Ireland

The Lobster

8.5
Vientulībai nē! ir apakšvirsraksts Kurta Vonnegūta romānam "Balagāns". Kā risinājumu cilvēku vientulības problēmai Vonnegūts izvēlējās kaut ko daudz iejūtīgāku un mazāk slepkavniecisku nekā filmas "The Lobster" radītāji.
2018-09-16 19:57:38
film, 2015

Koncerts Siguldas pilsdrupās

9
Pirms rakstīt par "Sunset festival" pirmā vakara koncertiem (primāri, protams, Damien Rice uzstāšanos), pievērsīšos organizatorisko jautājumu vērtējumam un manam skatījumam uz šīm lietām. Jāatzīst, ka organizētājiem un apmeklētājiem gaužām nepalaimējās ar laikapstākļiem - pēc ilgāka karsta laika perioda 3.jūlijs bija pirmā vēsā un pamatīgi lietainā diena, turklāt vēl kārtīgs lietus sacēlās tieši uz vakaru, proti, koncertu laikiem. Izskatījās, ka šādam pavērsienam īpaši nebija gatavi arī dzērienu tirgotāji, jo laiks bija tāds, ka drīzāk varētu tirgot karstvīnu nekā alu, un kafijas pieejamība arī bija diezgan niecīga. Protams, man kā cilvēkam pie stūres un vēl kafijas nedzērājam šis jautājums nebija īsti aktuāls.
2016-07-04 16:36:29
concert, 2016

Calvary

8.5
Nezinu, vai "Calvary" saņems kādas balvas šīs sezonas prestižākajos pasākumos, bet vismaz man tā kļuva par ilgākā laikā iespaidīgāko noskatīto filmu. Varbūt, protams, daļēji pie vainas tas, ka nemaz tik daudz filmu šobrīd neskatāmies, bet domājams lielākais nopelns ir filmas kvalitātei.
2014-12-01 17:17:33
film, 2014

Koncerts Melnajā piektdienā

8.5
Šajā pirmdienā notika mana pirmā viesošanās klubā Melnā piektdiena. Nav jau brīnums, ka tur neesmu regulārs viesis - pēc metālista nekad neesmu izskatījies un arī tagad neizskatos. Taču reizēm arī man patīk drusku skarbāka mūzika un par šo konkrēto grupu bija dzirdēti tikai labi vārdi.
2014-05-21 07:54:22
concert, 2014

Molloy

7.5
Ja tu esi lasījis vienu Semjuela Beketa grāmatu, tu vari teikt, ka esi lasījis tās visas. Vai vismaz - vairāk kā vienu. Absurda teātra viens no tēviem noteikti neizcēlās ar sevišķām stila variācijām savā daiļradē, līdz ar to nav pārsteigums, ka "Molojs" visai labi sasaucas gan ar "Mērfiju", gan Godo, gan to lugu, kuras varoņi atrodas mucās (neatceros nosaukumu).
2014-01-27 07:25:03
book, 1951

The Testament of Mary

7.0
Katram stāstam ir daudz versiju, vismaz tik - cik dalībnieku. Stāstam par Jēzu to noteikti ir vairāk. Šī nebūtu īstā vieta, kur spriest par Jaunajā Derībā aprakstīto notikumu vēsturiskumu, jo ne man ir pietiekamas zināšanas, ne vēlme, ne tas ir būtiski, vērtējot šo grāmatu.
2013-11-14 08:05:18
book, 2012

This Must Be The Place

7.0
Nez, kurš vairāk uztvēra sevi par šīs filmas galveno varoni - Roberts Smits vai Ozijs Osborns? Pusmūža izbijis rokzvaigzne, kas joprojām ikdienā lieto milzīgu daudzumu kosmētikas un uzvedas kā tipāžs, kuram skābe saēdusi smadzenes - kustas lēni, runā lēni un tizli spiedzošā balsī un, šķiet, tikai aptuveni nojauš, kurš gals ir jāslauka ar papīru.
2012-08-16 19:09:58
film, 2011

