2002

No gadsimta sākuma līdz Trīszvaigžņu spēlei un Sidnejai. Tukuma novada sporta vēsture (1901. - 2001. g.)

7.5
Grāmatas par sporta vēsturi pēdējā laikā kļuvušas man par īpašu intereses objektu, un dabiski šķita savā krājumā iegūt Tukuma novada sporta vēstureei veltīto izdevumu, kuru pirms vairāk kā desmit gadiem biju ņēmis lasīt bibliotēkā, bet tagad tur tā vairs nav atrodama, bet mana interese - tikai kļuvusi nopietnāka, turklāt vēl dažādu iemeslu dēļ. Tad nu ar viena no grāmatu tirgošanas lapu palīdzību dabūju šo eksemplāru, izlasīju no vāka līdz vākam un tagad varu sniegt savu atskaiti.
2021-09-12 14:30:41
book, 2002

Latviešu modernisma aizsākumi un krievu literatūras sudraba laikmets

7
Reizēm mana lasāmās literatūras izvēle mēdz būt stipri dīvaina, un šī grāmata diez vai šajā ziņā būs kāds izņēmums. Ludmilas Sproģes un Veras Vāveres kopdarbs ir šauram lasītāju lokam paredzēts izdevums, kurš, tieši kā liecina tā nosaukums, stāsta par mijiedarbību starp krievu literatūras "sudraba laikmetu" un to, kā tas ietekmēja latviešu literatūru divdesmitā gadsimta sākumā.
2021-06-17 19:18:01
book, 2002

stum stum

8.5
Stum Stum man Marina uzdāvināja pērn, kad Andra Neiburga vēl bija dzīva, līdz ar to šis nebūs tas gadījums, kad interesi par mākslinieku izprovocējusi viņa nāve. Un marta sākumā medijos izlasītais vēl aizkavēja manu pieķeršanos grāmatas lasīšanai - atkal jau lai manus iespaidus par grāmatu neietekmētu aktuālā informācija, kurai ar literāra darba kvalitātēm nav nekādas saistības.
2019-06-26 04:10:30
book, 2002

L'arbre des possibles

6.5
Ar Verbēra daiļradi man ir ļoti sarežģītas attiecības, kurās nav sevišķi daudz mīlestības. Ir maz autoru, no kuru daiļrades es būtu tik daudz lasījis. Vienlaikus labi ja dažas no viņa grāmatām esmu atzinis par salīdzinoši labām esam. Un tas man neliedz periodiski atkal kaut ko no viņa grāmatām izlasīt. Vai tas liecina par slēptu mazohismu?
2018-04-21 20:04:36
book, 2002

Chicago

7
Apgādājoties ar filmu krājumu Budapeštai, kaut kā sanāca uzsvaru likt uz mūzikliem. Sāku ar "Chicago" - atbilstoši ASV kinoakadēmijai, tā ir 2002. gada labākā filma, labāka par "Pianistu" un "The Hours". Un par "Lord of the Rings: The Two Towers", kas gan manās acīs nav nekāds dižais sasniegums. Tolaik, kad šī filma bija svaiga, man neradās ne mazākā vēlme to skatīties - neuzrunāja ne mūziklainums, ne tematika. Tagad, kad tā galīgi vairs nav svaiga, bet jau 15 gadus veca, varēju "Chicago" skatīties, sevišķi neiespringstot uz filmas statusu.
2017-05-28 13:53:23
film, 2002

Gerry

7
Sen nebija skatīta neviena filma par pārgājienu / izdzīvošanas dabā tēmu. Tiesa, šī laikam nebūs viena no tām filmām, kas varētu skatītājā uzjundīt dziņu doties dabā, pārvarēt kalnus un lejas un piepildīt savu sirdi ar Wanderlust. Drīzāk tā būs viena no tām filmām, kur ik pa brīdim pašausmināties par varoņu debilo rīcību un plānot variantus, kā gan tu pats būtu rīkojies viņu vietā.
2016-09-13 04:15:01
film, 2002

Русский ковчег

7
Šī man sanāca pirmā skatītā Aleksandra Sokurova filma, un tagad varētu gadīties, ka būs grūti saņemties skatīties pārējās. Par to - mazliet pat žēl, jo aprakstu ziņā interesē gan "Fausts", gan "Молох", gan "Телец". Bet "Krievu šķirsts" izrādījās par sarežģītu, lai man būtu pārliecība, ka spēšu sagremot citas viņa filmas (lai arī tām, cik var saprast, ir vairāk sižeta šī vārda tradicionālajā nozīmē).
2016-03-19 18:19:01
film, 2002

The Hours

8
Trīs izcilas aktrises: Nikola Kidmena, Džuliana Mūra un Merila Strīpa piedalās šajā filmā, kura ir daļēji balstīta Virdžīnijas Vulfas romānā "Deloveja kundze", bet daļēji - pašā Virdžīnijas Vulfas dzīvē.
2015-01-14 05:29:17
film, 2002

Lorsque j'étais une oeuvre d'art

5.5
Ar šo Ērika Emanuēla Šmita grāmatu cīnījos vairāku mēnešu garumā - gan tādēļ, ka lasīta tā tika franču valodā, gan tādēļ, ka tā manās acīs ne tuvu nav viena no viņa veiksmīgākajām. Patiesībā varētu pat izteikties vēl kategoriskāk - tā ir pirmā manis lasītā viņa grāmata, kura drīzāk būtu liekama "paldies, es esmu jau paēdis" plauktiņā. Mēģināšu pamatot - kādēļ tā.
2014-11-03 14:42:51
book, 2002

Hollywood Ending

6.5
Vai akls režisors var radīt labu filmu? Šādu jautājumu Vudija Alena filma "Hollywood Ending" gandrīz uzdod. Tās galvenais varonis, kuru, protams, atveido pats Alens, savulaik ir bijis kino dižgaris, taču pēdējā laikā sava rakstura dēļ viņš Holivudā nav sevišķi ieredzēts. Lai nebūtu skarbākam - viņam tur nav vietas, kā rezultātā iztiku viņš pelna, režisējot TV reklāmas. Un te pēkšņi viņam tiek dota vēl viena iespēja - režisēt filmu par Ņujorku (viņam īpaši tuva tēma) ar 60 miljonu budžetu. Visam apakšā ir tikai viens āķis - šo darbu viņam sagādā viņa bijusī sieva ar sava līgavaiņa - studijas bosa starpniecību. Un tad parādās otrs āķis - galvenajam varonim stress uz psihiska pamata atņem redzi. Un te mēs nonākam pie jautājuma, vai režisors var būt akls. Nezinu, kā ir ar šo jautājumu reālajā pasaulē, bet Vudija Alena Visumā nav nekā neiespējama un ekscentrisks režisors, kurš nekad neskatās sava sarunas biedra virzienā (varonis nedzird ar vienu ausi kā dēļ viņam nav pieejama stereo skaņa, kas nozīmē - viņš patiešām nezina, kur atrodas sarunu biedrs) un lielākoties uzvedas neadekvāti. Taču režisoru vidū normalitāte laikam jau tiešām augstu nekotējas, līdz ar to ar pāris reālo situāciju zinošu personāžu palīdzību varonim izdodas gandrīz veiksmīgi tikt galā ar filmēšanas procesu. Vienīgā problēma, ka viņam nav nekādu spēju novērtēt uzfilmētā materiāla kvalitāti, kas padara radīto filmu par gandrīz garantētu izgāšanos. Taču kas gan tas būtu par "Hollywood Ending" bez Holivudas nobeiguma?
2013-09-15 03:58:38
film, 2002

White Lies

8.0
Ko varētu nojaust, izlasot, ka esmu sācis klausīties "Deine Lakaien"? Pierādi, ka esi kvalificēts psihologs, tāds, kas māk ko vairāk nekā tikai kaķi klizmas veidā pieliet ar alkoholu!
2013-07-04 03:48:54
music, 2002

Cheer Up

6.0
Nezinu, kas "Reel Big Fish" pēkšņi atgadījās, bet kādu dienu viņi pārstāja spēlēt ska un pievērsās tīram poprokam/arēnu rokam. Nē, nav tā, ka pūšamie instrumenti būtu pilnīgi izzuduši no viņu skanējuma, taču grupas raksturīgā ākstīšanās ir tagad vairāk veltīta populārās rokmūzikas imitācijai un mazāk - ska ballītei. Un es neteikšu, ka mani tas sajūsminātu.
2013-02-21 12:49:51
music, 2002

Le papillon

7.5
Since I find it too trooublesome to write onthe iPad in Latvian, thuis description will be in English. It certainly has nothing to do with the fact that for the upcoming weeks I`ll be employing a lot. A small girl is locked out of her mothers apartment, because her mother is a careless person that has forgotten about her daughter. She ends up with the old man next door, the daughter that is, who happens to be a collectionist of butterflies. Luckily he has not climbed out from a novel by John Fowles, so nothing too unpleasant happens, instead the gi rl joins the grumpy old man on a hiking trip where he wishes to find an Isabelle, a very rare kind of butterflies. During this journey the old man will learn new stuff about himself and he will learn to appreciate something that he did not appreaciate before. Meanwhile the girls mother reappears and is getting worried aobut what has happened to hier daughter, and police grows suspicious that the old man may indeed come from the Fowles novel, although noobody really mentions Fowles in this film.
2012-04-27 22:49:13
film, 2002

The Concert for George

7.0
Ilgu laiku gribēju saņemties noskatīties Džordža Harisona piemiņas koncertu, un nu tas ir izdarīts. Šajā koncertā Džordža draugi svinēja šī neapšaubāmi izcilā (vai arī tomēr apšaubāmi izcilā?) mūziķa dzīvi, izrādot viņam godu. Koncerta dalībnieku vidū atrodami tādi pašsaprotami vārdi kā Pols Makartnijs, Ringo Stārs, Eriks Kleptons (šķiet, ka viņu draudzību nespēja iznīdēt pat tas, ka Kleptons Džordžam atvīla sievu), Džefs Linne, Toms Petijs, Gerijs Brūkers, Džordža dēls Dhani, Bilijs Prestons un Ravi Shankar meita Anuška. Koncerta ievadā tiek izpildītas pāris Ravi Šankara sacerētas kompozīcijas (kā nekā arī paša Harisona organizētais koncerts Bangladešas atbalstam sākās tieši Šankara uzstāšanos). Tam seko dziesmas, kuras radījis pats Harisons. Jāatzīst, ka patiesībā man tieši ievada daļa šķita emocionāli visspēcīgākā, lai gan nekādi sevi nesauktu par indiešu mūzikas cienītāju, taču šī bija tā koncerta daļa, kas šķita vissirnīgākā un mazāk iestudēta. Tiesa, visvairāk iestudētā daļa arī ir ok - pārtraukums, kurā vispirms tiek izpildīts "Sit on my face" no Monty Python repertuāra, bet tad Maikls Peilins kārtējo reizi pauž savu vēlmi būt par malkascirtēju (jā, Monty Python dalībnieki šeit ir sastopami, tiesa - bez Džona Klīza, bet ar plikiem dibeniem). Turpmākā koncerta daļa manai gaumei ir bišķi pārāk moderni aranžēta, un tādā veidā šī uzstāšanās zaudē kaut kādu daļu no nepieciešamā personiskuma. Pie plusiem tikām varu pieskaitīt, ka šeit neparādās nekādas attiecīgā brīža superzvaigznes - tikai tādi mūziķi, kuru ceļi ar Harisona dzīves gājumu ir nopietni pārklājušies. Tāpat varu tikai paust savu atzinību tam, ka divās dziesmās koncertā tiek izmantots viens no Harisona mīļākajiem instrumentiem - ukulele, un konstatēt faktu, ka Dhani vizuāli ir vienkārši 100% sava tēva kopija. Vienlaikus - šis noteikti ir tāds koncerts, kura galvenā vērtība bija tiem, kas tur piedalījās - gan kā dalībnieki, gan kā skatītāji, bet televizora (vai jebkādā citā ekrānā) liela daļa šī pasākuma jēgas nav uztverama. Vienlaikus - dziesmas jau, protams, ir labas.
2012-03-14 00:30:10
concert DVD, 2002

