Christopher Nolan

Memento

8.5
Pēc daudzu cilvēku domām "Memento" ir viena no labākajām pēdējās desmitgades filmām. Te es nespēšu būt par izņēmumu. Patiesībā gan tā ir filma, kuru obligāti jāskatās vismaz divas reizes. Ja tu saproti, kas šajā filmā notiek, tu labāk spēj novērtēt to, cik izcili tā ir uztaisīta. Tikai tad tu saproti, kāpēc varoņi rīkojas katrā situācijā tā un ne citādi. Iespējams, būtiskākā šīs filmas iezīme, ir tas, ka tā rit atpakaļgaitā. Daļēji. Pareizāk sakot, tā sastāv no epizodēm, kas tiek rādītas apgrieztā secībā. Pa vidu gan risinās vēl pāris sižetisko līniju, kas risinās normālajā virzienā. Galvenais (krāsainais) stāsts ir par to, kā galvenais varonis meklē savas sievas slepkavu. Problēma viņam ir tikai tāda, ka pēc sievas nāves viņš vairs nespēj iegūt jaunas atmiņas un informācija viņa galvā lielākoties neuzglabājas ilgāk par 10 minūtēm, kas sistēmātisku izmeklēšanu dara vairāk vai mazāk sarežģītu. Par slepkavu varonis zina to, ka viņa vārds ir John G., bet neko īpaši vairāk. Mazāk svarīgo informāciju viņš pieraksta uz fotogrāfijām, svarīgāko - tetovējumu veidā uz sevis, šādi mēģinot iegūt pilnīgu izpratni par situāciju. Lieki teikt, ka viņš ir ļoti, ļoti tālu neceļos nokļuvis un knapi saprot, kas notiek viņam apkārt, kā arī knapi saprot, ka neko nesaprot. Patiesībā nav svarīgi, kas ir slepkava, kas ir upuris. Patiesībā filma ir diezgan traka, skatījos to šoreiz ar Lieni, kura jāsaka, ne pārāk daudz saprata no notiekošā. Man palīdzēja tas, ka tā nebija pirmā reize, kā bija pirmajā reizē - neatceros. Man ar ilglaicīgo atmiņu laikam ir problēmas.
2006-11-24 00:00:00
film, 2000

Batman Begins

6.0
Most people call this the best film about the man who wears a mast on the upper part of his face ever. They say that it`s more serious than anything ever to come out of Gotham city and that it leaves the story of comic books behind. Did I notice the difference? Partly yes and partly no. Yeah, there are several things about this film that make it less silly than some of the previous Batman flicks - at least there are no half-penguin like creatures or scientists that go crazy after some accident at an experiment. But there are several silly things as well - first, it`s the whole thing with those Tibetean ninjas or whatever they are called that happen to be a secret organisation called the "league of shadows" which has existed for several thousands of years (masons! masons! grab your sticks and kick them in the face!). Then there`s the whole thing with the idea that Batman can`t just let a villain die simply because Batman is sooo good. At least the whole thing with the part that requires a regular use of your handkerchief doesn`t developed particulary far. Surely this film is watchable and it probably goes smoothly enough to keep you interested, but as it almost always is with films like this it doesn`t stay in your memory for quite a long time. As a big screen adaptation of a comic book (which it partly remains even if the story isn`t written by whoever wrote that comic) it`s pretty solid. As solid cinematography - it`s not bad but surely not more than that.
2005-07-17 00:00:00
film, 2005

The Prestige

8.5
"Prestižs" ir tikai viena no trim pēdējā laikā noskatītajām filmām, kurās piedalās burvju mākslinieki. Patiesībā visām šīm filmām ir šis tas kopīgs. Pirmkārt, divās no tām piedalās Skārleta Johansena. Otrkārt, visās šajās filmās burvju mākslinieki izmanto pazušanas triku. Treškārt, arī Hjū Džekmens piedalās divās no šīm filmām. Tagad tikai jautājums - kas ir trešā filma? "Iluzionists" un "Prestižs" - tas tā kā būtu skaidrs. Bet trešā filma, protams, ir Vudija Alena "Scoop" - kurā mēs arī redzējām Džekmena saspēli ar Johansenu. Tomēr šī filma nebūt nav komēdija, bet gan drāma mūža garumā starp diviem burvju māksliniekiem, kuru galvenais mērķis dzīvē ir pārspēt savu konkurentu. Konflikts sākas pēc tam, kad, iespējams, Kristiana Beila varoņa (Alfreda Bordena) vainas dēļ bojā iet Džekmena varoņa (Roberta Endžiera) iemīļotā sieviete - trika ar izbēgšanu no stikla kastes laikā. Nez kāpēc Endžiers apvainojas, un tad sākas nebeidzamas savstarpējas kaitniecības, kas viņiem abiem diezgan pamatīgi sagandē veselību. Tomēr vislielākais šoks Endžieram rodas, kad Bordenam parādās jauns triks - kaut kas līdzīgs teleportācijai. Endžiera "skolotājs" gan apgalvo, ka tur patiesībā nav nekā vairāk par dubliera izmantošanu, bet Endžiers netic, ka triks varētu būt tik vienkāršs. Tiesa, viņš pats, lai triku atkārtotu, izmanto dublieri, taču tas ilgstoši nav izmantojams, jo dublierim ir liela nosliece uz alkoholismu. Tikmēr Skārleta Johansena vispirms ir asistente un mīļākā vienam no viņiem, bet pēc tam otram. Vispār filma ir ļoti pat samudžināta, turklāt tajā vēl parādās Deivids Bovijs Nikola Teslas lomā (filmā parādās arī klonēšana - tādējādi padarot to mazāk reālistisku), skatīties ļoti interesanti, lai gan, protams, saprast to, ka arī otram no viņiem ir dubultnieks, var diezgan ātri, bet tas laikam gan nav filmas mērķis saglabāt intrigu iespējami ilgi. Filma noteikti ne sliktāka par "The Illusionist".
2007-02-16 00:00:00
film, 2006

