Blondie

Pasaules slavu grupa, kura daudziem (ja vispār) saistās ar tās vokālisti Debiju Hariju, lai gan realitātē Blondie pilnīgi noteikti ir grupa un nevis Debija pati par sevi, lai gan neviens cits kolektīva dalībnieks nekādi nekvalificējas blondīnes statusam, ar savu pirmo ierakstu neieguva, taču tas nebūt nenozīmē, ka grandiozu hitu iztrūkums to darītu par mazāk veiksmīgu ierakstu, kā nekā šajā brīdī Blondie varēja atļauties daudz vairāk kā vēlākos laikos, tik ļoti nesatraucoties par tēmu, "vai pircējiem patiks".

Ne velti ieraksts sākas ar dziesmu "X Offender" (sākotnējais tās nosaukums dabiski bija "Sex Offender"), kas vēsta par prostitūtu, kura ieķeras policistā, kas viņu arestējis - no vienas puses "Blondie" allaž bijuši popsīgi un uz robežas starp new wave un totālu retro balansējoši, bet viņu "boy-being meets girl-being beneath silvery moon, which then explodes for no adequately explored reason" stāsti nebūt nav banāli, un lai nu ko, bet banālumu tur saskatīt nevar. Un tas komplektā ar lipīgiem meldiņiem, daudzveidīgām muzikālām ietekmēm (kuru vidū pārsteidzoši drīzāk tu atradīsi doo wop un Motown kā protopanku grupas, kuras it kā radīja jauno vilni), Debijas visnotaļ seksīgo (bet atkal - ne noplicināti lētā stilā) vokālu, spēcīgiem aranžējumiem un lielisku musicianship dod vienu sasodīti labu ierakstu, kurā tu atradīsi tādas pērles kā "A Shark in Jets Clothing", "Platinum Blonde" un droši vien zināmāko šī albuma kompozīciju - "Rip Her to Shreds".

Labs! Jo īpaši, ja tev šķiet, ka "Blondie" - tas ir bez maz vai disko no "Heart of Glass". Debija Harija nav tāda blondīne!
2015-01-28
8.5
comments powered by Disqus