Multi Kontra Culti vs. Irony

8.0
Šajā ierakstā skaidri var redzēt "Gogol Bordello" progresu - dziesmas ir kļuvušas lipīgākas, nav vairs jūtama album filler klātbūtne un nav tā, ka pastāvētu būtiska atšķirība starp ieraksta veiksmīgākajām un mazāk veiksmīgajām kompozīcijām. Arvien spēcīgāka grupas mūzikā ir party atmosfēra, un mani arvien vairāk fascinē veids, kādā Eugene kombinē dažādu valodu tekstu saturus un cik kolosāli Sergejs Rjabcevs rīkojas ar vijoli savās rokās. Šis ieraksts daudz vairāk nekā debijas albums līdzinās Emira Kusturicas muzikālajai daiļradei, taču Gogol Bordello galvenais trumpis neapšaubāmi ir Eugene personībā un manās acīs arī tajā, ka viņam ir plašākas iespējas nekā Kusturicam spēlēties ar dažādu valodu tekstu saturu, un arī līdz ar to ir vairāk dažādu avotu, no kuriem Gogol Bordello smēlušies iedvesmu savai mūzikai. Un es pat nezinu, kuras dziesmas šajā ierakstā izcelt, jo tās visas ir tādas, ka šādu mūziku ir grūti tā mierīgi sēžot birojā klausīties uz austiņām, tā ir mūzika, kurai vajag dzīvot līdzi. Viena dziesma šajā ierakstā ir veltīta Eugene Hutz lielākajam muzikālajam elkam - krievu mūziķim Kolpakovam ("Hats off to Kolpakoff", grūti neminēt šīs dziesmas nosaukuma kontekstā Roju Hārperu).
2011-03-09 09:10:24
music, 2002

Barry Trotter and the Shameless Parody

3.5
Šī grāmata bija domāta kā atbilde Slēptajam braslam, kuru Liene man uzdāvināja līdzās Pello krēslam uz dzimšanas dienu - "Barijs Troters" nāca viņai līdzi Pello krēslam uz Ziemassvētkiem. Tagad noslēgumā man pat grūti pateikt, kura grāmata izrādījās lielāks FAIL.
2011-02-25 06:49:06
book, 2002

The Four Feathers

7.5
Šī filma ir jau septītā ekranizācija tāda paša nosaukuma romānam. Slavenākā no tām ir 1939.gada angļu versija, ko režisējis Zoltāns Korda (tā ir viena no agrīnajām krāsu kino filmām), tāpat var minēt 1977.gada versiju, kur piedalījās Roberts Pauels ("Jesus of Nazareth" titullomas atveidotājs) un Bo Bridžess (Džefa Bridžesa vecākais brālis).
2011-02-15 09:02:05
film, 2002

Alice

8.5
"Alice" iekļauto mūziku Veitss rakstīja teātra iestudējumam par Luisa Kerola neatļauto mīlestību pret Alice Liddell - nepilngadīgu meiteni, kurai Kerols veltīja savu Alice`s Adventures in Wonderland. Un kurš gan, ja ne Veitss, ir perfektais dziesminieks, lai rakstītu par tumšu un slēptu, un vājprātīgu mīlestību? Šis ieraksts ne ar ko īpašu Veitsa albumu vidū neizceļas - te neiezīmējas nekādas radikālas pārmaiņas viņa muzikālajā vīzijā, ja nu vienīgi var runāt par to, ka daudzas šī albuma dziesmas vairāk šķiet piederīgas septiņdesmito gadu "normālajam" Veitsam un nevis vēlāku laiku "trakajam" Veitsam. Pat viņa balss šeit ir bišķi "augstāka", nekā pierasts viņu dzirdēt relatīvi nesenā laikā, un līdz ar to - vieglāk pieejama general public. Taču galvenais, protams, ir tas, ka kā jau tas Veitsam ir raksturīgs, melodijas, cik tās reizēm lai arī nebūtu klusas un kautrīgas, ir skaistas un sirdi plosošas. Ieklausies par piemēru albuma tituldziesmā:
2011-01-13 08:48:58
music, 2002

Lil` Beethoven

8.0
Kā Sparks to pavēsta šī albuma pirmajā dziesmā, "say goodbye to the beat", proti, no Sparks repertuāra ar šo albumu izgaist deju mūzikas knifiņi, to vietā stājas klasiskās mūzikas elementi. Dziesmas ir izteikti monotonas, balstās uz neskaitāmiem vienas frāzes atkārtojumiem, kas no vienas puses varētu kļūt par iemeslu ieraksta garlaicīgumam, bet vienlaikus nodrošina to, ka tā kompozīcijas ir labi atmiņā paliekošas. Droši var teikt, ka kaut ko līdzīgu šim albumam Sparks nekad iepriekš nebija radījuši - kaut kādā mērā to gan varētu saukt par viņu septiņdesmito gadu un deviņdesmito gadu veikuma sintēzi, bet tā īsti laikam tomēr nav. Muzikāli šis ir gandrīz klasiskās mūzikas ieraksts (tiesa, klasiskie instrumenti tajā esot sintezēti), melodijas balstās uz klavierēm un orķestrējuma un tikai vienā šī albuma dziesmā prominenti parādās elektriskā ģitāra. Bet tas neliedz šim ierakstam pamatīgi iekačāt.
2010-12-14 09:14:53
music, 2002

Undertaking Betty

6.0
"Undertaking Betty" jeb "Plots with a View" (filmas nosaukums Anglijā) ir melnā komēdija, kurā galvenajā lomā ir Brenda Blethyn, mums pazīstama arī kā tante Greisa no "Saving Grace". Tu varētu vaicāt: "Ja jau jums nepatika Saving Grace, kālab jums vajadzēja skatīties šo filmu?" Un es atbildēšu - no reason. Taču "Undertaking Betty" arī ir savi plusi, no kuriem galvenais ir daudz zināmāks aktieru ansamblis - līdzās Blythen`ai šeit redzami: Alfrēds Molina, Kristofers Volkens, Naomi Votsa un pat Džerijs Springers. Jā, tas pats Džerijs Springers, kurš bija aktuāls arī Latvijā laikos, kad es vēl gāju skolā. Ja kas - izrādās, ka Džerij Springera šovs vēl joprojām turpina pastāvēt. Nezinu gan, cik tas tagad ir populārs, un patiesībā pat nevēlos zināt, bet droši varu teikt, ka Springers ir atbildīgs ne tikai Weird Al Yankovic dziesmu "Jerry Springer" (Barenaked Ladies "One Week" parodija), bet arī par raidījumu "Okna". Man gan par šādām lietām uztraukties nevajadzētu - kā no TV diezgan brīvam cilvēkam, bet nevaru nepieminēt šādus faktus.
2010-09-10 22:08:25
film, 2002

About a Boy

7.0
Šo filmu piedāvāju skatīties otrajā vakarā, kad pie mums (manis) viesojās austrāliešu kaučsērferis Matthew. Iepriekšējā dienā biju atrādījis viņam meksikāņu "Hēroda likumu", bet tad man arī pašam sagribējās noskatīties kādu iepriekš neredzētu filmu, un izvēlēts tika šis angļu-amerikāņu kopprodukts ar Hjū Grāntu galvenajā lomā. Filmas režisori brāļi Vaici gan nav tādi kino guru, lai es no šīs filmas uzreiz gaidītu kaut ko izcilu. Kā nekā viņu darbu sarakstā ietilpst arī tādi kino šedevri kā "American Pie" sāga un otrā "Twilight" sērijas filma. Taču šai konkrētajai filmai ir arī kāds liels pluss - scenārijs, kas rakstīts pēc Nika Hornbija grāmatas. Bet Hornbijs ir cilvēks, kura grāmata ir pamatā arī filmai "High Fidelity".
2010-01-26 16:34:44
film, 2002

Wilbur Wants to Kill Himself

6.5
Gan IMDb, gan Wikipedia spītīgi šo filmu sauc par Dānijas kino produktu. Parasti es šiem avotiem sliecos ticēt un to informācijai sekot, bet nevaru taču es filmu klasificēt kā dānisku tikai tādēļ, ka tā uzņemta par dāņu naudu! Jā, režisore arī ir dāniete, bet filmas darbība norisinās britu zemē un arī tās varoņi ir briti, kas savā starpā runā angliski. Un man tas šķiet pietiekoši būtisks faktors, lai to uzskatītu par angļu un nevis dāņu filmu.
2009-12-21 16:34:34
film, 2002

Devochki

6.5
Ne tik sen lasīju jaunāko (uz to brīdi) Uļickas romānu - "Tulkotājs Daniels Štains". Diemžēl esmu jau paspējis pilnībā aizmirst tajā grāmatā notiekošo (vai pareizāk - ļoti nopietni jāpiepūlas, lai kaut ko patiešām atcerētos), kas laikam gan neliecina, ka man tā grāmata būs šķitusi fenomenāli laba. Protams, varu apskatīties pats savu aprakstu par šo grāmatu, bet tas nav tik būtiski.
2009-11-13 16:41:33
book, 2002

Сестра Хаос

7.0
"Sestra haos" bija viens no pirmajiem "Akvarium" ierakstiem, ko tiku klausījies, un dziesmas "500", "Брод", "Растаманы из Глубинки" bija tās, kuru dēļ vispār iemīlēju šo grupu. Tagad, pārklausoties šo albumu pēc vairāku gadu pārtraukuma, joprojām vairākas albuma dziesmas manā atmiņā palikušas ļoti labi, kas liecina, ka vai nu to esmu kādreiz daudz klausījies, vai arī to, ka šis ir viens ļoti atmiņā paliekošs albums.
2009-11-10 06:17:16
music, 2002

Youth: Scenes from Provincial Life II

6.5
J.M.Kocē (neesmu drošs, ka viņa uzvārds latviski pierakstāms tieši šādi) kā izrādās ir viens no pasaulē ievērojamākajiem rakstniekiem. Divkāršs Būkera prēmijas ieguvējs, Nobela balvas laureāts un visādi citādi ļoti ievērojams rakstnieks.
2009-09-23 08:17:07
book, 2002

