Laberinto de pasiones
film — Spain — 1982

6.5
Kaislības labirints ir viena no Pedro Almadova agrīnā perioda filmām, un jāsaka - agrīnais Almadovars ir divtik Almadovars!

Atstāstīt filmas sižetu kaut kādā mērā šķiet muļķīgi - tik ļoti absurds un neticams tas ir, bet labi, lai nu būtu - agrīno astoņdesmito gadu Madridē ierodas Tirānas (nevis Albānijas galvaspilsētas, bet iedomātas valsts kaut kur Tuvajos Austrumos) homoseksuālais dēls Riza ir inkognito ieradies Madridē, kā šķiet - primāri, lai mīlētos ar random čaļiem, kurus viņš satiek uz ielas. Tikām bariņš teroristu no Tirānas vēlas nolaupīt Rizu, lai viņiem būtu kāds ierocis pret despotisko imperatoru. Vēl Madridē (tikpat anonīmi, laikam) ir arī imperatora sieva, kura ir izgājusi ārstēšanu pie slavena eksperta mākslīgās apaugļošanas jautājumos, un tagad ir atkal auglīga, un vēlas valdnieka bērnu, bet, tā kā vīrs patlaban nav pieejams, derēs arī audžudēls Riza kā spermas avots. Un vēl te iesaistās populāra dziedātajā vārdā Seksilija, kura ir apaugļošanās eksperta meita ar atkarību no seksa (cik piemērots viņai ir vārds), taču apstākļi sakrīt tā, ka viņa pirmo reizi dzīvē iemīlas izskatīgajā konkurējošas grupas vokālistā, kurš ir vēlreiz identitāti nomainījis tas pats Riza. Un arī viņš pēkšņi vairs nav homoseksuāls (kā izrādīsies, par tādu viņš kļuvis apstākļu spiests, tāpat arī viņas seksa mānija ir šo pašu apstākļu rezultāts), jo Seksilija ir viņa mūža mīlestība. Kaut kā tā - super koncentrēts ziepju operas saturs, kura ticamības moments ir aptuveni nekāds. Un, kas ir savdabīgi - par spīti seksuāli ļoti atbrīvotajam sižetam (cik var saprast, pirmajos gados pēc Franko režīma beigām, Spānija šāds saturs uzplauka gan mākslā, gan arī ielās) filmas vizuālā puse ir teju vai puritāniska, proti, lai arī te parādās sekss gan divatā dažādos dzimumu variantos, gan trejdanča veidā, ne krānstivāls, ne pupstivāls tas galīgi nav.

Un te nu rodas mans raksturojums šai filmai (it īpaši aktierspēlei tajā) - iedomājies, ka Almadovars bija uzņēmis 10 stundas garu pornofilmu, un tad no tās izgriezis visas seksa ainas (kuru dēļ filma primāri tapusi). Tas, kas ir palicis pāri, ir “Kaislību labirints”. Proti, kino, manuprāt, ļoti specifiskam skatītājam.
2023-01-27
comments powered by Disqus