Albert Nobbs

7.0
Šonakt es sapnī noskatījos filmu "Albert Nobbs". Var, protams, gadīties, ka mans sapnis nebija 100% precīzs, bet kālab gan lai es neticētu savas bezapziņas spējai sajust vibrācijas gaisā un projicēt pa tiešo uz smadzenēm kādu filmu? Pieņemu, ka pagaidām, kamēr cilvēka domu nolasīšanas tehnoloģija ir vēl tikai autiņos, par autortiesībām pakļautu darbu sapņošanu kriminālatbildība vēl nav piemērojama.
2012-02-02 09:08:11
film, 2011

War

8.0
Kaut arī kopumā U2 nekādi nav viena no man tuvākajām grupām, tās trešais studijas ripulis "War" allaž ir bijis man gana tuvs, laikam jau tāpēc, ka to ievada droši vien mana iecienītākā šī kolektīva dziesma - "Sunday Bloody Sunday" (kura gan prognozējamā kārtā nav kavers vai turpinājums ne mazāk epohālajai Black Sabbath "Sabbath Bloody Sabbath") - viena no tām U2 himnām, kas nostrādā par visiem simts un kur grupas uzspēlētais grandiozums ir pilnīgi vietā, ar ļoti izjustiem elektriskās vijoles elementiem (jāpiezīmē, ka vijolnieks Stīvs Vikhems pats uzplijās The Edge ar piedāvājumu uzspēlēt vijoli U2 ierakstā, sastopot šamējo autobusa pieturā Dublinā).
2011-12-20 09:19:31
music, 1983

October

6.5
Pēc "Killing Bono" noskatīšanās man radās vēlme drusku paklausīties astoņdesmito gadu U2, kas visai sen nebija darīts. Ir jau gana bieži novērots, ka mana attieksme pret kādu izpildītāju ir mainījusies, laikam ejot, un kādu dienu pēkšņi izrādās, ka Bobs Dilans nav tikai garlaicīgs čīkstulis, bet viens no baudāmakajiem 20.gadsimta dziesmniekiem. Un varbūt kādreiz pienāks tā diena, kad U2 man sāks šķist interesanti arī viņu mūzikas, nevis tikai tēla dēļ?
2011-12-09 10:34:11
music, 1981

The Guard

8.0
Tikko par šīs filmas eksistenci uzzināju, tā man to nekavējoties vajadzēja noskatīties. Kālab tā? Džons Maikls Makdona ir brālis "In Bruges" režisoram Martinam Makdonam, bet galvenajā lomā šajā filmā ir Brendans Glīsons - arī "In Bruges" zvaigzne. Ja kas - Maikls Makdona ir viens no šīs filmas producentiem, un vispār šīm filmām ir gana daudz kopīga.
2011-12-08 14:58:52
film, 2011

A Film with Me in It

6.5
Vairāku savstarpēji nesaistītu nelaimes gadījumu rezultātā Markam un Pīrsam ir jāmēģina rast risinājums, ko iesākt ar vairākiem līķiem. Iet uz policiju nav īsti iespējams, jo lai arī viņi nevienu nav nogalinājuši, cerības, ka policijā ticēs, ka vairāki cilvēki vienā dzīvoklī varētu nejauši iet bojā pusstundas laikā, ir gaužām mazas. Līdz ar to abiem vīriešiem, no kuriem viens ir aktieris, bet otrs - režisors un scenārists (abi divi gan ir vienlīdz neveiksmīgi) - ir jāmēģina rast kāds puslīdz ticams izskaidrojums tam, kas šajā dzīvoklī ir noticis. Proti, jārada fantāzija, kas būtu ticamāka par realitāti.
2011-07-23 08:36:32
film, 2008