Gutterflower

5.0
Vispār jau manā izpratnē Goo Goo Dolls ir viena hita mūziķi - ja ne "Iris" es diez vai būtu par šo grupu jelkad uzzinājis. Un nekas, ka Gutteflower bija komerciāli ļoti veiksmīgs ieraksts un Billboard sarakstā pat sasniedza augsto ceturto vietu. Es zinu tikai vienu viņu dziesmu un šī konkrētā ieraksta klausīšanās man neko šajā sakarā nemainīs. Un kāpēc nemainīs? Tāpēc ka es šo ierakstu jau rītdien būšu aizmirsis. It kā man nav nekādu principiālu ierakstu pret nepretenciozu un vieglu rokmūziku, kas varbūt nelepojas ar sevišķu oriģinalitāti, bet tieši "Gutteflower" sakarā man vienkārši katastrofāli ierakstā pietrūkst jebkā tāda, kam kaut nedaudz pieķerties. Tas ir tik bezpersonisks un tipisks deviņdesmito-nulto gadu rokalbums ar vidēja tempa popgabaliem, epizodiskiem pop-panka ekskursiem un globālu vienveidīgumu. Dziesmas vieglas, dziesmas neuzmācīgas un dziesmas absolūti bezpersoniskas. Allmusic Guide par to gan raksta: "Still, it has given them a good, professional rock record, one that sells their sound as if it was as the most commercial imaginable, resulting in one of their most consistent albums." Taču man ir nospļauties par to, ka viņi ir profesionāli, ja viņi nespēj būt interesanti, bet viņi patiešām ir apmēram tikpat aizraujoši lielos daudzumos kā teiksim "Creed" vai "Nickelbeck", un man ir ļoti grūti mīlēt grupas, kuru mūzika mani garlaiko (turklāt tā nav pat tāda grandioza un epohāla garlaicība, ko spēj nodrošināt, piemēram, U2 vai Coldplay, bet tāda klusa un apnicīga garlaicība kā Goo Goo Dolls izpildījumā).
2009-07-15 16:11:55
music, 2002

Audioslave

6.5
Vokāli instrumentālais ansamblis "Audioslave" šīs desmitgades sākumā ap sevi sacēla diezgan pamatīgu ažiotāžu, tiekot pasludināts par kārtējo rokmūzikas supergrupu. Protams, tikpat labi to varētu saukt par Rage Against the Machine ar jaunu dziedātāju, jo tā jau arī ir - Zeka de la Rošas vietā šajā grupā vokālists ir Kriss Kornels, kas pats arī nav nekāds nezināmais frukts, bet gan "Soundgarden" vokālists. Protams, šodien (2009.g. 7.jūlijā) "Audioslave" vairs nepastāv, toties ir atgiriezies RATM, un arī tas nav slikti.
2009-07-07 15:00:03
music, 2002

Kukushka

8.0
Jāatzīst, ka no pēdējo gadu krievu filmām esmu redzējis nepieklājīgi maz. Diez vai kāds man varētu pārmest rusofobiju, bet tā vienkārši ir sanācis. Vismaz “Dzeguzi” tagad noskatījos, tas jau arī ir zināms progress.
2009-06-15 09:02:40
film, 2002

Readymades

4.0
Šis, manuprāt, ir pārliecinoši sliktākais albums, ko Chumbawamba jebkad izdeva. Pārmērīga aizraušanās ar deju mūzikas ritmiem pilnīgi noteikti šai grupai par labu nenāca, kā rezultātā šis ieraksts tagad jau izklausās ne vien absolūti morāli novecojis, bet tas arī ir tāda veida ieraksts, kuru man patiesībā darbā ir kauns klausīties - ja nepievērš uzmanību dziesmu tekstiem un grupas vēstījumam var rasties iespaids, ka esmu sācis klausīties stipri zemas kvalitātes popsu, un tas nav tāds iespaids, ko vēlos par sevi radīt, it īpaši ievērojot to, ka šis ieraksts tiešām nav labs. Pagalam maz šajā ierakstā ir "īstu" instrumentu, gandrīz viss ir sintezēts, un es varu tikai brīnīties, kādā veidā pāris gadus vēlāk ar "Un" šī grupa spēja reabilitēties un atgūt manu uzticību. Patiesībā, cik atceros, koncerta izpildījumā dažas no šī ieraksta dziesmām nebija TIK sliktas, un tomēr tādas dziesmas kā "Home with me", "If it is to be, it is up to me" ir no tās kategorijas, par kurām grupai, manuprāt, vajadzētu kaunēties. Es jau nesaku, ka viņiem vajadzētu vienmēr būt bezkompromisu agresīviem vai arī allaž ierakstīties tikai acapella režīmos, taču šis patiešām ir stipri skumjš ieraksts, kurš īsti nevar lepoties ar neko. Un es vislabprātāk pieņemtu, ka šādu albumu "Chumbawamba" nekad neizdeva un ka patiesībā tie ir kaut kādi, nezinu, kaut vai "Rednex", kas atbildīgi par šo patiešām nožēlojamo dziesmu apkopojumu. Jau "Tubthumper" man negāja sevišķi labi pie pusdienām, bet šis ir tiešām ļoti, ļoti slikts albums, viens no tiem, kurus es nekad vairs negribētu klausīties. Un dīvaini, ka patiesībā diezgan daudz šī ieraksta elementu var atrast arī iekš "Un", kas man patīk, bet... šeit tas viss nestrādā un rada patiešām ļoti skumju iespaidu, vienīgā dziesma, kuru varu bez piespiešanās nosaukt par labu, ir "Don`t try this at home" (tāda kā mellow versija pāris gadus vēlākajai "e-Bay".
2009-04-10 17:07:27
music, 2002

Heremakono

6.0
Īsu ieskatu šīs filmas sižetā paņemšu no kāda IMDb lasītāja komentāra: "We learn disjointed information about the lives of the people we encounter in our way: Maata is the electrician who knows little about his job; Khatra is the orphaned boy who finds his shelter under Maata`s protection; Abdallah is the son that decided to visit his mother before emigrating to Europe, frustrated by his rootless past; Nana is the local prostitute who lost a daughter from a failed relationship; Tchu is the corner`s dealer of useless objects, trying to integrate in the distorted web of this deserted place. None find happiness in this exile before the voyage, and yet "maybe waiting is actually happiness".
2009-03-13 11:07:58
film, 2002

American IV: The Man Comes Around

7.0
"The Man Comes Around" ir pēdējais Džonija Keša albums, kas iznāca, vīram melnā vēl esam dzīvam. Tas arī sarūpēja Kešam pēdējo viņa dzīves laikā lielo hitu lieliskā Nine Inch Nails "Hurt" kavera veidā, kas patiešām Keša izpildījumā iegūst īpašu nozīmi un īpašu jēgu, zinot to, ka tās ierakstīšanas laikā Džonijs jau patiešām bija tādā stāvoklī, ka viņam šī dziesma nozīmēja kaut ko sevišķu. Līdzīgi kā citos savas "American" sērijas ierakstos, arī "The Man Comes Around" ietvaros Kešs pamatā izpilda labi zināmas citu izpildītāju dziesmas - sākot jau ar tradicionālām melodijām un beidzot ar popmūzikas produktiem, un tieši pop gabalu kaveri lielākoties ir veiksmīgākie šī ieraksta posmi - arī Depeche Mode "Personal Jesus" Keša izpildījumā kaut ko noteikti iegūst, kļūstot intīmāks un personīgāks.
2009-02-20 09:40:21
music, 2002

A Rush Of Blood To The Head

6.5
Vispār jau man šodien vajadzēja klausīties "Coldplay" pirmo plati, bet sanāca tā, ka kā pirmajam pieķēros viņu otrajam ierakstam, un tad nu rakstīšu, kādas emocijas un pārdomas tas manī raisīja.
2009-02-16 17:22:51
music, 2002

The Last DJ

6.5
Ar "Pēdējo dīdžeju" Toms Petijs parādīja mūzikas industrijai tās īsto seju! Viņš iebāza ģīmī visiem tiem resnajiem naudas kāsējiem purniem, kuru pamatnodarbe ir pārsātināt ēteru ar nožēlojamu tīņiem adresētu popsu - ar visādām Britnijām, talantu šovu uzvarētājiem un nožēlojamiem bojbendiem. Ar "The Last DJ" Petijs izpauda visu savu agresiju par nekārtībām, kas notiek mūsdienu mūzikas pasaulē, paņirgājās par resnajiem Džo, kas ir atbildīgi par to, ka mūzika patlaban ir tādā pakaļā, kādā tā ir. Vai nav vareni, ka Toms Petijs tā izdarīja?
2009-01-27 17:25:42
music, 2002

Riot Act

7.0
"Pearl Jam" bieži vien (vai arī man tā tikai šķiet) ir dēvēti par intelektuālāka cilvēka "Nirvanu". Droši vien tā tomēr nav, bet Edijs Veders un viņa grupa tradicionāli tiek pretstatīti Kobeinam un kompānijai, un gluži iespējams, ka tieši "Pearl Jam" ir visīstākā grunge grupa - jo tomēr nākas atzīt, ka viņi savā būtībā ir daudz mazāk komerciāli tendēti nekā Kobeins jebkad būtu spējis būt. Vienlaikus, un par pretējo mani būtu grūti pārliecināt, Kobeins bija daudz talantīgāks mūziķis nekā Veders. Līdz ar to arī "Nirvana" man patīk labāk, cik idejiski lai arī man nepatiktu "Pearl Jam".
2009-01-26 17:30:45
music, 2002

Sea Change

7.5
Klausoties "Sea Change", mani visu laiku pārņem sajūta, ka šis nav tas pats Beks, kas kļuva pasaulslavens ar "Loser". Šis ir kāds mazāk agresīvs, mazāk elektronisks Beks, kas vairāk būtu ierindojams singer/songwriter plauktiņā un nevis līdzās eksperimentālajiem un nepieradinātajiem. Tas ir Beks, kas dzied liriskas dziesmas akustiskās ģitāras pavadījumā, tādas kā "The Golden Age" un tādas kā "The Lost Cause" (manuprāt, labākā dziesma šajā ierakstā). Nē, viņš neiztiek gluži bez šādiem-tādiem triciņiem, kā jau to no Beka varētu gaidīt, bet kopumā šis ieraksts ir melanholisks un vienlaikus diezgan viegls un brīžiem man rodas sajūta, ka Bekam tajā ir ap sešdesmit gadiem un ka varbūt tas ir vecs Džefs Beks, kas ir šī ieraksta autors, un nevis jauns Beks Hansens. Ja kas, sava līdzība ir novērojama starp šādu Beku un Džona Frušentes solo veikumiem ārpus viņa fankīgās RHCP karjeras, vienīgi Bekam ir izteikti labāka balss. Jāatzīst, ka visas dziesmas Beks dzied apmēram vienādi, ar tādu skumīgu, nedaudz flegmātisku un vienlaikus diezgan jauku pieeju. Man patīk.
2009-01-23 17:17:26
music, 2002

Box Car Racer

4.5
Es neesmu mazohists, bet reizēm man patiešām gribās sevi iekaustīt. Viena no tām reizēm ir patlaban, kad man jāraksta par grupas "Box Car Racer" vienīgo studijas ierakstu. Ko es, sasodīts, domāju 2002.gada 13.novembrī, ierakstot to diskā? Tobrīd bija atlikušas 5 dienas manai 19. dzimšanas dienai, kas man vismaz tagad liek domāt, ka es varētu uz šo laiku jau būt daudz maz iemācījies atšķirt vidusskolas laikiem piemērotu mūziku no tādas, kas piemērota arī daudz maz jēdzīgākā kondīcijā esošam cilvēkam. Taču nē - es ņēmu un ierakstīju šo albumu diskā, turklāt vēl tajā pat diskā iecepu arī divas Mocarta simfonijas, Rolling Stones izlasi un kaut kādu webā sakasītu Vanesas Mejas dziesmu krājumu.
2009-01-22 09:57:02
music, 2002

Does This Look Infected?

