The Sessions
film — USA — 2012

8.0
Patiesībā brīnos - kā tas sanāca, ka es šo filmu skatījos viens. Ne tādā ziņā, ka es maz filmu skatītos vienatnē, bet šīs filmas saturs bija tieši tāds, ka, pazīstot mani, vajadzētu izrādīties, ka es to skatos tieši tādā kompānijā, kurā tas būtu īpaši dīvaini. Šoreiz laikam paveicās.
Filmas galvenais varonis ir 39 gadus vecs vīrietis, kurš ir paralizēts no kakla uz leju kopš 6 gadu vecuma un kurš ir izlēmis, ka viņam pirms nāves (kura slimības dēļ ir prognozējama visai drīz) vajadzētu zaudēt nevainību. Tā kā viņam izdodas gūt arī vietējā priestera svētību šai iecerei (William H. Macy ir lielisks mācītāja lomā, pārmaiņas pēc - šajā mācītājā nav nekā slikta), tad Marks noalgo seksa palīdzi (būtiski - tā nav prostitūta, bet daļa no terapijas), kura viņam palīdzēs pārvarēt viņa fobijas. Jāņem vērā, ka viņa paralīze nav pilnīga, viņš savu ķermeni jūt, bet nav spējīgs to pats izmantot.
Nezinu, cik daudz par šīs filmas saturu man vajadzētu rakstīt. Katrā ziņā filma ir interesanta un īpatnēja, tāds normāls Sundance kino (protams, ka šajā festivālā tā ir izrādīta), interesants ir gan galvenais varonis - paralizētais dzejnieks, gan cilvēki viņam apkārt, kuriem katram arī ir savas problēmas un viņu attiecības ar Marku ir gana komplicētas (un arī ar citiem cilvēkiem). Inteliģents, cilvēcīgs un visai skumjš kino. Labs!
2013-05-28
comments powered by Disqus