Koncerts Kaņepes Kultūras centrā
concert — Latvia — 2016

7
Stūrī zēvēles otrā albuma "Labdien" prezentācijas koncerts notika Kaņepes Kultūras centrā. Kā vieta dažādiem sabiedriskiem pasākumiem, KKC man šķiet ļoti laba, tikām kā koncertu norises vieta tā nav pat viduvēja, bet diezgan švaka. Akustika otrā stāva zālē ir stipri nekāda, bet ar ventilāciju, tikko sanācis prāvāks skaits cilvēku, vispār ir pilnīga katastrofa. Līdz ar to neesmu drošs, ka Stūrī zēvele izvēlējās pašu piemērotāko vietu Rīgā, kur pirmo reizi pilnā garumā spēlēt savu jauno ierakstu.

Galvenā problēma gan patiešām nebija tajā, ka trūka gaisa (tas man kļuva aktuāli, kad uz skatuves nāca vakara īpašie viesi - "Bērnības milicija", no kuru koncerta man nācās strauji evakuēties), bet gan tajā, ka neskanēja. It īpaši tas attiecas uz Klāvu - skaidrs, ka vienmēr priekšplānā būs Kates vokāls, kamēr Klāva balss ir vairāk fona elements, bet kamēr ierakstā vokālistu lomu sadalījums darbojas perfekti, koncertā drīzāk tevi rodas sajūta, ka Klāva mikrofons nav pietiekami labi noregulēts, plus vēl Klāvam vispār ir raksturīgi laiku pa laikam dziedāt prom no mikrofona, tā ka frāžu daļas aiziet nekurienē. Un vispār - Stūrī zēveles mūzika manā skatījumā ir pārāk niansēta, pārāk neroķīga, lai to varētu spēlēt kurā katrā garāžā vai angārā. Tai ir nepieciešami pareizie apstākļi - pirms dažiem gadiem biju uz viņu uzstāšanos Teātra bārā, kas ar nav pati labskanīgākā vieta Rīgā, taču toreiz bija ļoti maz cilvēku, un skanējumam tas drīzāk nāca par labu.

Šoreiz tikām - tu redzi, cik ļoti koncertā iekšā ir Kate, kura, kā rādās, patiešām izbauda uzstāšanos, arī pārējie grupas dalībnieki spēlē tā, ka tev nav ne mazāko šaubu, ka viņi cenšas no labākās sirdsapziņas un vēlas šo koncertu aizvadīt tik labi, cik iespējams. Un arī publika ir pozitīva un entuziasma pilna. Bet neskan. "Stūrī zēveles" mūzika nav trīsakordu hārds, kur tev galvenais ir just bliezienu uz smadzenēm, tāpēc nav pat īsti variantu - albums ir jāiegādājas ierakstā un jāklausās tam daudz piemērotākos apstākļos. Tiesa, ja tā godīgi, es īsti neesmu drošs, kur tad būtu tā īstā vieta, kur "Stūrī zēvelei" prezentēties. Nabaklab'am (vai vēl jo vairāk Depo) viņi ir pārāk mierīgi, "Palladiumam" - daudz par maziem un neatpazīstamiem, kādā "DAD Cafe" nesatilptu visi interesenti, tas pats būtu Teātra bārā. Ja nu vienīgi kāda vieta brīvā dabā, piem., Kalnciema kvartāls - bet pasākumi ar bezmaksas ieeju var savākt nepareizo publiku, īsi sakot - sarežģīti.

Un te kā domraksta secinājumu daļā: apmeklētais "Stūrī zēvele" koncerts kā pamudinātājs man klausīties "Labdien" studijas ieraksta variantā. Koncerts tikām - ok, labi pavadījām laiku, satikām draugus, bet muzikālā ziņā baudījuma varēja būt vairāk.
2016-05-10
comments powered by Disqus