Walk Away Renee / Pretty Ballerina

Grupas "The Left Banke" debijas ieraksts visai droši var lepoties ar vienu no tizlākajiem albumu nosaukumiem rokmūzikas vēsturē - ierakstu kompānija tik ļoti centās tā popularitāti virzīt caur grupas veiksmīgajiem singliem, ka albums tika nosaukts par godu uzreiz divām tā zināmajām dziesmām. Līdz ar to var tikai priecāties, ka "She May Call You Up Tonight" singlu tirgū panākumi nebija tik spoži, citādi plates nosaukums varētu kļūt vēl bezjēdzīgāks.
Taču vienlaikus būsim reāli - tieši šīs divas dziesmas ir tās, kuru dēļ cilvēki vispār (vismaz - kaut kāda daļa) zina par šīs grupas eksistenci, un nav šaubu, ka tās ir divas labākās dziesmas, ko Left Banke savā īsajā mūzikas ceļā paspēja radīt.

Interesanti, ka abus veiksmīgos grupas singlus tās taustiņnieks Maikls Brauns uzrakstīja sešpadsmit gadu vecumā un ka abas dziesmas ir veltītas cita grupas dalībnieka meitenei, kuras vārds patiešām bija Renē. Nezinu, vai Maiklam Braunam rezultātā kāds sadeva pa seju, bet šaubu nav - šādu dziesmu dēļ arī pa seju norauties būtu vērts.
Vispār gan jāatzīst, ka Left Banke spēlētā baroka popmūzika visai izteikti atbilst tam, lai tās klausītājus kaustītu par pārmērīgu mīkstčaulīgumu un neatbilstību maskulīnās pasaules standartiem. Šis ieraksts ir šausmīgi pozitīvs, viegls un brīvs no jebkādiem dusmu izvirdumiem, kas normālā rokmūzikā, protams, nav gluži pieņemami. Līdz ar to Left Banke vienkārši sakot izklausās pēc šausmīgi pareiziem puišiem - tādiem, ar kuriem kopā nevarētu būt interesanti. Nenoliedzami ir viņu melodiskie dotumi - dziesmas ir liegas, patīkamas un atmiņā paliekošas, bet tā pilnīgi noteikti nav tāda mūzika, ar kuras klausīšanos kāds varētu lepoties un pasludināt sevi par Left Banke fanu.
Patiesībā nav tā, ka pārējās dziesmas līdzās diviem singliem būtu pilnīgi bezvērtīgas - faktiski kaut ko labu var atrast katrā šī ļoti īsā (ap 30 minūtēm) albuma skaņdarbiem, bet vienlaikus neviena no tām nav kaut kas tāds, par ko varētu stāvēt un krist. Atškirībā no Renē veltītajām dziesmām.

Tā kā es nepretendēju uz to, ka būtu skarbais vecis, kurš dzer tikai uz špalām, reizēm man ir tāds noskaņojums, ka varu ko šādu klausīties, un šādā vieglā un liegā ārtrokā "Left Banke" ne par mata tiesu nav sliktāki kā "The Zombies". Vienlaikus pēc ilgstošas Left Banke lietošanas uzturā ir nepieciešams virsū uzdzert kaut ko drusku stiprāku.
Piem., šo:
2013-03-12
8.0
comments powered by Disqus