Wristcutters: A Love Story
film — USA — 2007

8.0
"Almost Famous" zvaigzne Patriks Fjūdžits ir atgriezies un viņš ir gatavs tev sadot pa ģīmi. Patiesību sakot, viņš nevis tev sados pa ģīmi, bet gan pārgriezīs sev vēnas. To jau arī vēsta filmas nosaukums, bet es tev vēstu vienu: NOSKATIES ŠO FILMU!
Patiešām, "Wristcutters" ir mīlestības filma par kādu puisi vārdā Zia (Fjūdžits), kas, vēlēdamies iespītēt savai draudzenei, izdarījis pašnāvību, pārgriežot vēnas. Un kur viņš nonāk pēc nāves? Vietā, kas pārsteidzoši līdzinās mūsu pasaulei, vienīgi tā ir nedaudz drūmāka un draņķīgāka un tajā nav iespējams smaidīt. Kad viņš ir uzzinājis, ka kaut kur šajā pasaulē varētu meklēt arī Desiree - sievieti, kuras dēļ viņš sev vēnas pārgrieza, jo viņa arī ir suicidējusi, filma pārvēršas tādā kā postapokaliptiskā pusurbānā "road trip", kura gaitā Zia iepazīst pārdozējušo meiteni Mikalu, un kurā viņa uzticamais un mazliet kaitinošais pavadonis ir krievu tautības rokmūziķis Eugene (kuru, protams, atveido britu, nevis krievu aktieris). Katram no viņiem "roadtripā" ir savs mērķis - Ziam atrast Desiree, Mikalai - atrast cilvēkus, kas vada šo pēcnāves valstību, lai pierādītu viņiem, ka viņa vienkārši bija pārdozējusi narkotikas, nevis taisījusi pašnāvību un ka viņai šajā pasaulē nav ko darīt, bet Eugene vienkārši nav nekā labāka ko darīt (viņš, starp citu, pašnāvnieku valstībā ir nonācis kopā ar saviem vecākiem un mazo brāli, katrs no kuriem arī atsevišķi no pārējiem padarījis sev galu). Filmas uzburtā pasaule, kurā viss ir tāds kā pie mums, bet nedaudz sliktāks, ir patiešām lieliska, tāpat lielisks ir viens filmas varonis, ko vēl neesmu pieminējis. Tas ir dīvainas "brīvdienu nometnes" vadītājs vārdā Nellers, kura lomā iejuties - bang! - Toms Veits (drumroll)! Jā, šajā filmā piedalās Toms Veitss un arī filmas skaņu celiņā ir viena burvīgi skumja Veitsa dziesma - "Dead And Lovely".

Dīvainā kārtā šī filma ir romantiska komēdija, bet tāda romantiska komēdija, kura lielāko daļu laika ir ļoti drūma un liriska un kura vismaz mani ļoti uzrunāja. Atzīstu, ka pašas filmas beigas varētu būt labākas, bet citādi - visu cieņu!
Atkārtoju vēlreiz - šo filmu pilnīgi noteikti ir vērts noskatīties. Ja tev patika "Everything is Illuminated", tev patiks arī šī filma (jo starp šīm filmām ir diezgan daudz līdzīga). Ja nepatika - pats esi pie tā vainīgs.
2008-03-23
comments powered by Disqus