Young Adult
film — USA — 2011

8.0
Vai filmu varoņiem ir jābūt tādiem, lai mēs ar viņiem spētu identificēties, lai mums filma varētu patikt? Ja tā - "Young Adult" man pēc definīcijas nevarētu patikt. Vismaz man ir sevī grūti saskatīt kaut ko no bijušās vidusskolas skaistuma karalienes, kura aizbraukusi no savas dzimtās mazpilsētas dzīvo lielajā Mineapolē un raksta grāmatu sēriju pusaudžiem. Galīgi neizklausās pēc manis. Un tomēr - filma man patika.
Meivisa (Charlize Theron) nav sevišķi jauks cilvēks, to tev pateiktu ne tikai tantiņa pieturā, bet pat viņas vecāki. Viņas dzīve ir dezorganizēta un ļoti liela loma tās haosā ir alkoholam, kā arī kokakolas dzeršana no divlitru pudeles. Tiesa, ja pareizi atceros, tā vismaz ir Cola light, kas, protams, ir daudz mazāk kaitīga. Kādu dienu Meivisa savā e-pastā atrod viņas vidusskolas mīlestības Badija un viņa sievas Beta kopīgā jaundzimušā bērna bildi. Savā visai īpatnējā izpratnē par realitāti Meivisa šo uztver kā zīmi, ka viņai ir jāatgriežas dzimtajā miestā Merkūrijā un jāatkaro Badija mīlestība, jo viņš ir iesprostots laulībā un bērna auklēšanā. Lieki teikt, ka patiesībā Meivisu minimāli interesē, ko domā pats Badijs, taču viņai pēkšņi nāk atklāsme, ka viņš ir tas īstais un vienīgais, ar kuru viņai vajadzēja būt kopā, lai viņa tagad nebūtu 37 gadus veca alkoholiķe (tiesa - joprojām ļoti skaista, taču tagad jau lielā mērā viņas skaistumu nosaka skaistumkopšanas salonu darbinieku meistarība). Merkūrijā viņa sastop ne tikai Badiju, bet arī Metu - čali, kurš skolas laikos Meivisā bija pamatīgi ieķēries un kuram dzīve nav bijusi labvēlīga - skolas biedri viņu vidusskolas laikā brutāli piekāva, padarot sakropļotu uz mūžu tikai tāpēc, ka viņš bija gejs. Tas viņu skolā uz brīdi padarīja populāru kā "hate crime" upuri, taču visai drīz atklājās, ka skolas biedru informācija nebija precīza un Mets nebija homoseksuāls, kā rezultātā hate crime pārvērtās par vienkāršu "fat guy getting beat up" situāciju, kas vairs nebija nekas interesants.
Ja Džeisons Reitmans būtu prasts režisors, filmas iznākumu varētu paredzēt uzreiz - Meivisa atzīs savu alošanos, sapratīs, ka viņas mūža īstais vīrietis ir ar kruķi staigājošais nīgrulis Mets, kas mājās izgatavo alkoholu un līmē kopā dažādus supervaroņu figūras. Taču Reitmans nav TĀDS režisors - cilvēks, kura darbu sarakstā atrodamas "Juno", "Thank You for Smoking" un "Up in the Air" neiet pa vienkāršāko un paredzamāko ceļu. Tieši tāpēc Young Adult ir lieliska filma, vismaz tik laba, kā biju gaidījis, ka tā būs.
2013-03-30
comments powered by Disqus