Harry Potter and the Order of the Phoenix
film — UK — 2007

8.0
Iesākumā atzīšos, ka nezinu, vai pareizi šo filmu būtu saukt par angļu vai amerikāņu produktu - it kā Holivuda, bet it kā - aktieri visi angļi, režisors anglis, autore - angliete. Tātad - saukšu par angļu filmu.
Iepriekšējā filma, uz ko bijām kino, bija Karību Jūras pirāti (trešie), kas būs nākošā - vēl nezinu.
Protams, šī ir tipiska kino filma un pat tādam HP "neticīgajam" kā man jāatzīst, ka sāga izvērtusies visai pārliecinoša (pirmās filmas gan bija totāli bērnišķīgas un sviestainuma pilnas) un Deivids Jeitss turpina to pavērst nopietnākā virzienā.
Vai te man vajadzētu kaut ko runāt par sižetu - tā grūti pateikt, īstenībā, lai arī notikumu filmā ir ļoti daudz, tieši par sižetu es to gluži nenosauktu. Nu, ir Voldemorts, kurš joprojām nav sev uzbūris jaunu degunu. Skolā parādījusies jauna skolotāja, kas ātri uzņemas vadību pār visu, ieviešot visādu ministrijas bullšitu (starp citu, man ienāca prātā, ka ministra nevēlēšanās atzīt Volžika atgriešanās faktu varētu tikt uzskatīta par līdzvērtīgu daudzu valstu vadītāju negribēšanai saskatīt globālos terorisma draudus - es gan labprātak to pārvērstu vides aizsardzības virzienā).
Nē, filma ir interesanta un vizuāli arī ļoti pārliecinoši realizēta (CGI tomēr mūsdienās ir vairāk nekā līmenī), varoņi gan izskatās mazliet vecāki par saviem gadiem, bet domāju, ka nākamajā filmā tā būs jau nopietnāka problēma, ko tās veidotājiem nāksies risināt.
Apraksts kaut kā sanāk ļoti haotisks. Droši vien tāpēc, ka tuvojas darba dienas beigas. Filma gan patiesībā bija pārsteidzoši nehaotiska - ievērojot grāmatu apjomu - tās ļoti veiksmīgi tika satilpinātas 2 stundās 20 minūtēs (lai arī zinātāji žēlojas, ka pārāk daudzas sižeta līnijas izlaistas), mazliet gan beigās pietrūkst tāda kā klimaksa, kas prasīties prasītu gaidīt nākamo filmu (divus gadus laikam).
Tas nav viss, ko es varu teikt par šo tēmu, bet tas ir viss, ko šoreiz pateikšu.
2007-07-30
comments powered by Disqus