Cherrybomb

2.5
Uz elektroniskā papīra šī filma izklausījās interesanti - pusaudžu drāma, kur galvenajās lomās ir Ruperts Grints (Ron Weasley no Harija Potera sāgas) un Roberts Šīans (Nathan no Misfits). Filma var lepoties arī ar veiksmīgu skaņu celiņu un labi piemeklētām asociācijām ar "The Runaways" (ne jau nejauši izvēlēts šīs filmas nosaukums).
2010-12-20 09:15:30
film, 2009

Last Night`s Fun: About Time, Food and Music

6.5
Pirms tagad jau diezgan daudziem gadiem lasīju Kārsona romānu "Shamrock Tea" jeb "Āboliņa tēja" - brīnišķīgu maģiskajam reālismam (tā man vismaz šķiet) piederīgu romānu, kura dēļ vēl ilgstoši pēc tam meklēju iespējas izlasīt vēl kaut ko no šī autora darbiem, bet bez jebkādiem sasniegumiem. Un te pēkšņi, kad atguvu iespēju apmeklēt Svešvalodu bibliotēku, tajā plauktā ieraudzīju vienu šī autora grāmatu. Pirmā reakcija bija: yeee!
2010-04-11 00:07:55
book, 1996

Intermission

7.0
"Intermission" ir kārtējā Īrijas kino industrijas filma, kas sasniegusi manas acis un ausis. Džonam Kraulijam šajā filmā izdevies sapulcēt vairākus visnotaļ labi zināmus aktierus - te ir gan Kolins Ferels, gan Kiliāns Mērfijs, gan Šērlija Hendersone (redzēta kā raudošā Myrtle Harija Potera filmās), gan Kellija Makdonalda, gan Kolms Mīnijs (zināms man no "Three and Out"). Saturiski filma ir tāda kā īru variācija par "Pulp Fiction" - ar vairākām sižeta līnijām, bandītiskiem personāžiem un negaidītiem gājieniem. Droši vien man nebūtu vērts pūlēties atstāstīt filmas sižetu, jo tas aprakstu darītu nereāli garu un nepārskatāmu. Iezīmēšu vienīgi dažas centrālās līnijas - Mērfija varonis ir izšķīries ar savu draudzeni pats savas neizlēmības dēļ, bet tagad, kad viņai ir cits, viņš grib viņu dabūt atpakaļ, līdz ar to viņš piekrīt bandīta (Ferels) un darbu zaudējuša autobusa šofera plānam paņemt Mērfija bijušo draudzeni par ķīlnieci, lai viņas bagātais draugs samaksātu izpirkuma maksu. Paraleli mēs iepazīstam brutālu un paštaisnu policistu (Mīnijs), kuram pastāvīgi nepieciešams apliecināties.
2009-12-02 11:16:51
film, 2003

My left foot

8.0
Džima Šeridana "My left foot" diezgan labi atbilst motivējošā kino kategorijai. Kā nekā - filmas varonis (pilnīgi reāla personība) Kristijs Brauns patiešām ir viens no tiem cilvēkiem, kas ir pelnījis, lai par viņu tiktu uzņemta filma. Brauns piedzima ar ļoti smagu veselības traucējumu - cerebrālo trieku, kuras rezultātā viņš nespēja kontrolēt nevienu sava ķermeņa daļu, izņemot kreiso kāju (tāpēc arī nosaukums). Turklāt vēl arī viņa dzimšanas apstākļi nebija nekādi izcili - divdesmitā gadsimta pirmās puses Dublinas trūcīgie slāņi, viņš bija viens no bērniem ģimenē, kurā to kopumā bija 22 (izdzīvoja gan tikai 13), un no sākta gala visi, izņemot Kristija māti, bērnu uzskatīja arīdzan par mācīties nespējīgu dārzeni. Un bija jau arī pamats šādam uzskatam: ja puika nespēj izdvest artikulētas skaņas un vispār jebkādi tikts no pārējo puses (izņemot māti) saprasts, grūti gaidīt no viņa lielas lietas. Taču izrādījās - varēja gan gaidīt. Izrādījās, ka čalim bija nopietna interese un talants glezniecībā, turklāt kad šim bija kādi 10 gadi, atklājās, ka arī ar apziņu viņam viss ir kārtībā, viņš iemācījās lasīt un tad pamazām - arī runāt. Vēlāk viņš kļuva visnotaļ slavens ne tikai ar savām gleznām, bet arī ar pašrakstīto grāmatu "My left foot" (kuru īsti nesaprotu - viņš vai nu rakstīja uz rakstāmmašīnas ar to pašu kreiso kāju, vai arī nē). Taču šaubu nav - izrādījās, ka viņam bija arī literāta talants un grāmata kļuva par grāvēju.
2009-11-23 16:06:34
film, 1989