3.5
Mana atbilde uz ieraksta nosaukumā uzdoto jautājumu ir: Yes, this does indeed look infected. This record is the kind of music that dumbens the listener down, lowers ones expectations towards punk rock and gives nothing in return for ones time.
2009-01-20 17:09:31
music, 2002

Heathen Chemistry

7.0
Savā piektajā studijas ierakstā "Oasis" turpina to pašu, ar ko viņi sāka pirms desmit gadiem - proti, plaģiatē uz bītlu rēķina. Laikam gan nav vērts to nemaz pieminēt, jo vienādība "Oasis" = "pseudo-beatles" ir tik ļoti acīmredzama un nodreijāta, ka tā nevar nekrist uz nerviem.
2009-01-20 10:47:22
music, 2002

White Blood Cells

8.5
Tā ir viena priecīga diena, kad klausāmo ierakstu sarakstā man ienākuši The White Stripes - viena no manām iecienītākajām "modernajām" grupām. Savulaik gan tā, protams, nebija, un no šī konkrētā albuma singliem tikai viens mani paķēra tā riktīgi - "Dead Leaves and the Dirty Ground". Tā joprojām ir viena no manām all time favourite White Stripes dziesmām, taču kādā brīdī šo favorite dziesmu saraksts kļuva ievērojami garāks. Taču fūzēti blūziskās mirušās lapas un beigtā zeme līdz ar to nepārstāj būt skaistas. Taču vai kantrī stilā veidotā "Hotel Yorba" būtu sliktāka? Un kā ar "Napoleon Dynamite" ievadošo dziesmu "We`re going to be friends", kurā man vismaz šķiet, ka var sajust Džeka Vaita mīlestību pret Makartnija radītajām dziesmām? Un vai tad šeit labi būtu tikai singli? "I`m Finding It Harder To Be A Gentleman" ir lieliska. Un pat 50 sekundes īsā "Little Room" man patīk. Nemaz nerunājot par muzikāli piesātinātākiem skaņdarbiem - tādiem kā depresīvo "The Union Forever", "The Same Boy You`ve Always Known" un jo īpaši "Offend in every way". Ai, patiesībā es par gandrīz katru šī ieraksta dziesmu varu teikt, ka man tā patīk. Vai "I think I Smell a Rat" būtu kāda vaina? Dažas pēdējās dziesmas albumā gan man kaut kā nedaudz mazāk patīk, bet varbūt tas tāpēc, ka tās esmu mazāk klausījies, tagad grūti pateikt.
2009-01-19 11:12:37
music, 2002

Escapology

5.0
Ar savu piekto solo ierakstu "Escapology" Robijs Viljamss bija izlēmis reiz un par visiem laikiem beidzot iekarot arī iepriekš tik neapkļāvīgo ASV mūzikas tirgu un kļūt par patiešām globālu fenomenu. Īpašas izvēles Robijam gan nemaz nebija - nupat noslēdzis ar EMI kontraktu par 80 miljoniem mārciņu, viņš vienkārši nedrīkstēja nepaplašināt savu slavas areālu. Vēl jo vairāk viņam bija vērts ar pasaules iekarošanu pasteigties, zinot, ka pēc šī ieraksta šķirsies viņa ceļi ar Gaju Čembersu, kas Robijam dziesmu sacerēšanā bija tikpat vitāls partneris kā Eltonam Džonam - Bernijs Topins. Līdz ar to "Escapology" nokļuva vairākas Ameriku atklāti slavinošas dziesmas un visa ieraksta noskaņa ir vairāk amerikāniska, nekā britiska. Un tagad jautājums - vai Amerika nokrita uz ceļiem Robija Viljamsa priekšā?
2009-01-15 17:26:23
music, 2002

One by One

5.0
Jau par agrīnajiem Foo Fighters ierakstiem es gluži no sajūsmas karstu strūklu nelaidu (pretīgs izteikums, ne?), bet sākot ar "One by One" viņi mani interesē vēl mazāk. Pat singli uz šo brīdi viņiem vairs nav nekādi lieliskie, bet standarta dziesmas vispār grimst viduvējībā. Tāpēc vien, ka Grols un kompānija uzdrīkstas spēlēt pietiekami tradicionālu rokmūziku. Taču tās vienveidīgums, akūts ideju trūkums un garlaicību uzvedinošā noskaņa mani brīžiem pat ved izmisumā. Pie labākās gribas nevaru es šo ierakstu nosaukt par labu. Pat kaut ko rakstīt par to slinkums.
2009-01-13 11:25:52
music, 2002

Handcream for a Generation

5.0
Once there was a time when I considered "Cornershop" to be one of the nearly-greats, that is a band on the forefront of the garage rock revival movement. That was the case after I had first heard their single moderate hit from this record - "Lessons learned from Rocky I to Rocky III". That song has the basic ingredients for a garage/arena rock classic - a crunchy riff, addictive vocal melody, non particularly sense making lyrics, and a cool drive. Were all songs on this record like this, "Handcream for a generation" would have been a great record to start a new year with.
2009-01-05 10:46:09
music, 2002

X

4.5
Jē, Def Lepard astotais studijas ieraksts. Vairums no iepriekšējiem nebija sevišķi labi, kālab lai šis būtu izņēmums? Tas nav. Pat savos labākajos gados šī grupa nespēlēja sevišķi nopietnu mūziku, bet "X" pat pēc viņu pašu standartiem ir diezgan sviestains popsīgs gabals, kurš tā vien kliedz "Pērc mani", taču pārliecināt par to, ka to tiešām būtu vērts pirkt, nevar.
2008-12-30 17:14:46
music, 2002

28 Days Later

7.0
No vienas puses, Denijs Boils ir viens no angļu kinematogrāfa vizionārajiem večiem, kas jau deviņdesmito gadu vidū izkaroja pamatīgu reputāciju ar lieliskajām "Shallow Grave" un "Trainspotting". No otras puses, filmas žanrs zombijfilma ir viens no mazāk respektablajiem kino paveidiem. Ja tu savā CV ierakstītu, ka tev patīk zombijfilmas, diez vai tevi kāds uzreiz par to sāks vairāk cienīt. Gaļas gabalus raujošie ne īsti dzīvi, ne īsti miruši cilvēki - tas tev nav "Pilsonis Keins" vai filmas par Holokaustu. Oskarus par tādām nedod, un labākajā gadījumā šādu filmu veidotājs var kā Džordžs Romero kļūt par kulta personību, bet ne par izteikti respektablu režisoru.
2008-12-30 16:25:26
film, 2002

The Rising

7.0
Ar "The Rising" Brūss Springstīns atbildēja uz 11.septembra teroraktiem. Es, protams, neesmu iedziļinājies šajā situācijā, bet mana hipotēze ir tāda, ka Boss par šī "pasākuma" vaininiekiem uzskatīja sliktos puišus no islāma zemēm un nevis ASV valdību. Taču tas ir gluži attaisnojami, jo filma "Zeitgeist" tolaik vēl nebija iznākusi un līdz ar to Bosam vēl nebija iespējas uzzināt, ka visu pasaulē inscinē žīdu-masonu sazvērestība ar mērķi pārvaldīt pasauli vēl vairāk nekā tā to pārvalda patlaban. Vai iepriekšējos teikumus vajadzētu uztvert ar sarkasmu vai arī nopietni, es pats īsti neņemos teikt.
2008-12-16 09:59:04
music, 2002

Cidade de Deus

7.5
"Dieva pilsēta" ir viena no tām filmām, par kurām es jau vairāku gadu garumā no dažādiem cilvēkiem biju dzirdējis, cik tā ir iespaidīga, pārliecinoša, šokējoša un visādā ziņā ģeniāla. Un ar to man neizbēgami rodas problēma - pietiek desmit cilvēkiem man pateikt, ka kaut kas ir labs, lai manī nobriestu pārliecība, ka tas ir kaut kas slikts. Tīri aiz spīts man gribas teikt otrādi. Bet ar šo filmu patiesībā tā nemaz nebija, jo "alternatīvo" valstu kino man jau principā patīk un līdz ar to daudzās pozitīvās atsauksmes mani vairāk noskaņoja no šīs filmas gaidīt kaut ko patiešām satriecošu. Un, lai ilgi nekultu salmus, atzīšos - neko tik izcilu es no tās nesagaidīju.
2008-12-11 13:01:18
film, 2002

Pirati XXI veka

5.5
Jo dziļāk Ļeņingradā, jo vairāk rupjību. Šī frāze gan varbūt nav tik ļoti precīza, jo Šnurs un kompānija jau ap 2000.gadu nostabilizēja, cik daudz trīsstāvīgo vārdu būtu nepieciešams izmantot katrā viņu ierakstā, un "21.gadsimta pirāti" nav nedz sevišķi rupjāks, nedz sevišķi mazāk rupjš kā citi viņu veikumi.
2008-11-11 15:08:01
music, 2002

By the Way

7.5
Ar Chili Peppers astoto studijas plati "By the way" man neveidojas nekādas liriskas atmiņas. Tas nav "Californication", kurš vidusskolas laikos tika uzskatīts par teju vai augstāko rokmūzikas sasniegumu, tā vadošie hiti ne tuvu nekļuva tik leģendāri kā "Otherside", "Under the bridge" utt., un tomēr kopumā tas ir pilnīgi pietiekoši kompetents ieraksts, lai es tādu reizēm varētu paklausīties. Varbūt ne gluži regulāri, jo vispār RHCP ne tuvu nav mana mīļākā grupa, bet tas jau ir cits stāsts.
2008-11-05 09:42:22
music, 2002

Six Degrees of Inner Turbulence

6.5
Ar "Sešiem iekšējā nemiera līmeņiem" Dream Theater iesoļoja trešajā gadu tūkstotī, pierādot, ka viņi joprojām ir viena no spēcīgākajām progresīvā metāla "komandām". Šajā ierakstā Petručī, Labrī un kompānija apskata dažādas problēmas, kas cilvēka dzīvē mēdz to novest no pareizā ceļa (bet es laikam šoreiz pārmaiņas pēc sevišķi neiedziļināšos šīs grupas tekstos, jo nosaukt DT poētiku par sevišķi dziļu vai veiksmīgu, parasti ir pagrūti, un ir jābūt tiešām naivam tīnim, lai no viņiem gaidītu kaut ko baigi dziļo. Cita lieta, ka Petruči pirksti ir kā zibeņi un Portnojs bungas dauza tā, it kā viņam dzītos pakaļ vesela persiešu armija, bet dzejdari un filozofi šie veči noteikti nav.
2008-09-19 10:02:15
music, 2002

