Iceland

Lamb

8
Tas droši vien nav pārsteidzoši, ka šī nav pirmā Islandes filma par aitām, kuru šī valsts virzījusi "Oskaram" kā labāko filmu svešvalodā. Ja tu dzīvo Islandē, aitas ir viena no nebūt ne tik daudzajām tēmām, kas tevi var nodarbināt. Īsti citu zīdītāju kā aitas un zirgi Islandē nav, un skaitliski aitu tur laikam ir pat vairāk kā cilvēku. Šobrīd vēl nav zināms, vai "Jērs" tiks arī līdz nominācijai, bet vismaz sarakstā ar 15 atlasītajām filmām tas ir iekļauts. Filma bija redzama arī Riga IFF ietvaros, bet noskatījāmies to vien tagad, un šobrīd esmu gatavs sniegt savus iespaidus par šo kinolenti.
2022-01-30 21:19:18
film, 2021

Kona fer í stríð

8.5
Filmas nosaukuma latviskojums vēsta "Islandes amazone", oriģinālā tas vēsta "Sieviete dodas karā", un lietas būtību šī detaļa patiešām nemaina. Filma vēsta par vienu par savu taisnību ļoti pārliecinātu sievieti, kura mēģina apturēt Ķīnas investoru ienākšanu metalurģijas rūpnīcā Islandē. Jāatzīst, ka Latvijā šāda parādība ir ļoti labi zināma, un arī es laikam jau esmu pieskaitāms tiem Ceha labprāt izsmejamajiem antiņiem, kuri saka: "Būtu baigi forši, ja šo radioaktīvo atkritumu izgāztuvi ierīkotu kaut kur citur, nevis pie manām namdurvīm." Vienlaikus, protams, naudu vajag visiem, ekonomika jāstiprina un tā tālāk. Ja viss būtu tik vienkārši kā izvēle starp labo un slikto, tad par šiem jautājumiem vispār varētu nerunāt.
2020-11-25 21:10:43
film, 2018

Koncerts Primavera Sound festivālā

8
Dīvainā kārtā, lai arī "Sigur Rós" bija portugāļu Primaveras pirmās dienas galvenie hedlaineri un vispār grupa ar vienu no skanīgākajiem vārdiem festivālā, manas priekšzināšanās pirms koncerta šoreiz bija katastrofāli zemas. Jā, savulaik vēl pie Normja esmu skatījies "Heima", taču tā pa īstam klausījies šīs grupas ierakstus nekad nebiju. Uz "Positivus" tai gadā, kad tur uzstājās islandieši, neaizbraucu, viņu koncertu Rīgā arī netiku apmeklējis, līdz ar to uz koncertu devos ar tādām priekšzināšanām vien, ka Baibai viņi Rīgas koncertā bija šķituši ļoti iemidzinoši.
2016-06-16 04:37:32
concert, 2016

Á annan veg

7.0
Islandes filmu, kuras angliskais nosaukums ir "Either Way" es skatījos tās amerikāņu "rīmeika" dēļ. Kuru es ne tikai neesmu redzējis, bet "Prince Avalanche" (amerikāņu versija) šogad bija Sundance festivālā, un man radās vēlme noskatīties oriģinālo materiālu.
2013-09-29 08:51:51
film, 2011

Bjarnfreðarson

8.0
Katru reizi, kad pie mums gadās kādi kaučsērferi, piedavājam viņiem ar mums nobaudīt kādu kino pasaules brīnumu. Reizēm gadās, ka mana izvēle ir katastrofāla, kā, piemēram, tai reizē, kad ar čali no Austrālijas skatījāmies dāņu filmu par miesniekiem, kas sāk slaktēt cilvēkus un tirgot viņu gaļu.
2012-09-21 22:11:23
film, 2009

Kular af degi

6.5
Nez, kā tas sagadījies, ka Rīgas Centrālās bibliotēkas visai šaurajā vācu valodā pieejamās literatūras klāstā ir pārstāvēts Kristinas Marjas Baldura meitas romāns "Vēsi savelkas rīts"? Iespējams, pēc Īslandes mērogiem viņa ir ievērojama rakstniece, un tomēr - tā nav tāda literatūra, par kuru tu atradīsi plašas diskusijas Twitterī.
2009-12-26 10:45:44
book, 1999

101 Reykjavik

7.0
"Reikjavikas 101.rajons" ir islandiešu drāma par kādu vīrieti ar diezgan izteiktām rakstura problēmām. Tās galvenais varonis Hlinurs ir datortārps bezdarbnieks, kas savos teju trīsdesmit gados dzīvo pie mātes un lielāko dienas laiku pavada, apmeklējot dažādus pornosaitus. Vēl viņam gadās reizēm kāds sakars ar sievieti, bet nosaukt par piesātinātu viņa dzīvi nevar nekādā veidā. Pārmaiņas sākas, kad pie viņa un mātes uz laiku apmetas seksapīla spāniete Lola, kas turklāt vēl ir lesbiete un viņa mātes mīļākā.
2008-03-17 16:37:33
film, 2000