On the Edge

7.0
Kad esi saslimis ar gripu, vienmēr ir labi skatīties kādas vismaz nedaudz gruzoniskas filmas. Vai varbūt tas nav gluži labi, bet vismaz man pagaidām tā sanāk. Tā Džona Kārnija režisētā "On the edge" ir filma, kuras darbība norisinās psihiatriskajā slimnīcā pašnāvnieku mājā.
2009-11-23 09:06:16
film, 2001

Father Ted: Season 1

6.5
Kaut ko es reizēm nesaprotu - kā tas var būt, ka "Tēvu Tedu" uzskata par teju vai labāko komēdijseriālu, kas radīts britu salās (šajā gadījumā Īrijā) pēdējās dažās desmitgadēs. Ja tam tik daudz cienītāju nebūtu, es droši vien būtu izvairījies no šī seriāla iepazīšanas mēģinājumiem. Noskatījos vienā vakarā pirmo sezonu, tad vēl vakar divas sērijas no otrās sezonas, taču domājams, ka līdz galam to tomēr neskatīšos.
2009-07-13 12:43:32
film, 1996

Boy

7.5
Savā ziņā man droši vien vajadzētu par "Boy" būt sajūsmā - kā nekā šajā ierakstā U2 puiši vēl neapzinājās, ka viņi ir pasaulē labākā rokgrupa, kuras vēstījums pasaulei ir globāli nozīmīgs, tā vietā viņi bija vienkārši četri zēni, kas spēlēja rokmūziku - tīru un vienkāršu, bez sevišķiem vipendroniem, ar nelielu pankroka piegaršu un tomēr pieņemamu arī vecākajai paaudzei. Īsti panciska šajā ierakstā patiesībā ir tikai viena dziesma - "Out of Control" un, manuprāt, tā arī ir viena no labākajām dziesmām šajā ierakstā - turklāt šādi U2 nekad vairs neizklausījās turpmākajos gados. Attiecībā uz citām dziesmām - labākās no tām noteikti ir sakopotas albuma pirmajā pusē (vai arī tās labākas šķiet tālab, ka tās klausies kā pirmās - tas attiecībā uz U2 arī vienmēr ir iespējams). "I Will Folow" ir droši vien saucama par prototipu 50% grupas nākamo 10-15 gadu hitiem - un loģiskā kārtā tā arī ir ne sliktāka par šiem sekojošajiem hitiem (nav jau brīnums, ka tā arī kļuva par grupas pirmo veiksmīgo singlu). Tāpat lieliska ir tai sekojošā "Twilight" (kuru cerams neizmantoja tāda paša nosaukuma filmā). Ja kas man pamazām sāk šķist, ka agrīnie U2 bija diezgan radniecīgi agrīnajiem "The Cure". Protams, Bono un kompānija mazāk spēlējās ar new wave elementiem, bet citādi šo grupu pieejā bija daudz līdzīga, un pat Bono un Roberta Smita balss toņos šajā laikā bija pietiekami daudz līdzības. Vismaz es bez problēmām varu iztēloties Cure izpildām to pašu "Twilight". Lielisko ievadu nobeidz "An Cat Dubh" (melns kaķis īru valodā) - vēl viena izteikti atmiņā paliekoša dziesma.
2009-05-05 09:15:20
music, 1980