The Dark Knight

8.0
Kinoteātrī nebija būts diezgan ilgi, tā nu ir tiesa, un patiesībā arī uz "Tumšo bruņinieku" nebiju domājis iet. Mana attieksme pret Betmenu (un supervaroņiem kopumā) nav tāda, ka es būtu radikāls apjūsmotājs, nepavisam ar nē. Taču tā kā izlēmām N.R. vecpuišu pasākumu izvērst kā kino apmeklējumu - esam par "vecu", lai tusētu apkārt un apčurātu Ļeņina pieminekli (it īpaši, ievērojot, ka Ļeņina pieminekli nāktos meklēt diezgan tālu), tad nu noskatījāmies šo filmu, kura IMDb visu laiku labāko filmu topā pat uz brīdi bija izdzinusi no pirmās vietas Krusttēvu.
2008-08-29 08:36:49
film, 2008

Inception

7.5
Atbilstoši IMDb, šī ir visu laiku ceturtā labākā filma. Laiks gan droši vien visu noliks savās vietās un apmēram gada laikā tā varētu nostiprināties kaut kur 20.-30.vietas līmenī, ja ne zemāk. Taču tas, protams, nav nekāds rādītājs tam, cik laba vai slikta šī filma ir, bet gan tam, cik lielu hype tai izdevies sacelt. Un "Inception" nenoliedzami ir izdevies kļūt par līdz šim ievērojamāko 2010.gada filmu un (droši vien) pirmo kaut cik reālo pretendenti uz kādu zeltītu statuešu saņemšanu 2011.gada sākumā, no "agrajiem putniņiem" varbūt vienīgi Social Network varētu tai izrādīt konkurenci.
2010-11-07 22:44:27
film, 2010

The Dark Knight Rises

7.0
Ar šo filmu noslēdzas Kristofera Nolana Betmena triloģija. Pirmā filma man ne visai patika, otrā šķita teju vai izcila, šī - kaut kur pa vidu starp abām iepriekšējām.
2012-11-30 07:56:13
film, 2012

Interstellar

7
Sevišķi ar "Interstellar" skatīšanos nesteidzāmies - ne tāpēc, ka būtu kādi aizspriedumi, bet tāpēc ka pēdējos mēnešos vispār ar filmām tā ir, kā ir - šķiet, ka vidēji pat viena nedēļā nesanāk. Vakar beidzot bija tāds vakars, kad varēja kaut ko noskatīties, un kālab gan ne vienu no pēdējā gada skaļākajām un veiksmīgākajām filmām?
2015-04-02 20:54:33
film, 2014

Dunkirk

8.5
Kristofers Nolans ir viens no mūsdienu Rietumu kino lielākajiem dūžiem - viens no tiem čaļiem, kuru filmas vienlaikus izpelnās sajūsmas saucienus no kritiķiem un dolāru kalnus no skatītājiem. Nezinu, vai viņam ir pat kāds nopietns konkurents šajā rādītājā - iespējams, Stīvens Spīlbergs varētu kvalificēties, tomēr viņš kopumā uzņem mazāk kvalitatīvu kino (ja vien tu neesi pārliecināts Indianas Džonsa fans). Un kur ir Nolana spēks - tā ir nespēlēšana pēc noteikumiem. Es gan patiesībā neesmu arī pārmērīgs Nolana cienītājs, taču uzskatu viņu par vienu no tiem režisoriem, kuru katru nākamo filmu ir vērts noskatīties kaut vai tīri kārtības labad.
2018-02-28 16:24:30
film, 2017