Milos Forman

Loves of a Blonde

7.5
Patiesību sakot, šo Miloša Formana jaunības dienu filmu biju jau vienreiz iepriekš skatījies, tajos laikos, kad apmeklēju čehu valodas nodarbības Latvijas Universitātē. Patiesību sakot, žēl, ka neko šīs valodas zināšanu uzlabošanai pēdējos gados darījis neesmu - pāris reizes it kā esmu bijis tuvu tam, lai saņemtos pašmācības ceļā pievērsties atkal čehu valodai, bet vienmēr citas manas intereses (vai arī vienkārši slinkums) ir guvušas virsroku. Tomēr es joprojām ceru, ka kādreiz es tomēr čehu valodai atkal kādu uzmanību veltīšu, jo cerēt, kā zināms, nav aizliegts (izņemot situācijas, ja par cerēšanu tev draud kriminālatbildība, bet tas ir ļoti retos un specifiskos gadījumos).
2008-03-04 22:32:57
film, 1965

The People vs. Larry Flynt

8.0
Pēc "Goijas spoku" noskatīšanās, atcerējos, ka manā faktoīdā tā arī nav izmitinājusies viena no klasiskākajām Formana filmām - "Nācija pret Lariju Filntu". Tā kā Liene arī laikam šo filmu redzējusi nebija, ņēmu un to lejuplādēju. Sanāca pat viens tīri jauks kuriozs filmas skatīšanās procesā. Mēs bijām tikuši līdz ainai ar vairākām kailām sievietēm ņemamies baseinā, kad negaidīti ieradās Ziņģis un bija nedaudz pārsteigts, ieraugot, ko mēs skatāmies, nācās šim likt vilties, ka tā nebija zviedru porno filma, bet gan klasisks Holivudas kino gabals.
2007-04-01 00:00:00
film, 1996

Goya`s Ghosts

8.5
"Goijas spokus" es gaidīju ar nepacietību (cik nu es vispār kaut ko spēju ar nepacietību gaidīt) - kā nekā iepriekšējā Formana filma iznāca nu jau diezgan tālajā 1999. gadā, un visas četras viņa emigrācijas perioda filmas, kuras esmu redzējis ("One flew over the Cuckoo`s Nest", "Amadeus", "The People vs Larry Flynt", "Man on the Moon") es novērtētu ne zemāk (bet drīzāk - augstāk) par astotnieku, nemaz nerunājot par to, ka cēlies Formans ir no Čehijas, kuras kultūra man vispār ir īpaši simpātiska.
2007-03-25 00:00:00
film, 2006

The Firemen's Ball

7.5
"Ugunsdzēsēju balle" (Hoří, má panenko) ir pēdējā filma, kuru izcilais čehu režisors Milošs Formans uzņēma savā dzimtenē pirms došanās piespiedu emigrācijā, kurā viņam nācās strādāt ar labākajiem Holivudas aktieriem un saņemt Oskarus. Tikām "Ugunsdzēsēju ballē" viņa rīcībā bija vesela plejāde nebūt ne izcili skaistu pusmūža čehu vīriešu, un itin daudz arī diezgan savdabīga paskata dāmu.
2016-01-14 05:52:22
film, 1967