iTom 3.0: True Love Waits

Tomu Smitu iekš Bandcamp uzgāju, meklējot kaut ko, kas līdzinātos Tomam Veitsam. Protams, ka šī ieraksta lielākā līdzība ar Veitsu slēpjas tā izpildītāja vārdā un nosaukuma pēdējā daļā. Jo tā nu galīgi nav, ka Toms Smits būtu Veitsa līdzinieks. Taču albums patiesībā nemaz nav slikts.
Pēc kā šis Toms izklausās? Šķiet, ka viņš dzīvo tajā pašā plauktiņā, kur Weird al Yankovic, Bob Rivers un citi parodijmūziķi, tiesa, viņa specializācija ir drīzāk vienkārša humora mūzika, nevis ierēkšana par konkrētiem izpildītājiem. Tematiski līdzīgāks viņš ir tieši Riversam un nevis Vīrdam, kurš ir vairāk "family friendly", tikām Smits šeit galvenokārt dzied par dīvainām mīlestības formām, kas man personīgi šķiet itin pieņemami. Dziesmu tematikā parādās gan mīlestība trijatā, gan galvenā varoņa pēkšņa biseksualitātes atklāsme, gan sekss ar kaimiņa sievu, gan erotikas pirātu lomu spēles, gan (kā var nojaust no ieraksta nosaukuma) pārdomas par "Īsta mīlestība gaida" kustību, gan par iepazīšanos ar dāmām e-pasaulē:
At Townhall they&39;re all stuck-up, at Daily Kos they&39;re bold,
On Google Groups they&39;re freaky, on Yahoo kinda cold.
On Second Life they do things of which my Mom can&39;t be told,
On EverQuest and World of Warcraft, they just want my gold,

Pēc kā tas izklausās muzikāli? Pa druskai kantrī mūzikas, pa druskai folka, reizēm pat līdzība ar Leonarda Koena kompozīciju struktūru.

Protams, pa lielam tas ir totāls sviests, bet ne kaitinošs sviests, ne pārmērīgi stulbs, ne pārmērīgi kaitinošs, runāt par mākslu Toma Smita kontekstā, protams, būtu bezjēdzīgi, taču reizēm var klausīties arī kaut ko šādu.
2013-10-21
6.5
comments powered by Disqus