The Great Gatsby
film — USA — 2013

8.0
Pēdējā laikā visai bieži ir novērots, ka neilgi pēc tam, kad esmu izlasījis kādu grāmatu, tā iznāk arī filmas veidā. Iespējams, visu laiku populārākais amerikāņu romāns "Lielais Getsbijs" perfekti atbilst šim principam. Grāmatu izlasīju aprīļa sākumā, bet filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja 10.maijā.
Pirms doties šo filmu skatīties kinoteātrī mani māca zināmas bažas par to, vai tik nebūs vilšanās. Atsauksmes par filmu ir labākajā gadījumā remdenas. Neizprotamu iemeslu dēļ tā ir uzņemta 3D formātā. Kas tā par absurdu domu - filmu, kura primāri ir par jūtām, filmēt 3D? Lieki teikt, ka mani telpiskais variants šai filmai nesaistīja un ka daudz labāk tā iederējās Splendid Palace lielajā zālē (kur to arī skatījos) un nevis multiekrānu kinoteātrī ar krāsainām brillēm uz acīm.
Kas mani pārsteidza, ka filma visnotaļ precīzi seko grāmatas sižetam, neļaujot sevišķas vaļības ar notikumiem, vienīgi muzikālais noformējums brīžiem bija ļoti radošs - džeza standarta vietā (kuri būtu dabiskais fons) šeit parādās dažādi hiphopa un mūsdienu deju mūzikas elementi, caurvijot super krāšņās ballītes Getsbija pilī. Sajūta bija tāda, ka šo muzikālo piegājienu Bazs Lūrmans ir noskatījies no Kventina Tarantino, taču jāatzīst, ka šī filma nav "Django Unchained" un īsti vietā tas reizēm nebija. Tāpat īsti vietā nebija pārmērīgā aizraušanās ar telpiskajiem efektiem - tu arī skatoties 2D versiju ļoti labi saproti, kuras ainas ir pamatā paredzētas telpiskā kino cienītājiem, un šādu ainu ar braucošu kameru manai gaumei bija drusku par daudz.
Vienlaikus ir daudz faktoru, kuru dēļ par filmu varu galvenokārt teikt labus vārdus. Pirmkārt - "Lielais Getsbijs" ir tieši tāda grāmata, kuras ekranizāciju vispār ir grūti uztaisīt slikti, pārāk labi tā ir uzrakstīta un vienlaikus - ļoti labi piemērota vizuālajai valodai. Otrkārt, Leo DiKaprio un Kerija Maligana ir teju perfekti Getsbijs un Deizija. Treškārt, filma ir baudāma kā garšīga konfekte. Krāšņi, jautri, izklaidējoši. Ja sākumā biju skeptisks, jo tuvāk nāca filmas beigas, jo vairāk man tā patika, kaut vai tāpēc vien, ka Lūrmans neļāvās holivudiskām vaļībām attiecībā uz filmas noslēguma saldināšanu, par ko man zināmas bažas bija. Nezinu gan, vai šī filma tikpat aizraujoša man šķistu uz 24 collu monitora, bet kino to pilnīgi noteikti ir vērts noskatīties!
2013-05-22
comments powered by Disqus