Lev staerkt
film — Denmark — 2014

7
Šo filmu noskatījos lidmašīnā varbūt ne gluži standarta veidā - bez pirmajām piecām minūtēm, līdz ar to sākumu noskatījos, jau redzējis filmas beigas. Patiesībā varbūt pat labi, ka tā, jo šādā veidā varēja labāk uztvert personāžu transformācijas filmas gaitā.

Nikolajs un Martins ir draugi jau kopš bērnības, šobrīd vecumā ap 25, kuri savas dienas pavada autoservisā, bet naktis - nelegālās autosacīkstēs. Martins mēģina savaldzināt izteikti pievilcīgo Signi, bet bez sevišķiem rezultātiem. Viņu aizraušanās kādā brīdī sačakarē ne tikai viņu pašu, bet arī citu cilvēku dzīves, kad ielu sacīkšu rezultātā (kurās Nikolajs bija pie stūres nočieptam sporta auto), Martins notriec kādu meiteni, kurai viss beidzas pavisam slikti. Draugu iespaidā Martins policijai un tiesai par sacīkstēm neko nestāsta, atzīst vien to, ka braucis uz 150 apdzīvotā vietā, un faktiski neko vairāk kā "nonāvēšanu aiz neuzmanības" (vai kā to pareizi klasificē) viņam piešūt nevar, kas rezultējas mēnešos un nevis gados cietumā.

Vienlaikus Nikolajam ir sācies romāns ar Signi, kurai Martins nevienu brīdi nav sevišķi paticis, bet labāk Martinam par to, protams, nezināt - jo īpaši tāpēc, ka viņš jau tāpat uzskata, ka Nikolajs tagad viņam ir parādnieks. Un Signei labāk arī daudz ko nezināt, jo viņa pati autoavārijā zaudējusi brāli. Un arī Martins nav tā, ka visu saistībā ar avāriju uztver kā nieku un ir pasācis lietot dažādas vielas, lai cīnītos ar bezmiegu un depresiju. Īsi sakot - visiem šis stāsts labi beigties nevar.

Filmas pirmā daļa man radīja iespaidu, ka šis būs tāds "Need for Speed" (vai kā sauca to otro līdzīgo auto filmu sēriju?) kino - ar pupainām meitenēm, skaļiem motoriem un krutiem čaļiem. Taču skaidrs, ka no Dānijā tapušas filmas tu nesagaidīsi, ka varoņi uzvedīsies visā tās garumā kā lokālas nozīmes Vini Dīzeli - pārgalvīgais dzīvesveids ir saistīts ar pamatīgu risku sev un apkārtējiem, kas agrāk vai vēlāk noved pie lieliem sūdiem, un katram būs lemts saņemt pēc nopelniem.

Līdz ar to mans galējais iespaids par šo filmu ir daudz pozitīvāks kā pirmie iespaidi - tas nav stulbs action gabals, no kāda es baidījos. Psiholoģiski dziļš kino varbūt gluži arī ne, bet pietiekami kvalitatīva filma, lai es nebūtu vīlies, un no lidmašīnā skatāma kino neko īpaši vairāk neceru sagaidīt.
2014-10-15
comments powered by Disqus