Malone Dies

7.0
Hmm, nupat ievēroju, ka pēc idejas šo grāmatu varētu tikpat labi pieskaitīt Francijai kā Īrijai, jo oriģinālā Bekets to uzrakstīja franciski un Parīzē tā arī pirmo reizi tika izdota, līdz ar to angliskā versija ir tikai tulkojums (kuru gan veica pats Bekets, un tomēr oriģināls tas nav), tā ka man nevajadzētu sevišķi pārdzīvot, ka "Melouns mirst" lasīju krieviskajā tulkojumā (latviešu valodā, šķiet, līdz šim izdevumus piedzīvojuši vien "Godo gaidot" - Karogā, un "Mērfijs").
2008-09-26 16:47:12
book, 1951

Waking Ned Devine

7.5
Filmu "Waking Ned Devine" es izvēlējos skatīties, vadoties no viena no absurdākajiem argumentiem, kāds vien iespējams - šo filmu kā ļoti labu savā profilā Couchsurfing lapā bija atzīmējusi kāda sieviete, kas aktīvi komentē diskusijās par futbolu. Un kā lai šādā situācijā es varētu izvairīties no filmas lejupielādēšanas?
2008-04-04 17:21:07
film, 1998

The Commitments

8.3
Filmas par mūziku neapšaubāmi ir viens no tiem kino žanriem, pret kuriem mana attieksme reizēm mēdz būt nepamatoti iecietīga, it īpaši ja tās ir filmas par labu mūziku. Un tāpat man ir raksturīgs būt iecietīgam pret britu komēdijām. Līdz ar to ticēt man, ja slavēšu šo filmu, tev it kā nebūtu nekāda pamata.
2008-03-04 16:19:25
film, 1991

Once

8.5
Džona Kārnija mūzikls "Once" ir apliecinājums tam, ka ir iespējams arī savādāk. Proti, ka lai uztaisītu patiešām no laika brīvu, skaistu, kolosāli emocionālu, sirsnīgu, dzīves spēku rosinošu un neatkārtojamu filmu, tev nevajag nedz skaļus aktieru vārdus, nedz bagātīgus specefektus, nedz - pats svarīgākais - lielu naudu.
2008-02-25 14:29:16
film, 2007

Hell`s Ditch

7.0
Droši vien neatradīsies daudz cilvēku, kam Pogues mūzika varētu iepatikties no pirmās klausīšanās reizes. Ja nu ir kāda lieta, ko Šeinam Makgovanam varētu pārmest tikai retais, tad tā būtu pārmērīga izdabāšana publikas gaumei. Vecis, kas izskatās un izklausās pēc Šeina pēc definīcijas nevar būt industrijas rotaļlieta. Cita lieta, ka ar Šeina dzīvesveidu "nepārdegt" un nepārvērsties par skumju sevis atdarinājumu ir pagrūti, un The Pogues pēdējais albūms ar Šeina piedalīšanos jau pamazām tuvojas šai robežai.
2008-01-08 17:33:09
music, 1990

Breakfast on Pluto

6.0
"Breakfast on Pluto" patiesībā ir gluži vienkārša filma par kādu īru transseksuāli, mācītāja dēlu/meitu. Vai tad visas filmas nav tādas?
2007-11-14 17:03:36
film, 2005

Zooropa

6.0
"Zooropa" noteikti nav tas U2 albūms, kuram pasaulē ir visvairāk cienītāju. Līdz ar to es būtu ļoti oriģināls, ja paziņotu, ka man tas ir viņu mīļākais ieraksts, bet pat es ne vienmēr esmu gatavs oriģinalitātes pēc pateikt kaut ko TĀDU. Dažas zināmas dziesmas šajā ierakstā, protams, ir, bet tās nav gluži tādas, ar ko vairumam asociējas šī grupa, jo "Zooropa" patiesībā ir deju mūzikas un nevis rokmūzikas albūms. Reizēm šī deju mūzika ir labāka - tādās dziesmās kā "Numb", "Lemon" un it īpaši "Babyface" (kura pat ir salīdzinoši roķīga) U2 izklausās kā pietiekami lieli šāda stila mūzikas eksperti. Savukārt citos brīžos īsti labi viņiem šī štelle nesanāk, tādi skaņdarbi kā "Some days are better than others" vai "The first time" varbūt nav gluži aizvainojoši slikti, bet augstāk par fona mūziku pacelties nevar. Laikam gan viens man ir jāatzīst - es šo grupu nesaprotu. Par katru viņu albūmu es domāju - šis man patīk tā ne visai, varbūt citi patiks labāk? Bet parasti nepatīk. Es neesmu radīts U2. No vienas puses - žēl, viņi taču skaitās labi. No otras puses - whatever.
2007-08-10 00:00:00
music, 1993

