In Your Face
music — USA — 1986

6.0
Amurikāņu vokāli instrumentālo ansambli "Asaka" bieži dēvē par ska punk stila pirmo kolektīvu, lai gan man patiesībā ir grūti saprast, ar ko viņu spēlētais stils būtu tik ļoti pancīgs un atšķirīgs no tā, ko citi ar ska saistīti mūziķi spēlēja jau iepriekš. Tad jau drīzāk vismaz pēc viņu pirmās studijas plates "Tavā sejā" klausīšanās man ir radies iespaids, ka viņi varētu būt vieni no "ska funk" līderiem, jo ar pankiem saistības tajā padarīšanā ir visai maz. Un patiesībā pat tīram ska viņi ir par lēniem un rāmiem - vismaz man ir grūti iedomāties kārtīgu ska kolektīvu izpildām kaut ko tādu kā "Movement in the Light", kas ir kaut kas tuvāks easy listening nekā pankrokam.
Nē, es neapgalvoju, ka šeit nebūtu nekādu ska-isku elementu, taču tīru ska dziesmu šajā ierakstā ir gaužām maz. "A Selection" par tādu varētu saukt, ja tajā tiktu normālos daudzumos izmantoti pūšamie instrumenti (melodiski tas ir kārtīgs ska). "I Wish I Had a Date" būtu ska, ja tajā dzirdamie vokāli mazāk liktu domāt par hiphopu. "Give it up" melodija vairāk atgādina gospeli nekā ska. Patiesībā vislabāk gan no skaisma viedokļa, gan vispār man no šajā ierakstā dzirdamajām kompozīcijām patīk "Simon Says the Kingpin" (kur gan arī prasās pēc pūšamajiem instrumentiem).

Iespējams, šai grupai ir liela vēsturiska nozīme, bet kopumā man tomēr vairāk pie sirds iet popsīgs un ātrs trešās paaudzes ska, nevis šie vectētiņi
2014-06-09
comments powered by Disqus