Seven Psychopaths
film — USA — 2012

8.5
Filmas "Septiņi psihopāti" galvenais varonis Mārtijs atkārtoti apgalvo, ka viņš nevēlas, lai viņa filma par psihopātiem būtu truls holivudas gaļas gabals, bet patiesībā filma būs par mīlestību. Tiesa, kāds draugs viņam aizrāda, ka Mārtijs no mīlestības neko nesaprot, ne velti visas sievietes filmā mirst pāris minūšu laikā pēc savas parādīšanās uz ekrāna, tā arī nepateikušas vairāk par pāris vispārīgām frāzēm. Bet tā nu Mārtijs redz pasauli.
Filmas sižets ir aptuveni sekojošs - Mārtijs raksta scenāriju filmai "Septiņi psihopāti", un pamazām atklājas, ka viņš arī dzīvo tajā pašā pasaulē, kur šie septiņi psihopāti. Vai arī tas nevis atklājas, bet tā tas ir no sākta gala. Un visi psihopāti ir slepkavnieciski psihopāti, lai gan kā jau minēts, filma ir par mīlestību. Man par prieku viens no psihopātiem ir Toms Veitss, kurš visur līdzi nēsā baltu trusi. Kā par savām jaunības dienām stāsta Veitsa varonis, viņš un viņa mīļotā sieviete ceļoja pa ASV, nogalinot cilvēkus, kuri nogalināja citus cilvēkus, jeb mūsdienu terminoloģijā viņi esot bijuši "sērijveida slepkavu sērijveida slepkavas", taču Zaharaija (tā dēvējas Veitss) nebija palīdzējis savai draudzenei nogalināt leģendāro Zodiac slepkavu, kā rezultātā viņš ir palicis viens.
Tikām Mārtija labākais čoms Bilijs (Sems Rokvels) kopā ar Hansu (Kristofers Vokens) nolaupa kāda mafijas bosa mīļoto sunīti un pieprasa izpirkuma maksu, tādējādi dodot vaļu visai nopietnai asinspirtij.
Protams, filmā neiztikt bez asiem sižeta pavērsieniem, piemēram, varoņu aizbraukšanu uz tuksnesi un ilgstošu runāšanu bez jebkāda action, jo tā ir Mārtija doma - ka viņa spraiga sižeta filma beigsies bez final shootout. Vai gluži tā sanāk, tas ir cits jautājums, bet šī patiešām nav gluži vienkārši filma par čaļiem ar lieliem stroķiem.
Lai gan - tas, ka tā ir filma par mīlestību joprojām ir visai diskutabls apgalvojums. Bet kā lai arī nebūtu - es par filmu esmu sajūsmā, un droši vien citos apstākļos būtu vēl lielākā. Martins Makdonna manās acīs ir tiešām izcils scenārists, un šī filma noteikti nav sliktāka par "In Bruges".
2013-01-17
comments powered by Disqus