Achtung Baby

7.5
Universālajā U2 albūmu hierarhijā "Achtung Baby" laikam gan ieņem godpilno otro vietu aiz "The Joshua Tree" . Tā 1998. gadā žurnāla "Q" lasītāji to iebalsoja par 15. izcilāko visu laiku albūmu, bet citā reizē tas pats "Q" dziesmu "One" no šī ieraksta nodēvēja par vispār visos laikos labāko dziesmu. Vispārīgais atzinums līdz ar to ir tāds, ka vismaz visu laiku labāko albūmu simtniekā "Achtung Baby" ir obligāti jāatrodas.
2007-06-19 00:00:00
music, 1991

All That You Can`t Leave Behind

6.0
Vai tu zini, cik lieliska grupa ir U2? Droši vien, ka zini. Bet atkārtošana ir zināšanu māte, kā zināms, kā zināms.
2007-06-05 00:00:00
music, 2000

A Portrait of the Artist as a Young Man

5.5
(valoda: angļu). Izlasījis "Ulisu", pieņēmu, ka "Mākslinieka portrets jaunībā" man tagad problēmas neradīs. Zināmas bažas gan radīja apziņa, ka šo grāmatu iepriekš jau biju lasījis (lai gan neesmu pārliecināts, ka biju to arī izlasījis). Savā otrajā pazīstamākajā darbā Džoiss vēl nebija tik pilnīgi un galīgi sajucis prātā, kā tas viņam atgadījās nieka dažus gadus vēlāk, līdz ar to šo konkrēto grāmatu ir pat iespējams lasīt. Tomēr tai ir arī viens trūkums - ja "Uliss", par spīti saviem daudzajiem trūkumiem, tomēr ir unikāls literatūras darbs, tad "Mākslienieka portrets jaunībā" ir tikai viens no daudzajiem romāniem, kurā attēlota bērna pieaugšana un vecāku ideju noliegšana. Šeit tiek stāstīts par Stīvenu Dedālu, kas mācās internāta tipa baznīcas skolā un kas pēc skolas pabeigšanas izbeidz arī savas tuvās attiecības ar Dievu, atzīdams, ka nespēj to vairs ilgāk mīlēt. Tas būtu īsais ieskats šajā romānā. Nekas īpaši cits tur arī nenotiek, vismaz ne tāds, ko būtu vērts pieminēt.
2007-03-23 00:00:00
book, 1916

Ulysses

6.0
Reti kuram mūsdienu literatūras darbam ir tik liela vēsturiskā nozīme kā Džeimsa Džoisa "Ulisam": tas kļuva par tik daudzu literatūras elementu pionieri, ka visu uzskaitīt laikam gan nav pat iespējams (it īpaši man, kas neesmu īpašs šīs tēmas eksperts). Grūti iedomāties literāru darbu, par kuru būtu uzrakstīts tik daudz pētījumu (vienīgās divas grāmatas, kas to šajā jomā noteikti pārspēj, ir Bībele un Šekspīra "Hamlets"). Grūti iedomāties grāmatu, kura ir tik prasīga pret lasītāju un kurā ir tik daudz elementu, kurus ierindas lasītājs nespēj uztvert (Umberto Eko, kā teikt, "can`t hold a candle" Džoisam). Ne velti standartā grāmatai līdzi nāk tāda apjoma komentāri, kas reizēm pārsniedz paša teksta apjomu (ievērojot to, ka arī romāns pats par sevi ir milzīgs). Un vienlaicīgi - grūti iedomāties grāmatu, kuras loma kā vēsturiskam darbam tik radikāli pārspēj tās pašas vērtību.
2007-03-19 00:00:00
book, 1922