Is This It

8.0
Divi tūkstoši otrajā gadā mūzikas pasaulē bija maz "karstāku" grupu par "The Strokes". Viņi tika uzcelti garage rock revival kustības pašā augstākajā punktā, virs visiem "The Hives", "White Stripes", "Black Rebel Motorcycle Club" un citiem līdziniekiem. Un patiešām - tā bija pietiekami svaiga vēsma, ar ko Strokes ienāca mūzikas tirgū. Tāds godīgs un ne pārāk pretenciozs rokenrols kā "Last Nite" vienkārši nevarēja neiekarot sirdis. Zināmā mērā varētu teikt, ka Strokes un līdzinieki atteicās no pēdējo divu (trīs?) dekāžu mūzikas devuma un atgriezās pie saknēm - "The Stooges", MC5, zināmā mērā - "Velvet Underground" tradīcijām. Un tas bija labi.
2008-09-11 09:22:17
music, 2002

Get in the Ring

4.5
Ja nemaldos, uz 2002.gada septembra sākumā, kad ar Ziņģi bijām uz "H-Blockx" uzstāšanos "Back to school" koncerta ietvaros, "Get in the Ring" vēl nebija nācis klajā. Ja tomēr maldos, tad vismaz dzirdējis es to noteikti nebiju, un zināju no šī ieraksta vien pirmo singlu - "Ring of Fire". No koncertā dzirdētā ar garantiju atceros vienīgi "Berlin Monsta City", pat "The Power" ne.
2008-09-03 10:38:41
music, 2002

Interstate 60

8.0
Šo filmu skatījos diezgan īpatnēja iemesla dēļ - proti, tā ir viena no iecienītākajām filmām (atbilstoši viņa CS profilam) vienam no mūsu couchsurfing viesiem - somu puisim vārdā Olli. Tu vaicāsi - kāpēc tu skaties kaut kādu kaučsērferu iecienītākās filmas, tikpat labi tam cilvēkam varētu patikt "Date Movie", vai tad tu to arī skatītos? Es atbildu: ja cilvēkam iecienītākā grāmata ir "Hitchhikers guide to the Galaxy", bet pārējās iecienītākās filmas ir Terija Giljema darbi, tad man nemaz neatliek izvēle - uzticēties viņa gaumei vai nē, man gluži vienkārši VAJADZĒJA noskatīties šo filmu.
2008-08-06 08:24:59
film, 2002

Secretary

7.5
"Sekretāre" ir viena no visdīvainākajām filmām, ko pēdējā laikā esmu redzējis. Un es skatos ĻOTI dīvainas filmas. Dīvainuma ziņā vienīgais, kam to varētu pielīdzināt, ir "Taksidermija", taču šī filma nebija ne tuvu tik pretīga. Patiesībā tā vispār nebija pretīga. Ja neņem vērā, ka šī filma ir par jaunu sievieti, kura kopš septītās klases regulāri sev nodara miesas bojājumus, jo viņai patīk izjust sāpes.
2008-06-12 11:46:29
film, 2002

Auswaertsspiel

7.0
"Auswärtsspiel" ir pēdējais Die Toten Hosen ieraksts, kas iznāca laikā, kad manā rīcībā vēl bija mūzikas kanāls VIVA un kad es ar prieku to skatījos. Līdz ar to vismaz četrām šī ieraksta dziesmām esmu redzējis arī klipus - tās ir "Steh auf, wenn du am Boden bist", "Kein Alkohol", "Nur zu Besuch" un "Was zaehlt". Tāpēc sākšu ar pievēršanos tieši singliem (ievērojot to, ka runāt par kaut kādu kopīgu albuma struktūru un centrālo tēmu Toten Hosen gadījumā varētu būt lieki).
2008-06-10 17:52:35
music, 2002

Senza sangue

7.5
Alesandro Bariko darbs "Bez asinīm" ir droši vien īsākais romāns, ko man jebkad nācies lasīt. Tas vēsta par divām sastarpēji saistītām epizodēm. Pirmajā - kādas mazas meitenītes klābūtnē (viņai esot paslēptai zem grīdas) tiek nogalināts viņas tēvs un brālis. Otrā - viņa sastopas ar pēdējo dzīvo no trim vīriešiem, kas bija šajā dubultslepkavībā iesaistīti.
2008-03-21 18:06:58
book, 2002

S1m0ne

6.5
Jaunzēlandiešu izcelsmes režisors Endrjū Nikols ir cilvēks, kas radīja lielisko "Trumena šova" scenāriju un kura darbu vidū ietilpst arī "The Terminal" un "Lord of War". Savā otrajā režijas darbā Nikols pievēršas tēmai par aktiera un režisora attiecībām, par to, kas ir un kas nav blēdībām un tam, kādā veidā Als Pačino savā stipri cienījamā vecumā spēj joprojām būt vitāls un seksīgs.
2008-03-17 12:38:28
film, 2002

Kafka on the Shore

8.5
"Kafka pludmalē" ir vēl viens romāns, kas man kārtējo reizi liek noliekt galvu Haruki Murakami priekšā un atzīt viņu par ģēniju. Romāns ir vienlaikus absolūti svaigs un iepriekš nedzirdētām tēmām caurvīts un 100% Murakamisks - cits rakstnieks tādu nemūžam neuzrakstītu ne uz pusi tik labi.
2008-02-04 15:51:13
book, 2002

Futurama Season 4

6.7
Nepagāja daudz laika kopš pabeidzām skatīties 3.sezonu, kad bijām jau cauri arī ceturtajai. Ne jau tāpēc, ka tur ir maz sēriju (lai gan to patiešām ir tikai 12), bet tāpēc ka daudzas no tām nesen jau bijām skatījušies (jo nosaukt mūs par sistemātiskiem hronoloģiskiem Futurama skatītājiem laikam gan nevarēs).
2008-01-11 15:54:19
film, 2002

Return to the village of winter

7.5
"Atgriešanās ziemas ciemā" ir pirmais Beļģijas ieraksts manā faktoīdā. Pacelsim par to glāzes!
2007-11-07 11:20:32
book, 2002

Ten Minutes Older: The Cello

5.0
"Ten Minutes Older" patiesībā nav filma, bet īsfilmu apkopojums. Un vēl vairāk - tā ir puse no īsfilmu apkopojuma, jo eksistē arī otra tās daļa, kas saucas "The Trumpet". Šeit dažādi slaveni režisori desmit minūtēs mēģina kaut ko pateikt par tēmu "Laiks". Katrs savā vairāk vai mazāk uztveramā manierē.
2007-11-05 12:22:42
film, 2002

The Rutles 2: Can`t Buy Me Lunch

4.0
Bieži tev cilvēki saka - izvairies no draņķīgu turpinājumu skatīšanās! Cik labs lai arī nebūtu oriģināls, turpinājums būs tikai naudas kāšanas mēģinājums, kas tev sagādās šķidru vēderu un liks vilties dzīvē kopumā.
2007-10-29 15:05:39
film, 2002

The mother and the dog

6.5
Patiesībā es brīnos, kas licis "Atēnai" izdod latviešu valodā tieši šo somu romānu. Nav jau tā, ka Anja Snellmane būtu fenomenāli populāra rakstniece (es jau arī neesmu šajā jautājumā eksperts, bet Wikipedia viņai veltī veselas divas rindiņas apraksta). Un tomēr šis romāns ir latviski izdots, un man kā lasītājam ir iespējams iepazīt šo nebūt ne diez ko dzīvespriecīgo stāstu.
2007-08-31 17:10:31
book, 2002

The Ungodly Farce

8.6
Svens Oge Madsens Dānijā, kā izrādās, ir viens no populārakajiem rakstniekiem. Taču šis romāns pat nav tulkots angliski. Dīvaini, kā tas sagadījies, ka man to izdevās dabūt latviešu valodā.
2007-08-19 00:00:00
book, 2002

Kung Pow! Enter the Fist

7.0
Cik daudzas ķīniešu/honkongiešu kauju filmas esi redzējis tu? Un cik es? Nevienu. Vai tas nozīmē, ka parodija par šādām filmām mani nevarētu ieintersēt? Ne gluži.
2007-06-29 00:00:00
film, 2002

The Office Season 1

8.0
Sākot skatīties "The Office", es pieļāvu vienu būtisku kļūdu. Es biju pārliecināts, ka šis seriāls ir kaut kas līdzīgs kā "The IT Crowd" un gaidīju, ka joki man birs virsū kā čiekuri un man atliks tikai sargāt galvu no lielākajiem no tiem.
2007-06-07 00:00:00
film, 2002

Sahara with Michael Palin

7.5
Noskatījāmies trešo no Maikla Peilina ceļojumu piezīmju raidījumu cikliem - "80 dienās apkārt pasaulei" un "Himalajiem" šoreiz seko Peilina ceļojums pa Sahāru. Tāpat kā tas bija Himalaju filmas gadījumā, nav tā, ka Peilins visu raidījuma laiku to vien dara, kā vazājas pa peizāžām - toreiz kalniem, šoreiz tuksnesi. Liela raidījumu daļa aiziet, iepazīstot dažādās cilvēku grupas, kas dzīvo apkārt Sahārai. Līdz ar to arī Peilina apmeklēto valstu kopums ir diezgan bagātīgs - Gibraltāra, Maroka, Rietumsahāra, Mauritānija, Senegāla, Mali, Nigēra, Alžīrija, Lībija, Tunisija un Sūta (nezinu, kā pareizi latviešu valodā rakstāma Ceuta).
2007-05-06 00:00:00
film, 2002

Orange County

5.0
Reizēm gadās, ka es lejuplādēju kādu filmu un tikai pēcāk aizdomājos, kāpēc to vispār esmu darījis. Vismaz ar "Orange County" tas ir tipisks šāds gadījums. Kaut kur man bija zemapziņā iesēdies, ka šo filmu vajadētu noskatīties, lai arī īsti drošs, kas tā tāda ir, es nemaz nebiju.
2007-04-21 00:00:00
film, 2002

Blood Money

8.5
"Asins nauda" ir viens no jaunākajiem Gaidošā Tuoma apaļajiem ripuļiem ar ierakstītajām skaņām un es to šodien klausos pirmo reizi. Jāatzīst, ka šis ieraksts man tīk daudz labāk nekā šogad izdotie "Bāreņi". Šeit mēs Tuomu dzirdam diezgan dusmīgā noskaņojumā un viņš pauž savu skarbo neapmierinātību ar to, kas mūsdienās pasaulē notiek.
2007-01-18 00:00:00
music, 2002

