Johans Skadiņš

Johans Skadiņš

Johans Skadiņš

Personas dati
1905-12-17
Rīga
1982-03-28
Minhene, Vācija
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1922-1939Union

Aizsargs, saukts Džonka (lai atšķirtu viņu no pārējiem Uniona Skadiņiem - "Puļčika" un "Bišumuižas"). Ilggadīgs Uniona futbola komandas spēlētājs - no divdesmito gadu sākuma līdz trīsdesmito gadu beigām. Nereti izcēlās ar rupju spēli, vienu reizi pat tika tiesāts par rupju pārkāpumu pret Hakoah futbolistu Zamuelu Garberu, kā rezultātā pēdējais iedzīvojās vaiga kaula lūzumā, par ko Skadiņam piesprieda nosacītu cietumsodu un diskvalificēja no futbola uz trīs gadiem (sodu gan vēlāk samazināja).

Citos sporta veidos

Labi bija zināms kā hokejists. Latvijas izlases uzbrucējs (1932 - 1933), piedalījās deviņās oficiālās valstsacīkstēs, t. sk. Eiropas čempionātā (1932) un Pasaules čempionātā (1933). Trīskārtējs Latvijas meistars hokejā Uniona sastāvā (1931 - 1933). Viens no rezultatīvākajiem Union spēlētājiem trīsdesmito gadu pirmajā pusē. Bija Uniona kapteinis.

Biogrāfija

Dzimis maiznieku meistara Jāņa Heinriha Skadiņa un viņa sievas Helēnas Frīderikes Elizabetes (dz. Žakē) ģimenē. Trīsdesmitajos gaods strādāja celtrālapkures un cauruļvadu ierīkošanas uzņēmumā. Izceļoja kā vācbaltietis. Pēc kara dzīvoja un strādāja Minhenē, bija būvuzņēmuma īpašnieks. Sieva Izabella. Johana Skadiņa brālis Ēriks Skadiņš - Latvijas izlases futbolists. Brālēns Juris Skadiņš - futbolists, latviešu sporta darbinieks Austrālijā. Trīsdesmitajos gados visi trīs Skadiņi spēlēja Uniona futbola komandā.


Izmantotie avoti