The Minister

Iespējams, šī filma bija dīvaina izvēle kino apmeklējumam. Kino "Bize" vakar bija franču kino vakars, un no tajā rādītajām filmām laika ziņā vislabāk iekrita šī. Tad nu tā arī tika skatīta.
Filma ataino aptuveni mēnesi ilgu periodu Francijas Satiksmes ministra dzīvē. Pirms filmas īsu ievadrunu teica čalis no Francijas institūta, un runa galvenokārt bija interesanta pati ar savu notikšanas faktu, mazāk - ar saturu, kurš bija, maigi izsakoties, vienmuļš. Bet no otras puses - vai filmai par politikas aizkulisēm būtu gaidāms ļoti atraktīvs ievads?
Filma stāsta par to, kā valsts aparāts tiek galā ar krīzes situācijām, kā notiek lēmumu pieņemšana, valdības iekšējie konflikti un kā tur visur aizmugurē ir reāli cilvēki ar reālām problēmām pašu dzīvē.
Viss sākas ar autobusa katastrofu kaut kur kalnos - ir daudz bojāgājušo, galvenokārt jaunieši. Tad - finanšu krīzes dēļ nepieciešamā dzelzceļa staciju privatizēšana. Satiksmes ministrs, kas ir filmas galvenais varonis, nav cilvēks ar lielu politisko bagāžu un viņš iespēju robežās cenšas būt labs un jauna laikmeta priekšvēstnesis. Ar sanākšanu gan tā ir, kā ir.
Līdzās "lielo cilvēku" spēlēm ir personīgais sižets - tā kā ministra šofera ģimenē piedzimst bērns uz aptuveni mēnesi šofera vietā tiek pieņemts kāds ļoti nerunīgs vīrietis, kuram šī ir ja ne gluži lielā iespēja, tad vismaz pēc ilgāka laika kāda ienākoša nauda. Ministrs šoferim atklājas drusku vairāk nekā tas būtu gaidāms pēc protokola, taču beigās sanāk aptuveni tas, ko varētu gaidīt. (es te ļoti cītīgi neatklāju sižeta detaļas)
Jautājums tomēr ir cits - kādā mērā man šī filma patika/nepatika? Labs jautājums. Man patika tas, ka normālā franču manierē politiķi šeit netiek idealizēti - te tu redzi gan vemjošu ministru, gan uz poda sēdošu ministru, gan jēgu pārdzērušu ministru. Cieņas pret šīs pasaules varenajiem te nav pārāk daudz. Un par spīti filmas absolūti nopietnajai tēmai tajā ir pāris amizantas epizodes, kas arī ir forši. Vispār šis gan nav tieši mana stila kino - tomēr pārāk nopietna visa tā tematika un man salīdzinoši pasveša. Pat, ja tajā rādītu kā Satiksmes ministru Aināru Šleseru, es tāpat neko daudz no politisko intrigu lietām nesaprastu, jo tā gluži vienkārši nav mana medus burka, kas filmā tiek rādīta. Patiesībā drusku man bija bažas, ka varētu filmas laikā iemigt, jo nebija tā, ka visu dienu jutos svaigs kā gurķītis, bet tas par laimi nenotika, jo vispār jau filma bija diezgan interesanta. Bet tāpat - ļoti dīvaina izvēle kino. Taču - tādi nu ir mani reizēm pieņemtie lēmumi. Paldies @striped_lv par kompāniju!
2013-12-14
7.0
comments powered by Disqus