The African Queen
film — UK — 1951

8
Eiropā ir sācies Pirmais Pasaules karš. Vācu kolonijā Austrumāfrikā gan šīs ziņas pienāk ar zināmu aizkavēšanos, taču tad vienā piegājienā britu kristiešu misijai pienāk gals, brālis - draudzes vadītājs - mirst, bet viņa māsa kopā ar drusku ekscentrisku džentlmeni - kuģa Āfrikas Karaliene kapteini - dodas bēgļu gaitās, vai uz to pusi.

Filma ir savam laikam gaužām netipiska - liela tās daļa patiešām uzņemta Āfrikā, nevis studijas apstākļos, teju visā filmas garumā mums ir darīšana ar tikai diviem aktieriem - Hamfriju Bogartu un Katrīnu Hepbernu, kas atveido nebūt ne pašu jaunāko mīlas pāri Holivudas vēsturē. Viņa, kā vēlāk tika apgalvots, savu varoni atveidoja kā Eleonoru Rūzveltu, proti, ar milzu pašcieņu, bet vienlaikus - ar slēptu mežonīgu azartu. Par spīti sava laikmeta tikumiskajiem kino standartiem ekrāna ķīmija starp galvenajiem varoņiem ir itin laba, filmā lieliski strādā komiskais materiāls un arī dramatiskā līnija ir līmenī.

Šī itin droši ir viena no labākajām filmām, ko sanācis noskatīties grāmatas dēļ - izklaidējoša, bet ne sekla, ar izcilu aktierspēli, ļoti kvalitatīviem dialogiem un muļķīgu, bet filmā ļoti labi iederīgu nobeigumu.
2017-11-15
comments powered by Disqus