Goldfish Memory

6.0
"Did you know that the memory of a goldfish is only three seconds long? Every time they turn away and see each other it`s like the first meeting. Aren`t humans when they fall in love the same?" That`s a very imprecise quote from the film, that stills gives the main message of the film. What is this film all about? It`s about how fragile relationships are and how stupid people are that just fall out from one relationship to be dragged into another? There`s quite a lot of heroes in this film, so it was a bit hard to keep every one of them in memory even during the film and it`s even more complicated now. Tom has a relationship with Clara, but starts cheating on her with Isolde. Rosie is David`s girlfriend but he doesn`t seem to care for her much. Instead he turns out to be gay and falls in love with a man named Red. Red is Angie`s best friend and a gay, Angie is lesbian and she has a crush for Clara so she turns Clara into a lesbian (oh, and that doesn`t stop Angie from making love to Red once - who cares that she`s lesbian and he`s gay). After Isolde has had an affair with Tom (and Clara has dumped him therefore) she has sex with Tom`s colleague Larry. When Tom finds out he`s a bit angry. Meanwhile Angie and Clara split up for Clara isn`t ready for a monogamous relationship. So she teaches Isolde the pleasure of womanly love. But Isolde isn`t ready for a monogamous relationship and has some sex with some one named Shane, and that lead to the collapse of this lesbian relationship (although Clara has something with her friend Conzo as well). Tom meets a college teacher named Renee that tries to change him. Tom learns to know Rosie and they nearly got married, but on the night before wedding Rosie has sex with another man and decides that she may not be quite ready for that. Angie has found a new girlfriend - a certain Kate and they decide to have a child but their plans go wrong when Angie founds out that she`s pregnant from Red. Nevertheless they decide to stay together and keep the child. And as a bonus they have two fatherly figures - Red and David who have formed quite a strong relationship. Oh, and Clara starts a relationship with Isolde from the beginning, whilst Tom has given up his dirty activities - he doesn`t tell anyone about goldfish anymore and he doesn`t offer women to read Rilke out loud for him, he marries Renee instead. And the film ends with Clara and Tom getting together and Clara giving him the goldfish speech.
2006-03-24 00:00:00
film, 2003

The Vicar of Wakefield

6.5
Good morning, sunshine! You`re listening to "The best sentimental novels of the 18th century" on "Radio losers". Our todays guest is a certain Mr. Oliver Goldsmith. His hobbies include making people suffer and unexpected twists. The lead character in this novel is a silly old pastor, who just thinks that he`s so smart and that he`s so good. In the beginning everything`s fine for him but the suddenly he loses all his posessions because of a bankrupt merchant, his family is torn apart, his daughter gets seduced by a villainy nobleman. The funny thing is the fact that he seems to be the good hero, despite him being a complete idiot who`s only capable of thanking god and of preaching obedience. The most interesting thing about the book is the way it changes perspective. The first half of it is some sort of a comedy where the hero acts foolishly and everything suggests that this book is some sort of satyre. Later on the reader learns to know that the author is a sentimental fool and not a witty master of the ink after all. The ending for instance is more absurd than everything else in this world. Man, he really got me. I didn`t expect this would turn out the way it did. I mean, I knew it would have a happy ending - but what the heck did Goldsmith mean by the first comic half? I don`t believe that this was some sort of an aburdist, postmodern joke. Heck, that dude died before the French revolution. Sex wasn`t even invented back then. And this fellow would know something about postmodernism? He probably only read this Vergilius and Shakespeare and never thought that Hamlet might have been gay and killed Claudius only because he couldn`t let his mother share the bed with the man he loved. Hey, that was my idea and not Goldsmiths!
2006-01-10 00:00:00
book, 1766