RaumZeit

6.5
(valoda:vācu) Kristians Linkers ir autors, kas specializējas literatūrā bērniem un jauniešiem un no šī viņa debijas romāna pat muļķim viņa specializācija kļūtu skaidra. Romāna galvenais varonis ir 16 gadus vecs mazgadīgais noziedznieks Tims, kurš kopā ar korešu bija braucis nolaupītā mašīnā un izmēģinājis kaifu, iebraucot kokā, tikai korešam nenostrādāja gaisa spilvens un tas atstiepa kātus. Bet citādi Tims ir diezgan attīstīts garīgajā ziņā džeks, kas būtu spējis mācīties un pat labi, ja vien būtu gribējis. Cietumā viņš mēģina izlavierēt no pārmērīgas satuvināšanās ar arābu vai naciķu grupējumiem un tas viņam zināmā mērā pat izodas. Vēl viņam izdodas tur atrodoties atrast draudzeni - meiteni vārdā... hmm.. aizmirsu, kā viņu sauca, patiesībā vienalga, kura piedalās kaut kādā projektā, kur mazgadīgajiem zekiem tiek mācīta gleznošana. Jebkurā gadījumā, kad Tims dabū uz vīkendu "atvaļinājumu" no ieslodzījuma vietas (izrādās kaut kas tamlīdzīgs mazgadīgo cietumos Vācijā eksistē), viņš satiek to beibi un kopā ar viņu nelegāli aizbrauc uz Franciju. Es, protams, nesaprotu, kādā veidā viņi, abi divi bez tiesībām un Tims pat bez pases, varētu šķērsot robežu, bet par to man ir lielā mērā nospļauties. Tur nu viņi ņem un Francijā puļķējas uz vella paraušanu, kā rezultātā Tims par vienu dienu vēlāk atgriežas cietumā un tiek sodīts ar individuālo ieslodzījumu. Papildus tam viņš arī nav nodevis kaut kādam nacistu pārstāvim vēstuli, līdz ar to tiek solīti atdauzīts un nonāk kaut kādā bunkurā, kur viņš sēž par sodu (nesaprotu gan, kāpēc sodīja viņu, ja jau viņš bija cietušais, bet par to man arī ir vairāk vai mazāk nospļauties). Beigu beigās viņš tur sēž un ir ieslodzīts. Jā, un viņam ļoti patīk "Die toten Hosen" albūms "Unsterblich", kur visas dziesmas ir "par viņu". Piemēram, viņš arī nekad nespēlētu Bayern rindās, viņš ir sajūsmā par "Unsterblich" utt. Ā, un arī ar viņu mēdz sarunāties ledusskapis. Ar mani gan nemēdz. Žēl, ka tā, vai ne? Ja es būtu tīnis, iespējams, man šī grāmata patiktu labāk, bet tā kā es neesmu, tad es to varu novērtēt kā ne pārāk interesantu lasāmvielu pusaudžiem, kas mani ne pārāk saista.
2006-11-30 00:00:00
book, 2002

8 Women

8.5
This is the fourth film by Ozon I`ve seen this far - after "Swimming Pool", "Water drops on hot rocks" and "5x2" and this far it was the best one. The film supports a great cast of French female actresses including Catharine Deneuve, Isabelle Hupert, Fanny Ardant and others. One of the actresses (Virginie Ledoyen) looked that much like Audrey Tautou that I was perfectly sure that she was also in the movie. The film in itself is a classical "who killed the old man" story, yet Francois Ozon does lots of his favourite tricks in order it not to be a trivial "who did it" flick. First, he inserts bizarre musical bits in the film (reminding me of the "Water drops" film), then there`s that many unexpected twists that even Agatha Christie would have never thought of that, then there`s lots of sexuality, sensuality etc. Then the film is just beautifully filmed despite it being performed in a theatre like fashion where almost everything happens in a single room where everything looks quite unreal. A brilliant film for sure. And what do you think - who killed Marcel? Was it his mother in law? Maybe it was his wife who cheated him with his partner? Or her sister that was secretly in love with him? Or one of his daughters (one that was pregnant and other whom nobody respected)? Maybe Madam Chanel - the old black lesbian woman? Or was it his chambermaid Louise who he had an affair with? And if not - maybe it was his sister who needed his money? Who knows? I`ll tell you does - someone who has seen the film. Somoene like me.
2006-08-17 00:00:00
film, 2002

Raabe Baikal

6.0
A young fellow goes to a boarding school. Some things happen to him, some - to others. The novel contains lots of stories that aren`t too closely related. Several of them are memorable, most are not.
2006-03-29 00:00:00
book, 2002

Up The Bracket

7.0
A few years ago the Libertines were selling better than hotcakes and the entire world was raving about them. And then they split up. Or their lead singer died from OD-ing. Or there was some other reason, why the band split up. Anyhow, nowadays only very few people remember about how good this band used to be. I don`t mean that they`re forgotten, but if you`d ask the average listener what he thinks about the Libertines, most likely he`ll say: "Artic Monkeys rule!" or something like that.
2006-04-06 00:00:00
music, 2002

Eden Plaza

4.5
Modern life is rubbish. That`s a quote by Blur I guess. But modern literature is rubbish as well. Especially if we`re talking modern German literature. Ok, maybe not all of it stinks but books like this one do for sure. It`s the story how a woman goes through several relationships one less interesting than the other. Eden Plaza is the place where she meets one of her men. This is a perfect example of an empty book, the bad thing about it is not that it`s not interesting but the fact that there`s absolutely nothing in it. It doesn`t stand out for anything. It`s just one more book. Some more cut trees is all that it can produce. I may be a little harsh on Mrs. Leupold but the only reason why one could read such a thing is trying to maintain his knowledge of German. Since it`s just what I`m doing it I can`t complain. Yet there are undoubtely zillions of better books than this one. Even the books that are worse are probably better than it - for some of them are at least interesting to read. If "Eden Plaza" would be found on a shelf I`d call it filler. If I read it all by itself it`s still filler without any stuff to be filler for.
2005-11-02 00:00:00
book, 2002

Young Talents

5.0
Less (that`s a name) is a young man/boy living in the GDR of 1980s. After a brief encounter with his cousine Radost he goes to Eastern Berlin to live with his uncle Wanja (who`s full name is Werner, so he ain`t no Russkie). Anyhow it`s a bit of a change for a young man from a tiny town somewhere in the country. He gets to meet an anarchist philosopher, a crappy and boring poet and a punk named Beck. He also has relationships with two girls - one of them a nice girl named Irene and another - a cool chick named Dani. The most remarkable thing about the book is the fact that choruses of famous punk rock songs of the era sometimes appear in the text. So are people that like "The Exploited" or some other half-obscure punk bands among the characters. I presume this book could be best described as hip. Yet not being a particulary hip person myself I found it to be kinda dumb and not particulary interesting. Therefore goodbye and thanks for all the fish!
2005-10-13 00:00:00
book, 2002

The Milkman

8.0
This book was something new for me in several aspects. First, it was the first book by R.S. I read. Not too surprising though, for he isn`t that popular. Second, never before had I read a book where characters occasionaly speak in yiddish. Not that I learned anything from that language, apart from "Meschugge" and "Kuss mech in toches" which I knew before this book. Then the contents of the book were really untrivial - it`s about modern days of Jews in Germany and about what people`s attitudes towards Germans are, what they think of themselves and of the others. The leading character is a man in his early seventies who can`t accept that he`s got cancer (because he hasn`t got cancer), who can`t accept that his son lives with a German woman (although he himself also lives with a German woman), and who doesn`t want to spend a rather big amount of money for his friends eye surgery. The interesting aspect for me was how the Jews draw a very strict line between themselves and the "gojim". For a partly Jewish person like myself it was quite a surprise, it was also interesting to read about the different approaches towards the state of Israel and towards the Palestinians the German jews have nowadays. As a pure work of art the book ain`t no slouch either, but it`s surely mostly the content and not the form that made the difference for me.
2005-09-16 00:00:00
book, 2002

Road to Perdition

7.0
I don`t know why but I thought a bit differently what this film was going about than what it actually happened to be about. To start with I never was a fan of gangster films (I guess I`ve already mentioned it on the factoid but I have no intention to check that up right now), and that means that I will never drool and rave about a certain piece of cinematic work only because somebody mentions the name of Al Capone in it, even if Al Capone was the greatest person of the 20th century. Neither am I wild about Tom Hanks. Ok, that`s no wonder for I`m not into guys. But I mean that Tom Hanks ain`t my favourite actor in the whole wide world. So in this film he plays a hitman who`s family except for one son is murdered by the son of Hanks`s boss. Since he doesn`t know a better way, Hanks goes on a mission of revenge. A bit similar to Kill Bill, by the way, only the boss`s son and Hanks were never lovers. So, the film is quite touching and it ain`t that brutal and it`s cool how Michael Sullivan (that`s Hank`s name) tries to save his son from ending up on a road to perdition. Yeah, that`s good that Michael Jr. never came to some revenge mission of his own. But the great depression and the whole thing about this movie don`t really fall into the category I`d call "mine". So that`s the point I`m trying to make.
2005-07-12 00:00:00
film, 2002

Talk to Her

8.0
This is a film that preceeded Kill Bill by Quentin Tarantino. How could the guy with Q at the beginning of his name otherwise thought of what was happening to Beatrice while she was in a comatose state? I mean a doctor using her as a whore for necrophilic rednecks is a good concept, and it probably can bring you some easy cash, but Quentin ain`t that creative himself to think of that without the help of some gay Spanish director who likes to make films about drags-queens bragging how cool it is to have both tits and a penis, and how guys love blow-jobs from a woman with a penis. Hey, there was this song "Your mother got a penis" by this techno-rap artist, who`s name I`ve sadly forgotten. Goldie Lookin` Chain - yup, I remembered it! Anyhow, Talk to her has no signs of drag-queens, or at least if there is one fellow who may be a bit sick, he at least never wears women`s panties in a way so the others could see that. Instead he stalks a girl and when she falls into a coma he becomes her private nurse at the hospital and imagines that they have a normal relationship going. That is, until he gets her pregnant, the dork! Then there`s another fellow who`s girlfriend is also in a coma after she was hit by a bull (she`s a bullfighter). A strange relationship starts between the two fellows. No, they don`t do kinky stuff with each other! The film is kinda good, not particulary the kind of cinema I`m interested in, but - yes, it is provoking, yes, it is beautifuly done, yes, I liked it. And, no, I don`t think that it is cool to have sex with a partially dead person, and I don`t think that the fellow - Benigno - was sane.
2005-06-17 00:00:00
film, 2002

Brainwashed

7.0
This record came out when George was already deceased, yet from the album you`d never guess that its maker was closer to death than Latvia to being the poorest country in Europe. Yet Mr. Harrison still had quite a big share of optimism, which can be clearly felt in his music. In terms of style this is a mix of Traveling Wilburys with 80s Tom Petty. "Looking for my love" is some sort of Wilburys` "Handle with care" (or was it "The end of the line"). I can even imagine a video to it with Harrison and his pals on a train with their accoustic guitars. "Any road" has a good line "If you don`t know where you`re going, any road will take you there." As a matter of fact it proves which one was the central Wilbury. The only song that doesn`t follow the same pattern is the title track - a political song about being brainwashed. Yet towards the middle it loses its afression and also comes out as a Traveling Wilburys song. Not that it`s bad.
2005-06-17 00:00:00
music, 2002

