The Informant
film — USA — 2009

7
Man ir grūti saprast, kā tas vispār nākas, ka šī filma atradās manā krājumā - neesmu es ne sevišķs Stīvena Soderberga, ne filmas galvenās lomas atveidotāja Meta Deimona cienītājs, bet fakti ir tādi, ka teju piecu gadu garumā šī filma gaidīja savu skatīšanās laiku.
Filma stāsta par patiesiem un nebūt ne tik seniem notikumiem - par to, kā kāds augsta līmeņa kompānijas ADM (viens no lielākajiem pārtikas preču ražotājiem pasaulē) darbiniekiem vārdā Marks Vitakrs izlemj sadarboties ar FIB, atklājot šiem praksi, kas pastāv ADM pārstāvētajā nozarē - vienoties ar saviem konkurentiem par cenām, kas pārsteidzošā kārtā nebūt nav likumīgi. Lieki teikt, ka ir dzirdēts, ka šādas vienošanās pastāv ļoti daudzās nozarēs, bet ne par to ir filma.
Patiesībā filma pat nav īsti par to, kādas izdarības piekopj ADM, bet gan vairāk - par pašu Marku un viņa iekšējo loģiku. Ja filmas sākuma daļā tev kā skatītājam šķiet skaidrs, ka Marks ir labais puika, kurš nav gatavs piedalīties sava uzņēmuma netīrajās spēlītēs, tad ar laiku tevi varonis sāk kaitināt ar saviem neadekvātajiem izgājieniem, bet tuvāk filmas beigām tu saproti, ka varbūt viņš vispār nav nekāds labais puika, bet gan vīrietis ar ļoti nopietnām psihiskām problēmām.
Bija diezgan interesanti, lai gan es neteiktu, ka par šo filmu būtu sevišķā sajūsmā - filma varētu būt īsāka, nezaudējot neko no sava asuma, jo cik gan ilgi tu vari paciest tik kaitinošu personāžu kā Marks? Piecus gadus taupīt šo filmu, lai noskatītos īstajā vakarā, droši vien nebija vērts. Labi, ka tā es patiesībā arī nedarīju.
2015-01-14
comments powered by Disqus