The Best... So Far

4.5
If this is her best, what`s her average? Es nekad sevi neesmu uzskatījis par šīs dziedātājas cienītāju un, izņemot, "Nothing Compares to you" nevienu O`Konoras dziesmu patiesībā arī nezinu. Tomēr, klausoties viņas labāko dziesmu izlasi, biju cerējis tur sagaidīt arī citas normālas dziesmas. Starp citu, idejiski man šī dziedātāja šķiet diezgan interesanta - viņa tomēr ir izteikti pretrunīga persona, kurai nav bijis bail būt provokatīvai (kas sievietēm - dziedātājām nav īpaši raksturīgi), tomēr muzikāli viņā laikam gan nekā diža nav un "Nothing Compares" viņas mūžā ir izņēmums un nevis likumsakarība (turklāt, kā zināms, patiesībā tā ir Prince dziesma, kuru viņa tikai kaverē). Žēl.
2005-09-02 00:00:00
music, 1997

Night Life

5.0
This album lacks two things TL are best known for - hard rockin` guitars and lots of Irish influences. Instead it has a lot of sappy ballads, which probably have interesting lyrics, but musically apart from "It`s only money" there`s very little this album can offer. It surely ain`t as bad as really bad but it`s so generic, so pathetically uninsteresting that I don`t even want to describe it.
2005-08-04 00:00:00
music, 1974

In America

9.0
This film has nothing in common with "Unce Upon A Time In America", which on the other hand isn`t the same film as "Once Upon A Time In Mexico". This film is a story about an Irish family that moves to the States. The family consists of Johnny - the father, Sarah - the mother, and Christy and Ariel - the daughters. Inside all of them carry Frankie - the son who died at the age of five. Christy, the elder daughter, is the central figure in the film, because we partly see everything her way. She believes that she has three wishes from Frankie which will be fulfilled. The family struggles for the parents can`t find work as actors, Sarah is pregnant with another daughter but there seem to be medical problems with the unborn child, and none of them has got over Frankie. They encounter a strange artist named Mateo who becomes very much attached to the family. And then there`s E.T. from the film E.T., who`s also a symbol in the film. The film is a moving one, it`s not about surviving in America or the American dream, of course, it`s about grief, about loss and about love.
2005-06-01 00:00:00
film, 2002

U2 Live from Slane Castle Ireland

7.5
This is not the U2 gig at Slane Castle itself but a TV version of it - which cuts about half of the songs from the actual performance. But since I can`t call myself a particulary huge fan of the band I don`t mind that. On this version we get all the singles from the newest album at the date of the concert - "All that you can`t leave behind". I never liked those songs too much but in the live versions they certainly sound much better than on the album. Especially it goes for "Beautiful Day". "Stuck in a moment" on the other hand doesn`t work particulary well but it`s a dull song anyway. From the older stuff U2 do their first single ever, which they played when were at the castle for the first time, it`s ok, although nothing too spectacular. "Sunday Bloody Sunday" goes quite different from the studio version, partly for the best, partly for the worst. Then there`s "One" - it`s just too overplayed for me to enjoy it. But "Where the Streets Have No Name" and "Pride (In the name of love)" both are very good. I gotta admit that on the big stage U2 are a very powerful force, even now when they can`t bring too much interesting stuff in the studio.
2004-12-15 00:00:00
film, 2002

Shamrock Tea

8.0
A rather strange book that sometimes isn`t entertaining but still is quite mysterious and thrilling. Basic plotline: three Irish children have power to enter a Van Eyck picture. The book is written in quite an interesting manner.
2003-12-27 00:00:00
book, 2002

Rum, Sodomy and the Lash

6.0
A fun record that was my first taste of The Pogues. Listenable although I wouldn`t listen to it on a daily basis (contrary to `Fairytale of New York`).
2004-02-04 00:00:00
music, 1985