This Is the End
film — USA — 2013

4.0
Vou, vou, vou! Kaut ko šādu es patiešām sen nebiju skatījies! Pēc dīvainajām rotaļām ar Šekspīru iekš "Much Ado About Nothing" tikai daži cilvēki (skaitā pieci - tai skaitā divi organizētāji) palika skatīties otro filmu. Es gan, protams, ne mirkli nešaubījos par palikšanu vai nē, jo galu galā - kas es pie joda tāds būtu, lai ietu pēkšņi mājās?
Lai saprastu, vai tīri teorētiski tev šī filma varētu patikt, teikšu divus vārdus: Judd Apatow. Ja tie tev neko neizsaka - varbūt ir ok. Ja esi jau ceļā uz tualeti, vari tur palikt un tālāk nelasīt. Patiesību sakot pats Apatovs šajā filmā gan nekādi nav iesaistīts, bet tur sastopamie aktieri - uh, kāda Apatova zvaigžņu plejāde te mīt: Seth Rogen, Jay Baruchel, James Franco, Jonah Hill, Paul Rudd, Michael Cera, un tā tālāk un tā joprojām. Un uzvedās viņi šeit vēl daudz stulbāk nekā ierasts to redzēt Apatova filmās. Tā ka - bēdz un neatskaties!
Filmas sižets nav sevišķi komplicēts (pilnai laimei aktieri šajā filmā atveido paši sevi, varbūt ne gluži super reālistiskā gaismā, bet tomēr) - Barušels ierodas Losandželosā pie sava drauga Seta Rogena, kurš šo paņem līdz uz ballīti pie Džeimsa Franko. Sākas pasaules gals, kura rezultātā gandrīz visi ballītes dalībnieki aiziet bojā. Sākas pasaules gala komēdija, kura izceļas ar vienkārši nereālu vulgaritāti, tu pat iedomāties nevari, cik tā ir rupja un trula. Kas dīvainā kārtā varētu būt pat šīs filmas pluss. Ok, varbūt ne obligāti, bet... ir konkrēti apstākļi, kad šādas filmas var skatīties. Piemēram, piektdienas vakarā pēc tam, kad nupat esi noskatījies gandrīz autentisku Šekspīra ekranizāciju. Kopumā, manuprāt, šī filma ir stulba, bezjēdzīga un nevajadzīga. Bet konkrētajā situācijā - pilnīgi adekvāta un iederīga. Mājas apstākļos pilnīgi iespējams, ka būtu to pārstājis skatīties jau pēc desmit minūtēm. Un tādā gadījumā nebūtu redzējis norautu sātana locekli. Vai es būtu līdz ar to daudz zaudējis? Šaubos. Bet tagad vismaz esmu redzējis.
2013-10-11
comments powered by Disqus