Raimonds Neimanis

Raimonds Neimanis

Raimonds Neimanis

Personas dati
1913-08-31
Rīga
1992-11-24
Saskatūna, Kanāda
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1931RFK
1932Universitātes sports
1933-1936LSB
1937-1944VEF

Daudzpusīgs sportists, kurš līdzās futbolam nodarbojās ar bendiju, hokeju, basketbolu, volejbolu un galda tenisu. Futbolā savas gaitas sāka kā RFK Jaunatnes līgas komandas vārtsargs, pēc tam gadu pavadīja Universitātes Sporta rindās, no kurienes, savukārt, nonāca LSB sastāvā (komandā, kas nupat bija izkritusi no Virslīgas). Pēc vairākiem gadiem LSB sastāvā, paralēli spēlējot studentu korporācijas "Berevonija" un savas darbavietas - VEF - komandā, Neimanis pilnībā pievērsās spēlēšanai VEF sastāvā. Ar VEF viņš mēroja ceļu no Rīgas meistarsacīkšu otrās līgas līdz Virslīgai, pēdējā neatkarīgās Latvijas sezonā viņš VEF sastāvā aizvadīja 12 spēles (no sezonas 14). Līdzīgi kā viņam bija plaša specializācija sporta veidu ziņā, arī viena sporta veida ietvaros Neimanim bija plašs profils, un futbolā viņš varēja vienlīdz labi stāvēt vārtos un doties uzbrukumā. VEF Virslīgas komandā gan Neimaņa loma bija skaidra - centra uzbrucējs, kamēr vārtsarga postenī stabili spēlēja bijušais Latvijas izlases dalībnieks Viktors Vizla.

Arī 2. pasaules kara apstākļos Neimanis palika uzticīgs VEF komandai, to pārstāvot līdz 1944. gadam un iesaukšanai leģionā.

Citos sporta veidos

Bendijā, kur Neimanis spēlēja kā vārtsargs, viņš bija divkārtējs Latvijas meistars LSB sastāvā (1932, 1933), spēlēja Rīgas sastādītajā komandā. Hokejā viņš bija Latvijas izlases kandidāts.

Biogrāfija

Dzimis Rīgā velkoņa vadītāja Johana Augusta Neimaņa un viņa sievas Karolīnes (dz. Girgensone) ģimenē. Mācījies Rīgas 3. pamatskolā, Rīgas pilsētas 1. ģimnāzijā (no 1927. līdz 1931. gadam), 1933. gadā uzsācis studijas Latvijas Universitātes Tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātē. Vismaz no trīsdesmito gadu vidus strādāja VEF kantorī. 1935. - 1936. gadā obligātajā karadienestā 6. Rīgas kājnieku pulkā. 1944. gadā Raimonds Neimanis tika iesaukts Latviešu leģionā, Vidzemes frontē ievainots un pārvests uz hospitāli Vācijā, bet 1945. gada sākumā atgriezās dienestā. Gadu pēc kara pavadīja karagūstekņu nometnēs Dānijā, Rietumvācijā, Beļģijā. Pēc tam atradās bēgļu nometnēs Rietumvācijā un 40. gadu otrajā pusē izceļoja uz Lielbritāniju.50. gados pārcēlās uz Kanādu, kur dzīvoja līdz mūža nogalei.


Izmantotie avoti