel Big Fish koncertu iet sataisījos jau pirms laba laika, nopietni noskaņojoties koncertam, noklausījos visus šīs grupas albumus.
"Palladiumā" ierados savlaicīgi - drusku pāri astoņiem, laikā, kad uz skatuves spēlēja pašmāju ansamblis "All Day Long". Jāatzīst, ka es pat nezināju, ka Latvijā vispār ir ska grupas. Nekādas baigās emocijas pirmā grupa prognozējamā kārtā neizsauca, bet kaut kādu dzīvību publikā arī tā spēja izraisīt. Sastapu @fon_Schmitz, tā ka vismaz bija ar ko starplaikos starp grupām pārrunāt tā paša vakara notikumus Eiropas futbola laukumos.
Pēc neilgas pauzītes uz skatuves nāca Kalifornijas kolektīvs "Suburban Legends". Šī grupa ierakstā man šķita visai nebaudāma, taču ska gadījumā tāpat skaidrs, ka dzīvajā viss ir daaaudz labāk, un ar šo ansambli tas nebija izņēmums. Ja viņu dziesmas nav nekas īpašs, tad grupas darbība uz skatuves gan bija kaut kas neredzēts - te pat varētu runāt par horeogrāfiju, tik intensīvi un pa lielam - saskaņoti - dejojošus mūziķus pilnīgi noteikti vēl nebiju redzējis, vismaz rokmūzikas pasākumos tas bija kaut kas svaigs. Šova, protams, vairāk nekā mūzikas, bet tāda kalibra grupai patiesībā labi, ka ir vismaz kaut kas, ar ko tā piesaista publikas interesi. Salīdzinoši ar "Reel Big Fish" šī ansambļa "vēstījums" ir daudz pozitīvāks, tajā ir mazāk agresijas, kas nav brīnums kolektīvam, kas lielu daļu savas darbības pavadījis, uzstājoties Disnejlendā.
Tomēr skaidrs, ka ne jau uz Suburban Legends tauta (kuras gan jāatzīst bija visai maz) nāca skatīties, bet uz "Reel Big Fish". Galvenie vakara vaininieki uz sevi lika gaidīt ilgi, bet gaidīšana bija tā vērta! Šis bija no tiem koncertiem, kur vietā ir apzīmējums "танцуют все!" Koncerts pagāja kā viens traks virpulis, kura laikā sev netipiski aktīvi izlēkājos, izkliedzu balsi - viss kā nākas. Beigās gan bija sajūta, ka koncerts bija pārāk īss, grupa varēja nospēlēt vēl virkni populāro dziesmu, kuru pietrūka. Mazliet vilšanās bija, ka uzstāšanās nesākās ar jaunā albuma ievaddziesmu "Everyone Else Is an Asshole", kura tika spēlēta vairumā šīs tūres koncertu, tāpat pietrūka "I Know You Too Well To Like You Anymore", bet vienlaikus - daudzas foršās dziesmas taču tika spēlētas, par ko man žēloties. Bija gan "Sell Out", gan "I Want Your Girlfriend To Be My Girlfriend Too", gan "P.S. I Hate You", gan "She Has a Girlfriend Now", gan "Where Have You Been", gan "Monkey Man", gan "Beer", un, protams, "S.R." dažādās versijās. "That&39;s impressive square dancing! But forget about that, for our next song which will be the same song..."
Nenoliedzu, ka ska ir mūzikas stils ar visai ierobežotu māksliniecisko vērtību un audiālo baudījumu, bet vienlaikus - kālab lai es par to uztrauktos? Neesmu snobs, bet gan cilvēks, kuram reizēm gribās pilnā rīklē aurot līdzi pūlim "P.S. I Hate You"!
2013-03-22
8.5
comments powered by Disqus