American IV: The Man Comes Around

6.5
Although I have quite a positive attitude towards Mr Cash, I can`t call this record a particulary good one. Of course, it`s no problem to see that it was written and recorded by a man who wasn`t young and healthy anymore - in fact he died not so much later after the album came out. Therefore, for example, his cover of Nine Inch Nails "Hurt" is a great song, it`s powerful, no not really powerful, it`s a song of a dying man about hurting - you feel that Cash knows what hurt really is. But his own songs on the album aren`t that good. He also does a cover of Depeche Mode`s "Personal Jesus" which ain`t bad but ain`t that great either. And, of course, the cover of Beatles "In My Life" is much worse than the original but that`s no wonder, for it ain`t particulary easy to improve a Beatles song. From Cash`s own compositions the title track is probably the best one, but it`s not very mindblowing.
2005-06-10 00:00:00
music, 2002

Stealing Harward

4.0
Imagine a film that features the singer of "Stillwater" and Tom Green. What do you think would come out of it? Not much you say? Damn right you are. Ok, I gotta admit that this film is nowhere near as bad as "Freddy got fingered". On the other hand very few things are (on my factoid only "Son of the mask" and "Dorm daze" received that level of crappy rating). Anyhow, this fellow John Plummer wants to live happily with his girlfriend but it happens that he`s promised his niece to pay for her college, which is a thing he can`t manage because he hasn`t got that much money. So he hooks up with his dorky pal named Duff (played by T.Green) in order to gain some easy money, which can at best be done in the world of crime. Of course this film is a comedy, a silly one as a matter of fact. It has a lot of cliches in it, which also doesn`t make me wonder. Still I would consider this film at least average if there wasn`t for one thing I totally hate in movies because it`s just so lame that you can`t think of anything lamer than it - it`s a man being "loved" (physically) by a dog. Damn is it the most stupid thing that happens in about 50% of stupid comedies! And another one of those things is the stupidity of the main character who rather lets his fiancee think that he`s having an affair than tells her that he`s got this money problem.
2005-06-09 00:00:00
film, 2002

In America

9.0
This film has nothing in common with "Unce Upon A Time In America", which on the other hand isn`t the same film as "Once Upon A Time In Mexico". This film is a story about an Irish family that moves to the States. The family consists of Johnny - the father, Sarah - the mother, and Christy and Ariel - the daughters. Inside all of them carry Frankie - the son who died at the age of five. Christy, the elder daughter, is the central figure in the film, because we partly see everything her way. She believes that she has three wishes from Frankie which will be fulfilled. The family struggles for the parents can`t find work as actors, Sarah is pregnant with another daughter but there seem to be medical problems with the unborn child, and none of them has got over Frankie. They encounter a strange artist named Mateo who becomes very much attached to the family. And then there`s E.T. from the film E.T., who`s also a symbol in the film. The film is a moving one, it`s not about surviving in America or the American dream, of course, it`s about grief, about loss and about love.
2005-06-01 00:00:00
film, 2002

Sweet Sixteen

6.5
Why is sixteen the number of years when the word "sweet" is usually used? I`ve got no idea for that. You see, at sixteen a person rarely is really sweet stuck in the middle of being a loser at school - either a loser in social rankings, in financial status, in marks, in personal life or somewhere else. And Liam, the main hero of this film, can certainly be called a loser in many categories. He`s not even sixteen yet, but he already doesn`t go to school and lives from selling fags and stolen drugs. He`s Scottish (just like most people in Scotland) so he speaks some really weird language. One thing I`m sure about is that you should use the word "wee" very often if you want to be a real Scottish person. He`s got a friend named Pinball together with whom Liam does what he does. By the way, they don`t use drugs themselves. Liam mainly only wants to help his poor mother who on the other hand doesn`t want to be helped. Somebody told me this film was similar to "Trainspotting" but I didn`t find it that way. First, the story wasn`t that good, then the actors and last but not least the music. If "Trainspotting" provided the soundtrack of a generation "Sweet Sixteen" falls flat at doing that. Yet this ain`t a bad film.
2005-05-23 00:00:00
film, 2002

The Book of Illusions

6.5
The story of a lost American film maker from 1920s who happens to be still alive in the modern days.
2005-03-25 00:00:00
book, 2002

Oscar and the Lady in Pink

9.0
This story is a part in the group of stories by Mr. Schmitt about religion. The story in question focuses on Christianity. Oscar is a boy of about ten who writes letters to God as the Lady in Pink has told him to do. This lady in pink is an old nurse at the hospital where Oscar is bound to spend his last days. He has cancer all over him and the lady in pink helps him to be able with his very close death. Unbelieving at first, very believing at last Oscar writes to God his whole life. The lady in red comes up with a plan - Oscar has to live every remaining day of his life as if it was 10 years. So he manages to live a fruitful and long life within the last ten days he`s given. He starts off with early childhood, goes through teenage years and realising love, until passing out being about 100 years old. In the notes for this book I read that E.E.S. himself couldn`t stop tears when he read the story printed, and I have very little doubt that it`s true. It`s so sad and yet so optimistic, so realistic, so fatalistic, so everything you want it to be that you don`t even need words to describe it.
2005-04-27 00:00:00
book, 2002

The Time Machine

5.0
It ain`t the classic version of Time Machine from 1960, but this version was directed by a great-great-great-grandson of Herbert Wells. Not that it makes the film better or worse. But there`s certainly one thing about both of those films - filmmakers don`t follow Well`s vision about both Eloi and Morlocks not being particulary good. In this movie, for instance, Eloi allow Morlocks to use themselves as some sort of food only because Morlocks manipulate their minds. Whilst Wells had his vision about the working class living underground and transforming into some wild beings and the upperclass turning into upperclass twats with no brain whatsoever jumping around like bunnies and caring for nothing, those darned makers of film even let Eloi know common English and have the sign of "Tiffany`s". The hero loses his bride who`s killed by a robber and he creates a time machine to go back in time and save her, but she dies anyway and he understands that he can`t change the past but doesn`t understand why. So he goes to the future to have this question answered. Ultimately he ends up 800000 in the future in the world of Morlocks and Eloi (which have separated one from another after the Moon broke). The film has pretty good SFX, but apart from it it`s pretty flat, has quite a lot of plot holes in the size of a manhole, oh, and Morlocks look silly.
2005-04-08 00:00:00
film, 2002

The Minotaur takes a cigarette break

6.0
The title is very promising indeed. The legendary Minotaur is living among us until today, he doesn`t eat virgins anymore, he`s become a cook in North Carolina, he`s lonely and his life is miserable. I guess, if the same story would be told about some simple man it would sound pathetically boring and uninspiring (ok, losers are interesting sometimes, as they are in "Sideways"). Minotaur has problems communicating with his colleagues because he can`t speak clearly through his bulls mouth. He ain`t very smart, but he isn`t dumb. He falls in love with a waitress named Kelly with very big breasts. The novel has quite a lot of sex in it, at some moments totally pointless. Overall this book isn`t really anything - it`s neither funny nor dramatic, neither pretentious nor minimalistic. I`ve surely read worse but I`ve read better as well. With the idea of placing Minotaurus in the modern wold much better things could certainly be done. So it has become just a boring pointless experience.
2005-03-22 00:00:00
book, 2002

30 No 1 Elvis Hits

6.5
Elvis is dead, and even I know it. But he was alive, and recorded some nasty rock`n`roll back then. Ok, not nasty, but rock`n`roll nevertheless. Of course, it didn`t take him too much to become a complete sellout and a Frankie Sinatra wannabe without the personality and the voice. But "(Let me be)You Teddy Bear", "All Shook Up", "Jailhouse rock" and many more of his songs are bound to last more than a lunch time, and the only remixed song on this album - "A little less conversation" is good in its form. What drags the collection down is the sappier part of his songs - something like "Love me tender", "Are you lonesome tonight", "Suspicious minds" etc. Some of those songs may not even be bad, but it ain`t music - it`s corporative shit. But man, you gotta dig that sound of "Hound Dog".
2005-03-17 00:00:00
music, 2002

The blue dress

6.0
I`m not really sure whether I`m into books about homosexual people, but this is one piece of this category. There`s this man who`s lost his lover who died from cancer, and there`s this woman who`s husband die in a traffic accident. Both of them are lonely and have no one to comfort them. The woman does find a lover for herself but she doesn`t really know wheter she wants him just for sex, or she wants him for all but sex. They form a weird couple, but I guess I have already seen a couple like this in some film. The gay men fall into the most popular category of homosexual men - they are fashion designers, and it`s actually what brought the remaining one of them and the woman together - she brought a blue dress from those gay men. Not a particulary interesting book, of course, but not half bad as well, just not my kind of literature.
2005-02-14 00:00:00
book, 2002

The Mothman Prophecies

6.5
Mystery, mystery. And thriller, of course. John Klein (I`d prefer Calvin, but there`s nothing I can do about it) is a successful media man - man, is there a lot of films about successful media men! He has a beautiful wife to whom he makes love in a closet of a house they just bought. But when they drive somewhere John`s life collapses as his wife sees a mothman and crashes the car dying afterwards in the hospital. His grief is too strong and in 2 years he hasn`t really recovered from that. But when he in a strange way finds himself in a place called Point Pleasant John starts really freaking out. And in that Point Pleasant weird things come to peoples eyes, ears and dreams. Mostly they are around a certain mothman - a weirdo looking like an ugly batman. The mothman is some sort of an ancient creature higher than man who can see almost everything, and he`s very good at predicting catastrophes. But what`s the problem - is to find out where the catastrophe is going to happen. John meets a good looking police officer named Connie (so he wouldn`t be alone) and a man going crazy named Gordon. What`s crazy about the film is that it says based on true events. Ok, I`m probably not open minded enough but I still believe that things like this are rarely based on something true (unless the base isn`t used at all). But the film ain`t even half bad, although it looks visually a bit B-movie`ish.
2005-01-30 00:00:00
film, 2002

The Story of Nothing

6.0
What`s weird about German literature (ok, this one is Austrian, but there`s not that much of a difference between the writers from those two countries) - it`s that most of the books that I don`t like fall into two categories - they are either too boring and too trivial or they don`t make no sense at all. This one by Peter Glaser is one of the latter. There`s five stories in the book and not a single one of them makes much sense to me. It`s probably because they are meant to show that there is no sense to life whatsoever but they aren`t particulary amazingly written as well. In "The Story of Nothing" a man is looking for his missing aunt. "Nobody" is about a man and his wife that have different parted libraries - there`s one good thing in it that the man buys books for his cat to sleep in the book boxes but after that books end up in the cats house and the cat ain`t happy anymore. "The three body problem" is about a paper factory worker, his lover and his roommate. "Roomcare" is about a woman that cleans rooms for two men - and is a lover for both of them. "After a long summer" - I don`t know what`s it about, probably the summer of 2001 - just before September 11. I can`t this rate very low - I guess I probably did get the point that there is no point, but it`s not entertaining for sure.
2005-01-29 00:00:00
book, 2002

