Evan Almighty

Pirmo reizi par šo filmu uzzināju kinoteātrī, skatoties treilei pirms pēdējiem Karību jūras pirātiem.
Jau pirmajā brīdī pati ideja man šķita diezgan apšaubāma - "Bruce Almighty" jau nu noteikti nebija tā filma, kurai pār varītēm būtu nepieciešams turpinājums. Komēdija tā varbūt nebija gluži slikta, bet īpaši laba jau arī ne.
Un visuvarenais Evans jau nu nebūs visu laiku izcilākais filmas turpinājums.
Iedomāsimies šādu situāciju: tevi sauc Evans, tu esi gluži vienkāršs amerikāņu ziņu darbinieks, kuram gadījies reklāmas kampaņas ar saukli "change the world!" rezultātā iekļūt ASV kongresā. Tev ir sieva, trīs dēli un tu nupat esi pārcēlies uz jaunu māju Vašingtonā. Taču te negaidīti tavā priekšā parādās Morgans Frīmens un paziņo, ka viņš ir Dievs, bet tev tagad būs jābūvē šķirsts.
Ikdienišķa situācija, vai ne? Patiesībā tiktāl viss vēl būtu normāli. Sviests sākas tad, kad Dievs kaut kāda prikola dēļ sāk Evanu čakarēt. Vispirms Evanam, kam it kā būtu jāstrādā kongresā, sāk sekot dzīvnieki un putni. Tad viņš noaug ar bārdu un ir spiests ģērbties kaut kādā pravieša paltrakā. Bet galvenais - ir jābūvē šķirsts.
Viens ir skaidrs - šī filma norisinās tādā iedomu Visumā, kurā neviens nekādos apstākļos pat uz mirkli neapstājas, lai padomātu. Pretējā gadījumā visa šī pasaule sabruktu. Iedomājamies situāciju: Evans no rīta konstatē, ka viņam ir uzaugusi bārda. Viņš to mēģina noskūt un konstatē, ka bārda momentā ataug atpakaļ. Viņš nonāk brokastīs. Sieva (kuru viņš satiek katru dienu) jautā, kāpēc šis izlēmis audzēt bārdu. Viņš, protams, samelo, ka brīvdienā slinkums skūties. Sieva, šķiet, nenojauš, ka vairāki centimetri bārdas vienas nakts laikā parasti neizaug. Kad nākamajā rītā Evanam ir ne tikai liela bārda, bet arī gari mati, neviens joprojām neiedomājas, ka kaut kas tur nav kārtībā. Vai tad tā nemēdz notikt, ka tu dienas laikā izaudzē garu bārdu un matus?
Pēcāk Evanam sāk sekot dzīvnieki. Maniakāli sekot. Tādi dzīvnieki, kādi Vašingtonā parasti lielos daudzumos nav sastopami. Kad Evans sievai paziņo, ka viņam parādījies Dievs un licis būvēt šķirstu, sieva automātiski pieņem, ka šis ir sajucis prātā un savāc bērnus. Viņai pat prātā nenāk, ka ar vienkāršu šizofrēniju šo situāciju neizskaidrosi.
Dieva loģika, protams, arī ir dīvaina, bet tur vismaz darbojas apgalvojums "god works in mysterious ways". Tikām Evanam viens un tas pats suns vairākas reizes iekampj kājstarpē.
Normunds, nenoskatījies, par šo filmu pateica īsi - "kaka". No patiesības nepavisam nebija tālu. Suņa kaka pat tiek parādīta. Tāpat izrādās, ka ģimene ir daudz svarīgāka par politiku un sliktie tipi, kas grib nodarīt kaitējumu videi, saņem pelnīto sodu. Zināms taču, ka ASV ir valsts ar pasaulē draudzīgāko vides politiku.
Filma stulba kā ķieģelis.
2007-07-22
4.0
comments powered by Disqus