Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 13.maijs

2020-05-13

Nopietnas motosacīkstes pie Bernātiem. Olimpijas uzvara pret ASK īsti neskaitās, jo gūta ar 11 metru soda sitienu.

Latvis

Emīls Urbāns vēl nesen bija viens no izciliem mūsu futbolistiem, ko viņa klubs vienmēr mēdza uzstādīt savā reprezentācijas vienībā. Nu jau ilgāks laiks, kopš "Emo" nav uzstājies. Viņš jūtas nevesels. Noskaidrojies, ka viņa slimība ir aklās zarnas iekaisums.

Libausche Zeitung

Svētdien uz Bernātu šosejas starp 8. un 9. kilometru notika interesantas motosacīkstes, ko organizēja Kurzemes motobraucēju klubs. Sacensības notika trīs klasēs: 2500 ccm, 350 ccm un 500 ccm, ar stāvošu un lidojošu startu. 250 ccm klasē ar stāvošu startu pirmo vietu ieguva Neimans ar Arielu, sasniedzot finišu 42.1 sekundē. Otrais bija Grīnfelds ar AJS 42.3 sekundēs, trešais Kisners ar Royald-Enfield 47.1 sek. Ar lidojošu startu pirmo vietu ieguva Grīnfelds 34.1 sekundēs, otrais Neimans 37.0, trešie Kisners un Hurvics, abi 40.0 sekundēs. 350 ccm klasē ar stāvošu startu uzvarēja Jaunzems 33.7 sekundēs, otrā Jadviga Jaunzema 42.1 sekundē, trešais Grīnfelds. Ar liedojošu startu vienīgais dalībnieks Grīnfelds uzrādīja 33.1 sekunžu rezultātu. 500 ccm klasē bija visnopietnākā konkurence. Šeit lidojošajā startā Pēze ar lidojošu startu uzrādīja 30 sekunžu rezultātu (120 kilometri stundā). Otrais bija Jaunzems 30.1 sekundē. Trešais Grīnfelds 33.1 sekundēs. Sacīkstēs ar stāvošu startu uzvarēja Tomass 33.1 sekundē, otrais R.Jaunzems 41.0, trešais Pēze 42.3. Sacensības bija raisījušas pietiekamu interesi, lai sanāktu ievērojams skatītāju daudzums. Diemžēl organizācija nebija tik laba, kādai tai vajadzētu būt. Citādi motobraucēju pasākums uzskatāms par izdevušos.

Sociāldemokrāts

SSS Latvijas futbola meistarības izcīņas rezultāti: "Spēks" - Liepāja 4:3 (3:1). Spēks uzvarēja pelnīti, jo bija stipri uzlabojis savas cīņas spējas pēc neveiksmīgās uzstāšanās pret Brīvības vārtiem. Pirmā puslaikā pārsvarā "Spēks" un guva 3:1 rezultātu. Otrā puslaikā spēle bija atklāta ar lielāku veiksmi Liepājas nodaļas vienībia. Tiesāja biedrs Lauks.

Kurzemes vārds

Pirmā spēlē Olimpija uzvar ASK. Svētdien Olimpijas virslīgas komanda spēlēja savu pirmo spēli meistarības izcīņas turnīrā. Pretinoiekos bija Rīgas armijas sporta klubs. Tas nav no spēcīgajiem, tomēr Olimpijai ar viņu nekad labi neveicas. Pagājušā gada pavasara gājienā Olimpija ar ASK saspēlēja 2:2 neizšķirti, bet šogad uzvarēja ar 1:0 rezultātu. Tomēr šī uzvara maz iepriecina, jo tā iegūta ar 11 metru soda sitienu.
Pirmās 10 minūtes pārsvarā bija olimpieši, turēdami pretinieku piespiestu pie vārtiem. Bet tad spēle izlīdzinājās, turpinājās vienmērīgā tempā. Sevišķi Olimpijai bija vairākas izdevības vārtu iegūšanai, tomēr tās nedeva rezultātu. Bumba gāja vārtiem pāri, ķēra vārtu stangu vai atkal lidoja tieši kluba vārtsarga rokās. Tā abām pusēm bezsekmīgi cīnoties, puslaiks bezdzās bez rezultāta.
Visi lika cerības uz otro puslaiku, jo cerēja, ka šo spēli Ompija uzvarēs. Kad Olimpija jau no paša sākuma piespieda karavīrus pie vārtiem, likās, ka cerības tiešām nebūs veltas. Tad 5. minūtē par klubista pārkāpumu soda laukumā tiesnesis piesprieda Olimpijai par labu 11 metru soda sitienu. Bumba gāja pareizo ceļu atsizdamās pretinieka tīklā. Olimpijas pārsvars turpinājās visu otro puslaiku, tomēr arī šoreiz bez rezultāta. Olimpijas uzbruc;eju līnija nespēja salauzt kluba aizsardzību. Vārtu šāvienu bija daudz, bet tie kā parasts gāja vārtiem pāri, garām un vārtsargam rokās. Tā spēlei visu laiku noritot pie rīdzinieku vārtiem, arī otrā puslaikā vārtu guvums izpalika un uzvaru Olimpija guva ar 11 metru sodsitienu. ASK bija tikai dažas izdevības vārtu gūšanai. Stūru sitienu skaits par labu Olimpijai.
Olimpijas sastāvā bija: Lazdiņš, Laumanis, Pikols, Stankus, Elmuts, Cimmers, Blūmentāls, Ķikuts 2, Skinčs, Dambrēvics, Blūzmanis. Tātad trūka 4 vecie spēlētāji: Tīls, Kronlaks, Dudaņecs, Žins. Jaunie spēki atsevišķi ņemot nebija slikti, tomēr, kas attiecas uz pussargiem, tad tur viņi vāji sapratās ar pārējo sastāvu un vāji atbalstīja uzbrukumu. Arī uzbrucēju sadarbība šad un tad juka, sevišķi pie pretinieka vārtiem. Nākošā spēlē vairāk spara, vairāk enerģijas un centības, tad rezultāts būs labāks.