Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 30.marts

2020-03-30

Šodien - futbola sezonas atklāšana, kamēr Ebreju teātrī uzstāsies pasaules labākie galda tenisa spēlētāji. Par Grand National uzvarētāju kļuvis Šons Goilins.

Segodņa


Šodien plkst. 4 sākas sacensība starp Latvijas un Ungārijas komandām galda tenisā. Sacensības notiks Ebreju teātra telpās Skolas ielā 6. Ungārijas komandā spēlēs 1930.gada pasaules čempions Barna, 1928.gada pasaules čempions Mehlovics un Sabadošs. Latvijas komandas izredzes sacensībā ar nemainīgajiem čempioniem nav lielas - ja no 9 spēlēm izdosies vienu vai divas uzvarēt, to varēs uzskatīt par vērā ņemamu sasniegumu. Berlīnē notikušajā pasaules čempionātā ungāru komanda visus pretiniekus pieveica ar ievērojamu pārsvaru.

Cirka kauss jauniešu komandām. Rīgas futbola līga šogad organizē jauniešu komandu turnīru, kurā drīkstēs piedalīties 15-18 gadus veci spēlētāji. Salamonska cirka direkcija šim turnīram dāvās vērtīgu kausu, kuru saņems komanda, kas guvusi labāko vārtu attiecību un vienlaikus, kuras dalībnieki vismazāk reižu sodīti.

Latvis


Šodien futbola sezonas atklāšana: pulksten 12os armijas laukumā Krišjāņa Barona ielā 116a satiekas Liepājas Olimpija un Rīgas Vanderers. Vadīs Alfrēds Lazdiņš (LSB). Šī sacīkste ietilpst trīscīņā, kurā startē arī vēl RFK, un katrai no šīm trim vienībām ir sevišķi svarīgi ne tikai labi saspēlēt, savu prestižu it kā uzturēt, bet gan liekas kā nepieciešama lieta, katrā ziņā, uzvarēt, jo uzvaras punkts pie uzvaras punkta, kam sanāks lielāks skaitlis, tam piekritīs vispārēja uzvara. Šā iemesla dēļ visas 3 vienības apņēmušās censties visādā ziņā uzvarēt katru savu pretinieku, un tādā kārtā jau pirmā sacīkste šai sezonā sola mums pārsvarā neparastu neatlaidīgu cīņas sparu. Protams, ka var būt arī liela interese par to, kādā "formā" jau ir abas šodien uzstājošās vienības: Olimpija un RV. Ir zināms, ka Olimpija jau paspējusi, reprezentējot Liepāju, pārliecinoši uzvarēt pilsētu sacīkstē Klaipēdu. Tas ir agrs un tāpēc liels, vērā ņemams, panākums. Tomēr arī vandereri paspējuši, lai gan ne sacīkstē uzstāties, bet totiesu jo cītīgi trenēties un atzīt sevi spējīgus uzņemties cīņu tikpat ar Rīgas meistaru RFK, kā Liepājas meistaru Olimpiju. Futbola cienītājiem šodien, futbola sezonas atklāšanas dienā, ar milžu spēkošanos pasniegts gards kumoss. Šis spēles anotācijas raksts ir burvīgs savā satura trūkumā, izskatās pēc tipiskas Interneta laikmeta ziņas, kur īstais saturs ir viens teikums, bet viss pārējais: "iepriekš jau rakstījām, ka..."

Riga am Sonntag


Rīgas meistarsacīkstēs basketbolā spēcīgā JKS komanda - biedrība, kas savulaik pie mums ieviesa šo pēdējā laikā tik populāro spēli - izvirzījusies turnīra vadībā pēc uzvaras ar 47:19 (26:11) pret Amatieri. Otrā meistarsacīkšu spēlē LSB ar 44:19 (20:7) pārspēja LVKA. Otrajā grupā LJ - Black Cat 27:11 (15:11), BLSF - Sign 38:37 (17:17), LSB - Abiturients 54:29 (22:16).
Latviešu strādnieku sportistu panākumi: SSS komanda Tilzītē ar 11:1 pārspēja vietējos strādnieku sportistus boksā.

Lielajās angļu zirgu skriešanas sacensībās Eintrijā, kuras apmeklēja pusmiljons skatītāju, uzvarēja "Šons Goilins". no 41 zirga sacīkstes pabeidza tikai 5. Minētas sacensības ir Grand National, leģendāras sacīkstes, kas notiek jau kopš 1839.gada. Wikipedia gan apgalvo, ka 1930.gadā finišu sasniedza 6 zirgi.

Pēdējā brīdī


Rīgas kausā noskaidroti pirmās kārtas spēļu pāri: ASK - Unions, Olimpija - Amatieris, Daugavpils ASK - Bogatirs, Makkabi - Rīgas Vanderers, Daugavpils dzelzceļnieki - Jelgavas ASK, JKS - LSB, Jūrmalas sports - Liepājas ASK, Cēsu SB - RFK. Uzvarētāji sacentīsies 20.jūlijā ceutrtdaļfinālā, 27.jūlijā paredzētas pusfināla sacīktes, bet fināls - augustā. Vienību sagrupēšanās šoreiz puslīdz skaidri norāda, ka finālā iekļūs abi kausa tīkotāji - Rīgas futbola klubs un Olimpija, ja vien pirmie riņķi nesagādās tiem kādus pārsteigumus. Prognoze izrādījās pareiza.