U2 Live from Slane Castle Ireland

7.5
This is not the U2 gig at Slane Castle itself but a TV version of it - which cuts about half of the songs from the actual performance. But since I can`t call myself a particulary huge fan of the band I don`t mind that. On this version we get all the singles from the newest album at the date of the concert - "All that you can`t leave behind". I never liked those songs too much but in the live versions they certainly sound much better than on the album. Especially it goes for "Beautiful Day". "Stuck in a moment" on the other hand doesn`t work particulary well but it`s a dull song anyway. From the older stuff U2 do their first single ever, which they played when were at the castle for the first time, it`s ok, although nothing too spectacular. "Sunday Bloody Sunday" goes quite different from the studio version, partly for the best, partly for the worst. Then there`s "One" - it`s just too overplayed for me to enjoy it. But "Where the Streets Have No Name" and "Pride (In the name of love)" both are very good. I gotta admit that on the big stage U2 are a very powerful force, even now when they can`t bring too much interesting stuff in the studio.
2004-12-15 00:00:00
film, 2002

24 Hour Party People

5.0
Why do I always watch them films about music? I don`t really know the answer to that. And this was certainly a bad choice what to watch. The film is somewhat between a real motion picture and a documentary - most of the stuff really did happen but in a bit different manner. What really bother`s me is the style of music you get in this film. I`m not a particular goer for the "Joy Division", "Happy Mondays" sound but it`s what you basically get. The centre piece of the film is a TV guy named Tony Wilson, a man who owned the label that recorded Joy Division and Happy Mondays. Later he also founded the Hacienda - the most notorious nightclub in Manchester. But what`s bad is that it`s the place where rave was born. And you can guess - to I like rave? No, I don`t. And I`m not particulary interested in Mr. Wilson`s life (although Steve Coogan is a good actor). So, we get this drugs issue, and Wilson`s private life. And nothing else? Oh, yeah, we get a mess of a movie - with disturbing music, no point being made, actually - with nothing. The only positive thing I can find here is the first ten minutes - before we switch to new-wave. Punk was pretty good, I liked the way the first Sex Pistols concert was shown, but after that everything went slowly downwards. Unless you can identify yourself with this kind of music I don`t think you should watch this.
2004-12-03 00:00:00
film, 2002

Die Hochzeit von Auschwitz

7.0
This is one hell of a scary book. First, because it is real - there`s no fiction which makes it even scarier. A book about KZ is not the most pleasant thing in the world. Not that I expected it to be. Basically it`s just a love story. But a weird one indeed. He`s a leftist fighter from Austria in the Spanish war, she`s a local radicalist. They fall in love, but have to flee from the country after Franco has won the war. They decide to go to Germany, which is a stupid choice, of course. He ends up in a concentration camp, she and her child stay outside. They can get married in the camp, which is a totally strange thing - for that camp is Auschwitz, and the wedding took place only as a PR shit. Anyway, he organises something similar to rebellion and dies as a hero. She finds a new man. That`s it. The narration of the book is quite interesting - as pieces of memories by different people who were with them - relatives and pals. In the end though it`s not too clear for the pieces ar not titled - you never know who tells what. The book is dark and depressive but not too hard to read. If I hadn`t read a lot of books on this subject already, it might have had an even better impression on me.
2004-11-02 00:00:00
book, 2002

Ali G Indahouse

3.5
Ali G is the coolest dude around. He has a ding dong bigger than king-kongs, he rides a car where one one side there`s a sticker "Ali G" and on the other one "Me bitch". He`s the leader of the westside gang of his suburb. And he`s a complete loser. You must know who Ali G is - that`s a funny English guy who makes fun of rappers, gang members etc. Some of his jokes are totally primitive and pervert, just like in any teen comedy, there`s a scene when his dog lick Ali in the private parts, there`s a scene where a blind man touches him in his private parts - hell, there`s gazillions of dick jokes in this film, and they are not funny. But the gang jokes are in deed. I like the scene where a cop comes by and tells to the westcoasters to sit on a bank in the park, and one of Ali`s pals explains to him in the "nigga" language that there`s no way they`re gonna obey him, but when the cop warns that he could call their parents, they all sit down immediately. About the plot - Ali G becomes the member of the British parliament and does his best to be silly, and by doing that he saves the premier ministers butt from beign kicked. Hey, I thought of a strange parallel once again - this film was inspired by "Mr Smith goes to Washington", only in the latter nobody sucked Smith`s genitals but that was probably that way because such scenes were cut out.
2004-09-15 00:00:00
film, 2002

Harry Potter and the Chamber of Secrets

3.5
This is a movie based on a book based on a film called "Elvira, the mistress of the dark". Do you remember that black haired sexy witch with the curves that could drive you wild? Now that was one hell of a film! But what does that little dork Harry got to do with her? Did he screw her or what? Nah, she`s his sister, and that`s a certain thing. Ok, not a sister maybe, but a cousine definetely. Do you remember when her evil uncle killed her mother but she somehow survived and later was raised by some idiots? It`s the same here in Harry Potter, and even the sequence showing those days was if not an exact copy, then a cover version of this great (!) film. If you`re after plain and stupid characters, boy you`re in for a wild ride! There`s the evil dude living in a diary who seems to be a forever reappearing villain that`s bound to last a lunchtime, and there`s the little guy with his magic wand trying to stop him. There`s certainly not enought John Cleese as Nearly Headless nick to save this movie from being a useless cinematic cash-in. Ok, it may be not the worst film for children, but heck - can you name a film for children that seems stupid even for three year-olds? At least I can`t.
2004-07-14 00:00:00
film, 2002

Year of the Devil

8.5
Czech films are my passion, and I never meant to miss the latest film of Peter Zelenka on the big screen. Mr. Zelenka was until that day known to me as the scriptwriter for "Samotari" - one of my all time favourite movies. Intriguing plot, visual enjoyment - you got it. But "Rok dabla" is a completely different movie. It starts off quite slow as a filmmaker from Holland ends up in a hospital for alcoholics in the Czech Rep., and meets there the popular Czech singer-songwriter Jarek Nohavica. Later on Nohavica manages to come off over his sickness, but because of his best friend K.Plihal he joins a folk band that usually plays weddings and funerals and tours with that band "Cechomor" the country. Rock music - it`s what you get, but not only that. There`s the problem of alcohol, of belief in God, of happiness, of understanding thy neighbor etc., etc. What`s especially interesting is the fact that everybody in this film plays himself, incluing Jaz Coleman - the former leader of the punk-metal-satanic band "Killing Joke". But it isn`t a documentary, never mind how strange it would sound. It`s something like real people ar put into strange situations, where they encounter a world where normal things don`t happen very often. Cross-dressing, people exploding into little pieces, satanic rituals - it`s only the top of the iceberg what`s beneath it is what counts.
2004-09-19 00:00:00
film, 2002

The Man Without A Past

8.0
Aki Kaurasemaki is the most respected Finnish film director. Does that say a much? What do you know about Finland? Have you heard the song "Finland, Finland, Finland - the country where I want to be"? Probably you have, and that`s a good thing. But apart from being Finnish Mr. Kaurasemaki is one hell of a director. In this cinematic masterpiece (I dare to say that!) he shows us the story of M - a middleaged guy who has just come to Helsinki when some crazy young assholes hit him in the head and steal everything he ownes. When he returns from his wounds to the real world M has lost the entire memory of himself. Everything else seems to be in order with him. He gets picked up by some poor people who try to help him get back on his feet, which he does. He gets a job at the Salvation Army and even falls in love with a woman working there. There`s quite an interesting part of the movie when M is in the bank and its robbed by a man who wants to get his money back from it to be able to repay his workers, for which he later hires M. And there`s also a man who has a vicious dog named Hannibal, but it turns out that the dog isn`t a slightest bit vicious, and it`s a female dog bearing the most masculine name. The film is positive, despite it showing the lowest parts of Helsinki. At least I enjoyed it a lot, and so would you, if you knew the finnish language or at least like I didn`t mind watching the film with subtitles.
2004-08-03 00:00:00
film, 2002

Shamrock Tea

8.0
A rather strange book that sometimes isn`t entertaining but still is quite mysterious and thrilling. Basic plotline: three Irish children have power to enter a Van Eyck picture. The book is written in quite an interesting manner.
2003-12-27 00:00:00
book, 2002

Punch-Drunk Love

7.5
Isn`t it an oxymoron - Adam Sandler in a serious movie? Not, it isn`t. And it`s strange. What`s the piano all about? And those coloured bars that sometimes appear? Nethertheless the film is good. And it`s positive (although Adam does smash some things during the process). I also liked the music.
2004-02-28 00:00:00
film, 2002

Les Hommes

5.5
It sounds a little jazzy and a little like something from the area of relaxing music. As a background it seems to be working well but I can`t imagine listening to it because of liking the music. It`s not in the quality of elevator muzak, of course, but Les Hommes doesn`t stand well up to the highest standarts (are my standarts high? who knows).
2004-02-29 00:00:00
music, 2002

Frailty

7.0
A single father that has two childer sees in a vision that he must destroy demons that live among people. Nobody except for him can see that they are demons. And he starts slaying them with the help of one of his sons while the other one not without a reason thinks that his dad has gone berserk. The final is partly predictable. If it was meant to be a horror movie I was not very scared, not to say more.
2004-03-05 00:00:00
film, 2002

The Rules of Attraction

6.5
Once again it was supposed to be a comedy. I don`t actually remember seing any comic elements in the film but that it quite typical. A `Dress to get screwed` party takes place where lifes of all the films characters take their twists. Those characters are - Laureen (a girl who loses her virginity to the wrong person), Sean (a dude who`s in love with Laureen but gets laid with somebody else), Paul (a gay whom Laureen likes but who himself likes Sean) and some other people as well. The film is not groundbreaking, that`s for sure. But it features an interesting split screen sequence and bits of reversed action therefore making it a pleasant watching experience. Just took half a point from the rating for the endless masturbation situations in the film."
2004-04-02 00:00:00
film, 2002

The Pianist

8.0
Not an easy watch certainly but still a very good film. Not that it told me something I didn`t know or made me change my mind or anything like that. But it`s quite a heavy one, as if anything else could be awaited from a film about a man in the Warschauer ghetto. As a matter of fact, I don`t really want to tell much about it. It`s highly realistic although I can imagine that it stills shows not the scariest image from the place and the time, but it was enough for me. And probably for the first time it was the case with me that while watching a good film I wanted it to end as soon as possible. But it wasn`t the case.
2004-04-03 00:00:00
film, 2002

Polski Blues

8.5
Three men on their way to make a film stop in a small Polish village to meet a man who has been an idol to one of them - a retired jazz trompet player named Zdenek Koziol. The village is poor, the people drink a lot, still there is hope in there. Zdenek and Zbigniev, his friend from the days of youth, live in the village for no apparent reason. Zbigniev, although not believing in God, is the local priest. He forgives all sins to the people for he knows that it makes him feel better. Zdenek has gone partly crazy because of his rememberance of his childhood where has was told how great God is and that his vodka-drinking and everyone hitting father is to be considered as a representer of God for him, and that it`s bad to sin but still if a person sins much and repents its sins it`s good. And that it is good to kill in war, for the weapons have been blessed, etc., etc. I enjoyed the book because it shows that despite all the bullshit going on in the world there is a light also, that it`s what we make out of it is what counts.
2004-06-03 00:00:00
book, 2002