White Lies
music — Germany — 2002

8.0
Ko varētu nojaust, izlasot, ka esmu sācis klausīties "Deine Lakaien"? Pierādi, ka esi kvalificēts psihologs, tāds, kas māk ko vairāk nekā tikai kaķi klizmas veidā pieliet ar alkoholu!
Viens variants būtu tāds, ka šī vācu tumšā viļņa grupa ir laba un man līdz šim nebija sanācis to iepazīt, un es pilnīgi nejauši tieši tagad izdomāju par to sākt interesēties. Tomēr ticamāks šķiet scenārijs, ka es varētu apsvērt domu doties uz "Labu dabu", kur "tavi kājnieki" uzstāsies. Un tad nu es klausos šo grupu, lai saprastu, cik tieši laba tā ir.
Vispār mani ir grūti nosaukt par lielu vācu mūzikas cienītāju, jo kaut kāda iemesla dēļ teju viss, kas tiek radīts vāczemē, izklausās pēc šlāgera. Iemesls laikam tam ir vienkāršs - jo vācieši ir šlāgeru apsēsta tauta. Tāpēc viņi spēj radīt gan pancīgu šlāgeri (Toten Hosen), gan pseidometālisku šlāgeri (Rammstein), gan vienkāršu tradicionālu desas un alus šlāgeri (teju viss pārējais). Taču ir šajā zemē allaž bijuši arī šādi tādi interesantāki mūziķi, jo īpaši krautroka ziedu laikos. Un "Deine Lakaien" par laimi ir pieskaitāmi skaitliski mazākajai interesantās vācu mūzikas kategorijai.
Nezinu, vai "White Lies" skaitās viens no labākajiem vai sliktākajiem šis grupas ierakstiem, gribētos pat cerēt, ka tas nav viņu spožāko veikumu vidū, jo tādā gadījumā citi varētu izrādīties vēl labāki.
No man zināmajām grupām "Lakaien" visvairāk atgādina vēlīnā perioda Sparks, vienīgi ar tādu piebildi, ka Aleksandra Veljanova balss nemaz nelīdzinās Raselam Maelam, jo maķedoniešu vācietis Veljanovs izklausās pēc kārtīga Nībelungu pēcnācēja, nevis kaut kāda ākstīga puskoka lēcēja, un nekas, ka saturiski "Lakaien" arī ir humora pilna grupa, līdzīgi kā "Sparks", vismaz tā var domāt, klausoties tādas dziesmas kā "Stupid" vai "Life is a Sexually Transmitted Disease". Tiesa, nav tā, ka šo grupu var tik viegli izprast - tā spēj būt arī visnotaļ nopietna, vismaz "Wunderbar" noteikti nav ākstīšanās skaņdarbs:

Bet vispār te visai labi tiek miksēti dažādi mūzikas stili, modernās tehnoloģijas ar folkmūziku (piem., "Kiss"). Kā cilvēks, kas ar dark wave nav sevišķi pazīstams, nezinu pat īsti, kā lai šādu mūziku raksturo - man īsti roka neceļas šo saukt par rokmūziku, jo tā tāda nav. Elektronika, klasiskās mūzikas elementi, klajš avangards, un vienlaikus - skaidrs melodiskums. Dziesmas lielākoties ir skaistas un baudāmas, bet ne tādas, par ko varu baigi izteikties. Kopējais iespaids tāds, ka noteikti gribu viņus redzēt dzīvajā. Kas laikam nozīmē - tātad redzēšu.
2013-07-04
comments powered by Disqus