How to Marry a Millionaire
film — USA — 1953

5
Tu varētu man jautāt: kādā sakarā tu, biedri Raimond, skaties filmu par to, kā apprecēt miljonāru? Un tev ir visas tiesības tā darīt: es patiešām īsti neesmu potenciāls miljonāra apprecētājs. Taču lidmašīnās mēdzu skatīties arī tādas filmas, no kurām daudz jēgas man nav. Vēl jo vairāk, ja šajā filmā vienā no galvenajām lomām ir Merilina Monro.

Filmas tēma, kā var nojaust, ir par jaunām sievietēm, kas meklē bagātus vīrus, jeb par zeltracēm. Dīvainā kārtā atsauksmēs par šo filmu tu parasti neizlasīsi, cik traģiski tajā tiek satriekti jauno sieviešu sapņi. Komēdija - viņi saka. Skaistas aktrises, krāšņi tērpi, glauns interjers - viņi saka. Bet patiesībā - traģēdija. Kas gan var būt traģiskāks par to, ka zeltracējām nākas apprecēties mīlestības dēļ? Nav par svarīgi, vai tavs izredzētais beigās ir bagāts vai nabags, bet tas taču galīgi nav tas, ko tu vēlējies! Un tieši šāds skumjš liktenis piemeklē visas trīs jaunās un ambiciozās sievietes.

Otrs skumjais elements šajā filmā ir Merilinas Monro varones redze. Nabadzīte bez brillēm ir pilnīgi bezpalīdzīga, taču parasti viņa tās nevalkā, jo baidās izskatīties pārāk neglīta. Un var jau saprast - ja tu esi savas paaudzes seksa simbols, didz vai tu izskaties gana labi, lai pašas gaumīgākas brilles tevi nepadarītu par totālu vecmeitu materiālu. Plus šīs meitenes redzes problēmas ir tādas, ka patiesībā viņai nelīdzētu nekādas brilles - viņa neredz nedz tālus, nedz tuvus priekšmetus un ar tuvajiem ir tik ļauni, ka vina nevar atšķirt, kur grāmatai ir augša un kur - apakša. Proti, darīšana te nav ar acs nespēju pareizi fokusēties uz tuviem vai tāliem objektiem, bet gan ar gandrīz pilnu neredzību. Un, lai būtu vēl skumjāk, viņas izredzētais vīrietis bez brillēm redzot vēl sliktāk nekā viņa. Tas savukārt liek domāt, ka viņš ir vairāk nekā vienkārši akls, iespējams, viņš redz tikai iedomātus objektus, proti, nav īsti pieskaitāms. Vienvārdsakot, viss ir slikti.

Kas attiecas uz filmas kvalitāti, tā arī ir diezgan traģiska, līdzvērtīgi sižetam. Smieklīgi nebija, interesanti arī nē. Vienīgais pluss: skaistas sievietes. Komplektā ar stulbu sižetu, bezjēdzīgu muzikālu ievadu, pilnīgi bezpersoniskiem varoņiem un stulbu Hays code principiem atbilstošu tikumiski pareizi morālo vēstījumu. Jāatzīst, ka salīdzinoši "Some like it hot" ir totāli dumpinieciska filma. Noteikti neiesaku šo filmu.
2016-03-31
comments powered by Disqus